Через звільнення майже 200 членів ДВК в Ужгороді з 69 дільниць половина не має кворуму (ВІДЕО)

Однак, згідно з новим виборчим кодексом, склад комісії ДВК, за її словами, має залишитися таким, яким був під час першого туру виборів.

"Під час минулого голосування ми дуже довго сиділи і звільнилися десь наступного дня о 17 годині. Я через це пропустила робочий день, мала через це проблеми на основній роботі", — розповіла Дар'я Пітра, яка відмовилася працювати під час повторного голосування.

Крім того, за її словами, зменшилася оплата, бо раніше платили ще штаби, а тепер буде лише держава, тому дівчина вирішила відмовитися і працювати на основній роботі.

У ДВК № 210732 є 16 членів комісії, — каже її голова Тамара . З попередньої комісії, яка була, змінилися три особи.

"Ці члени комісії мали бажання працювати далі, але через справи змушені виїхати з міста. Заміна вже є", — сказала Тамара Кучерява-Скоблей.

Членів комісії на виборчі дільниці подавали штаби кандидатів та політичних партій, — розповів координатор спостереження за виборами громадянської мережі ОПОРА на Закарпатті Ярослав Гулан. Для кожної ДВК встановлена конкретна кількість членів комісії, менше якої бути не може.

"Є три види дільниць: малі, середні та великі, — пояснив координатор. — Мінімальна кількість членів для малих дільниць – 10, для середніх – 12 і для великих – 14".

Із 69 дільниць в Ужгороді станом на зараз половина не має кворуму. Тобто там кількість членів виборчих комісій менша мінімально дозволеної, — каже голова міської ТВК Руслана Куберка.

"Штаби закрилися і люди пишуть заяви, що не хочуть брати участь у другому турі. Ця проблема вирішується. Ми написали всім політичним штабам, які приймали участь у першому турі, щоб вони вирішили це питання. Вони мусять внести заміну і тільки так ми можемо зробити, щоб ця ДВК працювала", — пояснила Руслана Куберка.

За словами Руслани Куберки, якщо штаби політичних партій та кандидатів не знайдуть нових членів ДВК, то це зробить територіальна виборча комісія.