Цегольнянську церкву Ужгорода таки хочуть «прикрасити» російською «цибулькою»? (ФОТО)

Обриси купола, що його намагаються незаконно спорудити на вежі однієї з найстаріших церков Ужгорода (1802) – Цегольнянської (Преображення Господнього) недвозначно переконують в тому, що це буде нехарактерна для Закарпаття «цибулька», штучно привнесена на терени Закарпаття з території Росії разом з російською версією православ’я.

Цегольнянську церкву Ужгорода таки хочуть «прикрасити» російською «цибулькою»? (ФОТО)

Закарпаття онлайн цієї п’ятниці повідомило про те, що церковна громада Української православної церкви Московського патріархату всупереч історичним традиціям нашого краю взялася за руйнування існуючої покрівлі, встановленої в 1992-му році після повернення храму у власність Мукачівської греко-католицької єпархії.

В будь-якому разі, жодних дозволів і проекту на реконструкцію цієї пам’ятки архітектури місцевого значення громада УПЦ МП не має. Те, що за такими дозволами навіть не зверталися, кореспонденту Закарпаття онлайн повідомили головний архітектор Ужгорода Олександр Шеба та головний  спеціаліст обласного управління культури з питань охорони культурної спадщини Томаш Сопко. Не зважаючи на те, що настоятель храму отець Іоанн зателефонував до редакції та запевнив, що куполи «просто відновлять, нові будуть такі самі, як старі, ні форму, ні розмір їх змінювати не будуть», незаконні роботи тривали. І за їх результатом чітко видно, що священик відверто сказав неправду.

04 листопада 2012р.

Теги: Цегольня, купол

Коментарі

ПравославнийГрекокатолик 2012-11-13 / 16:59:08
Наші предки Грекокатолики будували церкви щоб ми нащадки мали де бога прославляти,а пришли ці захватчики і нехотять повертати нам наше.Для москви це вже не релігія,а бізнес.Якби не украйінськи вірники,московськи митрополити нейіздили-б на мерседесах.Почайів спокон-віків був Грекокатолицким,а тепер там московські бандити гроші відмивають,Де правда?

Слов'янин 2012-11-13 / 02:21:16
Кінець-кінцем, якої національності буде оця "цибуля"? І заради цього стільки списів зламано... Невже в житті немає більш важливіших речей? Автор статті про це завжди має думати, а не займатися стравлюванням людей, заради статистики відвідування сайту.

В.П. 2012-11-09 / 09:34:59
"Ференцу 2012-11-08 / 18:35:25
Він же В. П. і т. д. Перш ніж писати щось, уточни чи то так наспаравді, а якщо хочеш писати всяку фігню, то йди на свій сайт і там пиши. І не переходить на іншу тему!"
Не потрібно робити наклепи та фантазувати. До цих коментарів я не маю ЖОДНОГО відношення. Кого цікавить моя позиція, той може зайти на згаданий сайт і поставити запитання, на яке я надам відповідь під совїм прізвищем та ім"ям! Звертаюсь до адміна відреагувати. Доречі з яким я веду з цього питання офіційну переписку в фейсбуці, де приношу йому подяку чистосердечну цитую "За те, що нелицемірно підходите до Православ"я. Приємно мати справу з тими людьми, які відкрито себе позиціюнують! Вже, поірте, нудить, від "загравань" на людях... а потім ударів в спину!"

Адміну 2012-11-08 / 18:43:26
Нехай Активіст і Фернц обміняються емейлом і там переписуються, а не тут розпалють міжконфесійні відносини!

Адмін 2012-11-08 / 18:39:11
Було попередження щодо того, щоби не розпалювати тут міжконфесійні конфлікти. Треба вжити радикальніших заходів, чи, все-таки, учасники дискусії здатні тримати себе в руках?

Ференцу 2012-11-08 / 18:38:08
Іди дай хоч одну гривню на реставрацію купола, більше користі зробиш ніж тут своєю писаниною!

Ференцу 2012-11-08 / 18:35:25
Він же В. П. і т. д. Перш ніж писати щось, уточни чи то так наспаравді, а якщо хочеш писати всяку фігню, то йди на свій сайт і там пиши. І не переходить на іншу тему!

Ференц 2012-11-08 / 17:49:32
АКТИВИСТ 2012-11-08 / 08:50:46
...ИЛИ ПОПРАВОСЛАВНЫЕ ПОПЫ НЕПРИКОСНОВЕННЫ???
Такі самі неприкосновенні як і уніяти посусідству які ткж зруйнували памятку архітектури!!! Умник....!!!!

