Москаль блокує на Закарпатті новий телеканал Віктора Балоги

Головна фобія «генерал-губернатора» допомогла журналістам «Закарпаття онлайн» з’ясувати інформацію, користуючись відкритими джерелами

Москаль блокує на Закарпатті новий телеканал Віктора Балоги

Учора, 12 вересня, прес-служба Закарпатської ОДА розповсюдила в закарпатських засобах масової інформації повідомлення під заголовком «Москаль: «Нацрада з питань телебачення має слідкувати за дотриманням законності в сфері телерадіомовлення, а не нав’язувати кабельним операторам окремі телеканали». Попри те, що відповідний текст надіслано з офіційної електронної адреси прес-служби Закарпатської ОДА, його, всупереч усталеній практиці, не розміщено на офіційному сайті Закарпатської ОДА. Натомість, її оприлюднено на особистому сайті Геннадія Москаля.

У тексті з облдержадміністрації, що його, практично, через відсутність конкретики та розмитість формулювань, не зрозуміли не тільки читачі, але й самі закарпатські журналісти (які, попри те, поширили його у своїх виданнях без жодних уточнень), йшлося про те, що «до голови Закарпатської ОДА звернулися одразу кілька кабельних операторів, що діють в області, з проханням вплинути на представника Національної ради з питань телебачення та радіомовлення на Закарпатті, котрий нав’язливо рекомендує їм укладати договори з одним із телеканалів, який навіть ще не почав свою роботу. З цього приводу Геннадій Москаль мав розмову з головою Національної ради Юрієм Артеменком, у результаті якої регіонального представника Нацради попереджено про неприпустимість подібної діяльності».

«Функції Нацради чітко виписані в законодавстві – це нагляд за дотриманням законів України в сфері телерадіомовлення та здійснення передбачених цими законами регуляторних повноважень, – наголосив Г.Москаль. – Ніякого лобізму відносно окремих телеканалів тут бути не може. Якщо ж подібні нав’язливі пропозиції з боку регіонального представника Нацради на Закарпатті повторяться, прошу кабельних операторів одразу звертатися в обласну державну адміністрацію».

Повідомлення видалося нам дивним, а тому редакція Закарпаття онлайн вирішила з’ясувати, про що саме йдеться у цьому випадку.

Насамперед, логічно було припустити, що через найбільшу особисту фобію Геннадія Москаля, а також різко агресивну позицію голови ОДА у цьому питанні та ситуативну відсутність телевізійного потенціалу у одного з ключових гравців закарпатської політики йдеться про телеканал, який може мати стосунок до Віктора Балоги.

Поверхневий пошук в інтернеті вакантних посад працівників, що мають стосунок до телевізійної справи, відразу вивів на практично свіже, 6-денної давності оголошення на сайті Work.ua, в якому справді йшлося про пропозиції по відповідних вакантних посадах у Мукачеві. Як з’ясувалося, такі працівники потрібні ТОВ «Сіріус Медіа Продакшн».

Наступне уточнення вже у власних джерел  підтвердило, що вказане підприємство справді має стосунок до Віктора Балоги, та що саме про нього йшлося в дивному, неконкретизованому коментарі Г.Москаля. А скаржниками «генерал-губернатору» ймовірно є оператори кабельного телебачення, власники яких є акціонерами дружнього Г.Москалеві телевізійного проекту Віктора Медведчука «Перший кабельний» – мукачівське ТОВ «ДВС-САТ», ТРК «Виноградів ТВ» і ужгородське ТОВ СМП "ТЕВІАНТ".

Як стає зрозуміло з оголошення на Work.ua, попередньо працівникам мукачівського «Сіріуса» пропонуються однакові ставки зарпплат – 8 000 грн.

Подальшу інформацію про нову телекомпанію можна отримати з промо-ролика на вказаному в оголошенні її веб-сайті. Сам сайт, щоправда, ще перебуває в режимі розробки і, як вказує лічильник, планує бути завершений через 78 діб. Ймовірно, цю дату умовно слід вважати і певним дедлайном по запуску самого проекту мультимедійної платформи «Сіріус», який, за словами Г.Москаля, «навіть ще не почав свою роботу».

Як стає зрозуміло, проект передбачає, зокрема, мовлення для національних меншин, що враховуватиме специфіку багатонаціонального Закарпаття.

Поряд із розвитком бази на Закарпатті передбачається також створення телевізійної студії з центром у Києві.

