СБУ прослуховувала закарпатських журналістів, закордонних дипломатів, активістів ЄвроМайдану. 2-а місяці слухали і розмови голови обласної ради.
Документи, які опублікували днями представники інтернет-видання Закарпаття онлайн, доводять достовірність інформації. Зброя вивезена, документи спалені, пояснював керівник служби безпеки. Все в рамках закону. Того ж дня виплила і інформація щодо прослуховування активістів, журналістів, окремих депутатів.
Частину документів, що їх ще не вдалося спалити, активісти вилучили. Згідно з паперами, опублікованими в ЗМІ, на думку СБУ Закарпаття, активісти ЄвроМайдану – терористи. За їх розмовами стежили на підставі ст.258 Кримінального кодексу України – терористичний акт. Аби слухати журналістів, підібрали статтю 114 – шпигунство. Крім журналістів, голови ради, під “прослушку” потрапили і іноземні дипломати, начальник консульського відділу Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді Бібіана Громадова та заступник Генерального консула Угорщини в Ужгороді Ендре Саліпскі. Дипломатам інкримінували “розвідувальну діяльність проти України”, свідчать документи.
Жителі Ужгорода переконані: в цивілізованих країнах такого не роблять. Для прослуховування, кажуть, мають бути вагомі підстави.
Дозволи на прослуховування давав особисто голова Апеляційного суду Закарпатської області Микола Крегул.
Юристи кажуть: для того, аби дати такі дозволи, треба було мати суттєві докази причетності особи до тих статей, якими оправдовувались.