АКТИВИСТ 2012-11-08 / 08:50:46
А ГДЕ ВАША ПРОКУРАТУРА И СЛУЖБА ПО ОХРАНЕ КУЛЬТУРНОГО НАСЛЕДИЯ? ТАКИЕ РОБОТЫ БЕЗ СООТВЕТСТВУЮЩИХ СОГЛАСОВАНИЙ И ОРГАНИЗАЦИЕЙ БЕЗ ЛИЦЕНЗИИ АПРИОРИ ПОДПАДАЮТ ПОД СТАТЬЮ УГОЛОВНОГО КОДЕКСА УКРАИНЫ О ПОРЧЕ КУЛЬТУРНЫХ ПАМЯТНИКОВ.... ИЛИ ПОПРАВОСЛАВНЫЕ ПОПЫ НЕПРИКОСНОВЕННЫ???

Юрій 2012-11-05 / 23:27:27
Шкода що немає в живих бабусі, яка жила на початку 19 ст. Їй би нинішній купол теж не сподобався. Все міняється.

не грекокатолик і не православний 2012-11-05 / 21:44:01
Ведуть екскурсію по Ужгороду і підходять до храму на Цегольні. Фотографуються. Але у всіх одне запитання: це новітній стиль православної архітектури? Стиль явно не православний. Екскурсовод швидко всіх жене в автобус і каже: про історію цього храму забудьте а каплицю і Михайлом Лучкаєм ви не бачили. Аде одна американська бабуся мама якої водила її на Спаса на Цегольну не може заспокоїтись і теребить екскурсовода і показує фото першої половини ХХ століття де маленькою стоїть на фоні храму. Група вже підїжжає до греко-католицького собору і всі виходять із автобусу.
Екскурсовод.........

novak 2012-11-05 / 21:33:28
на жаль питання вирішується однобоко із-за толерантності і "толерантності" двох конфесій. Коли віддавали храм забираючи від університету то пішли на зустріч одній громаді, інша поступилась доки не побудують храм на площі біля універмагу "Україна". Храм давно збудували, але віддавати ніхто і не збирається. А щоби не викликало ніяких непорозумінь із виглядом, трошки підріхтувати і вже споконвіку такий був.На Цегольні взагалі цирк а не церкви. Була Цегольна відома на всю Україну а тепер... і бідний Лучкай з могили має за цим спостерігати, дуже шкода чиновники від церкви, що так бачите свою місію, а силу Слова Божого.Якщо б так діяли ваші попередники в епоху ранього середньовіччя то ви б тепер дрова кололи або папір збирали.
Будьте прикладом, Бог єдиний.

Адмін 2012-11-05 / 21:20:46
Видалено ряд коментарів, що зафлудили тему.

Адмін 2012-11-05 / 21:18:16
Ванік, визначіться, нарешті, будь-ласка, хто ви – Віктор, чи Ванік... :(

Крім того, пояснимо вам, що ми не маємо фізичної можливості і потреби перевіряти законність кожного ремонту в Ужгороді чи по Закарпаттю загалом. У вас є якісь конткретні підтвердження незаконності згаданих вами робіт? Наводьте...

Крім того, ми принципово не реагуємо на анонімки...

Ванік 2012-11-05 / 21:07:59
Будь-ласка, адмін! Перевірте, Вам не важко. А які повноваження треба було мати, щоб тут вам перевіряти?

Ванік 2012-11-05 / 21:06:40
Так ці фати Ви перевірили! Ви провели здається "журналістське розслідування"!

Віктор 2012-11-05 / 21:05:30
"Якою мірою міряєте, такою Вам відміряють!"

Ванік та Віктор 2012-11-05 / 21:05:19
Якщо ви на це уповноважені відповідними органами, ви можете підійти до них і попросити документи, якщо вони їх не будуть мати пишіть, а так що, чув дзвін, а не знаю де він))). Тут є факти!

Ванік 2012-11-05 / 21:04:12
Яку війну? Ви у своєму розумі? Я за Закон і рівніст всіх. Я проти полеміки, а за чесність! Якщо є інформація треба перевірити!

Ванік 2012-11-05 / 21:02:14
Я НЕ ВІКТОР
Я запитую, бо не почув відповіді тут, навіть від о. Василя Бушка, який читав той комент. Таким мисленням, можна багато-що оправдати. Чому було і безліч історій!

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
/ 1
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 7
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 5
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 22
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 30
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3