Мукачівські єдиноцентристи привітали переможців фестивалю "Смарагдові витоки"

Як зазначив голова міської організації Єдиного Центру Михайло Лабош, започаткований як регіональний форум народного мистецтва фестиваль "Смарагдові витоки" віднедавна став Всеукраїнським і збирає дитячі колективи і виконавців з усіх куточків держави. Ось і на сьомий за ліком фестиваль до Мукачева приїхали юні аматори народного мистецтва з Донецької, Львівської, Тернопільської, Чернігівської, Миколаївської, Хмельницької, Сумської областей, Криму, а також майже з усіх районів Закарпаття.

На урочистому відкритті фестивалю, що відбулося традиційно на центральній площі Мукачева, до юних гостей з вітальним словом звернувся міський голова, єдиноцентрист Золтан Лендєл. Він побажав учасникам фестивалю творчих успіхів. І наголосив, що збереження народних традицій,пісні, популяризація аматорського мистецтва - справа благородна й потребує усілякої підтримки та заохочення. Мер  також побажав усім юним митцям незабутніх вражень від перебування в місті над Латорицею, нових друзів та цікавих зустрічей.

Відтак три дні хлопчики і дівчатка змагались у замку Паланок за нагороди сьомих "Смарагдових витоків". У номінації "Вокальне мистецтво" не було рівних співакам з Донецька – перші премії вручено Матроні Большаковій та Ірині Клопотовській. Другі премії здобули Ніколетта Герцак з Великих Лучок та мукачівка Наталія Товт. І серед ансамблів кращим був донецький народний театр пісні "Козачий двір". А мукачівські вокальні ансамблі "Акорд" та "Первоцвіт" стали лауреатами других премій.

У номінації "Хореографічне мистецтво" виступало 12 колективів і кращими в двох вікових групах визнано "Феерію" з міста Бахмач Чернігівської області та зразковий хореографічний ансамбль "Веселинка" з Червонограда. Мукачівський колектив "Візаві" став другим. У номінації "Фольклор та народна музика" кращими визнано зразковий фольклорний ансамбль ""Млада" з Євпаторії і гурт "Лисичанка" з Лисичева Іршавського району.

Кращими з-поміж 20 учасників у номінації "Декоративно-ужиткове мистецтво та художні ремесла" визнано гурток "Світ дизайну" з Мукачева, студію "Рукодільниця" з міста Армянськ Донецької області", гурток "Народні ремесла" з Хуста, а також мукачівку Юлію Калинич і львів'янку Вікторію Дюкарєву. Мукачівський гурток писанкарства відзначено другою премією. Олександра Попович з Мукачева відзначена першою премією в номінації "Образотворче мистецтво". Така ж відзнака і в Джона Товта з Міжгір'я.