НАБУ взялося за Військову прокуратуру через вугілля з АТО

Національне антикорупційне бюро розслідує зловживання службовим становищем посадовцями Військової прокуратури в інтересах ПАТ "Донбасенерго" при знятті арешту з 18 тисяч тонн вугілля.

Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на ухвали Солом’янського райсуду Києва, до якого НАБУ звернулося з клопотанням в рамках розслідування кримінального провадження №52016000000000151 від 19 травня 2016 року.

НАБУ отримало заяву, в якій стверджувалося, що в 2015 році посадовці Слов’янської ТЕС ПАТ "Донбасенерго" закупили у ТОВ "Енергоінвест Трейдинг" 214 вагонів вугілля майже на 70 млн грн. При цьому, вартість палива була завищена втричі. Саме ж вугілля "Енергоінвест Трейдинг" купив у ПАТ ОП "Шахта "Жданівська" на окупованій території Донецької області.

На початку липня на станції "Красний лиман" Донецької залізниці податківці зупинили та оглянули 260 вагонів з вугіллям марки "Т" загальною вагою 18 138 тон, які рухалися зі станції завантаження "Нижньокринка", що також знаходиться на окупованій території. Тоді ж слідче управління фінансових розслідувань ДПІ у м. Краматорськ відкрило кримінальне провадження № 32015050390000047  за статтею "Фінансування тероризму".

Через чотири дні суд за клопотанням слідчого арештував 260 вагонів з вугіллям, а клопотання "Енергоінвест Холдингу" про скасування арешту було відхилено. За продовження арешту тоді виступала і прокуратура.

Ця справа розглядалася в Краматорському суді, до якого через місяць звернулося "Донбасенерго". Там фірма також отримала відмову в скасуванні арешту вугілля.

В цей час справа була передана для розслідування до Головної військової прокуратури ГПУ. І вже 21 серпня "Донбасенерго" в Печерському районному суді Києва змогло зняти арешт з вугілля. При цьому прокурор Тарасюк М.Ю. проти задоволення клопотання не заперечував, мотивуючи це тим, що вже відпали підстави для застосування такого виду забезпечення кримінального провадження.

На початку вересня НАБУ отримало судовий дозвіл на тимчасовий доступ до документів "Донбасенерго" щодо закупівлі вугілля та експлуатації вагонів.

Видання нагадує, що з лютого по червень 2015 Слов’янська ТЕС "Донбасенерго" придбала 260 вагонів вугілля на 70 млн грн у ОП "Шахта Жданівська", директор якої Руслан Дубовський в 2015-2016 роках був "в.о. міністра вугілля та енергетики ДНР". Саме цю справу розслідує Військова прокуратура.

"Донбасенерго" Ігоря Ігуменюка  закуповувало вугілля втричі дорожче від його ринкової вартості у  посередника – ТОВ "Енергоінвест Трейдінг". Бенефіціаром цієї фірми є все той же Гуменюк.

За даними слідства, до фірми причетний ще й Едуард Бондаренко – директор "Донбасенерго". Свого часу він працював директором ТОВ "Угольтранс" Віталія Белякова. Останній у минулому займав пост президента "Донбаського розрахунково-фінансового центру" Олександра Януковича. Останнього ЗМІ називають реальним власником "Донбасенерго", яке безуспішно минулого року намагалося повернути у держвласність ГПУ.

Єдиний реєстр судових рішень не містить інформації про направлення Військовою прокуратурою цієї справи до суду, останній раз слідчі в рамках цього розслідування зверталися до суду на початку лютого.

12 вересня 2016р.

Теги: вугілля, військова прокуратура, Донбасенерго

НОВИНИ: Різне

01:16
Європарламент вважає, що угорщина "не зможе надійно виконувати" свою роль на чолі Ради ЄС
22:23
Як доглядати за алюмінієвою велосипедною рамою?
21:28
Європарламент закликав не вважати "перевибори" путіна легітимними і висловив жаль з приводу вітання орбана
18:09
5 ключових факторів, які варто врахувати при виборі кондиціонера для дому
16:55
Як дізнатись реальну вартість власної нерухомості в Україні
16:39
Роль вітаміну C у зміцненні імунної системи вагітних жінок
10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
13:34
Підкремлівські "мантри": сійярто пообіцяв блокувати гроші на зброю Україні через "полювання" на угорські компанії
12:29
Підкремлівські "мантри": сійярто каже, що ЄС "готується до світової війни" поставками зброї в Україну
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
14:38
Як правильно вибрати упаковку для різних видів квітів - троянди, лілії, тюльпани
13:47
Переваги та особливості сучасних воріт
00:13
Яким має бути універсальний похідний ніж пішого мисливця та туриста?
23:49
Палата представників підтримала конфіскацію заморожених активів рф для України
21:58
У Конгресі США підтримали допомогу Україні
14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
15:37
Покупка військового спорядження: важливі поради від експерта
» Всі новини