За своїм наповненням медіа-платформа  «Сіріус» планується як канал з інформаційно-пізнавальним та культурно-просвітницьким змістом.

Наголос робитиметься на інформаційне мовлення з блочною ротаційною структурою і постійним оновленням інформації. Інформаційні блоки до 15 хвилин кожний  виходитимуть щогодини, а під завершення дня виходитиме підсумкова інформаційна програма. Передачі культурологічної, просвітницької та пізнавальної тематики транслюватимуться між випусками новин.

Як наголошується, контент медіа-платформи «Сіріус» складатиметься не тільки за рахунок власного продукту, але й з урахуванням обмінного, або придбаного продукту.

Детальніше з проектом можна ознайомитися в ролику на сайті www.sirius-tv.org

Так чи інакше, варто розуміти, що вчорашній коментар Г.Москаля кладе початок жорсткому протистоянню в плані реалізації цього проекту і чинний голова Закарпатської ОДА докладе усіх зусиль і залучить усі свої зв’язки, аби намічене командою В.Балоги залишилося виключно в планах, або, принаймні, було звужене до мінімальних об’ємів.

Що буде протиставлено в цьому плані його опонентами, стане зрозуміло вже найближчим часом.

13 вересня 2017р.

Теги: Сіріус, телебачення, Балога

Коментарі

Іршавчанин 2017-09-15 / 00:08:20
Конкуренція це рушій прогресу та вдосконалення

... 2017-09-13 / 12:02:40
Ще один канал для пропаганди

НОВИНИ: Політика

18:47
/ 4
Москаля просять ввести в штат Іршавської РДА перекладача для її російськомовного очільника (ДОКУМЕНТ)
03:44
/ 10
Феномен Саакашвілі
15:48
/ 9
Клімкін: Угорська освіта залишається, але буде частина предметів українською
14:58
/ 21
Венеційська комісія підтримала "мовну" статтю про освіту нацменшин
07:28
/ 2
"Рука Держдепу". Хто і як "рятував НАБУ"
05:30
/ 14
Клімкін зустрівся з Сійярто і з'ясував, що угорців на Закарпатті вже менше 100 тисяч
04:36
/ 2
Через виявлене в Чопі м'ясо, вражене АЧС, Угорщина заборонила ввезення м'яса з України
18:14
/ 17
Угорщина закликала направити постійну місію ОБСЄ на Закарпаття через "напруженість" в регіоні
13:36
В Іршаві відкриють унікальну виставку старовинного одягу Луганщини "Евакуйована колекція"
06:58
/ 4
Угорський міністр вирішив, що заради НАТО Україна має скасувати закон про освіту
17:03
/ 20
Закарпатський "відродженець" Ланьо хоче зняти Соболєва з голови антикорупційного комітету (ДОКУМЕНТ)
06:10
/ 20
Україна не сприйматиме шантажу Угорщини і не відмовиться від мовної статті закону про освіту - заступник глави МЗС
05:41
/ 1
Україна та Угорщина планують провести зустріч до чи після висновків Венеціанської комісії – Клімкін
02:54
/ 10
Клімкін напередодні візиту на Закарпаття: Україна не визнає ультиматумів в питанні імплементації закону "Про освіту"
20:50
/ 8
На Закарпаття знову навідався високопосадовець країни, що блокує і шантажує Україну
07:49
/ 7
Спікер ВР допустив відтермінування мовного закону в частині навчання нацменшин українською
07:38
/ 2
Екс-міністр закордонних справ України порадив Угорщині дивитися вперед, а не назад
11:27
/ 8
Уряд Угорщини консультується з Шуфричем про проблеми у відносинах з Україною
18:35
/ 13
Віктор Орбан відкрив карти: як наростатиме конфлікт України та Угорщини
13:37
/ 39
Угорські триколори на Закарпатті: прояв сили чи безсилля?
04:56
/ 16
Шантаж триває: Угорщина не може підтримати євроатлантичні зусилля України без скасування закону про освіту – Сійярто
07:36
/ 10
Порошенко сподівається, що Україна отримає макрофінансову допомогу від ЄС з умовою відновлення експорту лісу-кругляка
07:02
/ 2
Ціна лояльності: "Відродженець" Ланьо потрапив у топ-5 нардепів з найбільшими субвенціями на округ
17:45
Угорщина єдина країна, яка неготова до діалогу з Україною - Климпуш-Цинцадзе
14:06
/ 9
Усі ми були русинами
» Всі новини