
У селищі Довге на Закарпатті зафіксовано випадок сказу в кота. У зв’язку з цим із 19 лютого до 19 квітня 2026 року на території Довжанської територіальної громади запроваджено карантинні обмеження.
Зокрема, заборонено проведення виставок і виводок тварин, а також вивезення за межі громади собак, котів і диких тварин. Окремо передбачено недопущення стихійної торгівлі тваринами та продуктами тваринного походження.
На території громади організовано проведення щеплень проти сказу та ветеринарний нагляд за тваринами. Відповідні заходи здійснює Довжанська дільнича лікарня ветеринарної медицини.
Села Бронька, Приборжавське та Липецька Поляна визначено зоною нагляду.
Сказ є смертельно небезпечним інфекційним захворюванням тварин і людей. У разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу наслідки можуть бути фатальними.
Фахівці закликають щороку вакцинувати домашніх тварин проти сказу, уникати контактів із бродячими та дикими тваринами, у разі укусу або ослинення негайно звертатися до медиків, не допускати контактів домашніх тварин із безпритульними та у разі змін у поведінці тварини консультуватися з ветеринарним лікарем.