Балога пропонує законодавчо затвердити електронне голосування на виборах Президента

Максимально спростити процес встановлення результатів голосування та забезпечити їх достовірність необхідно за допомогою електронних виборчих скриньок. Такі програмно-апаратні комплекси забезпечать автоматизоване приймання, розпізнавання і підрахунок виборчих бюлетенів, формування та друк протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, збереження на мобільному носії інформації про результати голосування та її передачу виборчим комісіям вищого рівня.

Про це йдеться у пояснювальній записці лідера Єдиного Центру, народного депутата Віктора Балоги до його проекту Закону «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про вибори Президента України» (щодо запровадження електронного підрахунку голосів виборців).

Електронна виборча скринька складатиметься із скануючого пристрою, який встановлюється на напівпрозорій скриньці і комплекту периферійного обладнання, яке забезпечує друк протоколів дільничної виборчої комісії, взаємодію між обладнанням, передачу даних.

Електронні виборчі скриньки пропонується не встановлювати на виборчих дільницях, в яких до списку виборців внесено менше 20 виборців, а також на спеціальних виборчих дільницях за виключенням стаціонарних лікувальних закладів та установ кримінально-виконавчої системи. Адже на кожній такій виборчій дільниці встановлюватиметься в середньому 2 електронні виборчі скриньки, а вартість однієї за попередніми висновками може становити близько 6000 грн. Реалізація положень цього закону, у разі його прийняття, потребуватиме до 400 млн. гривень фінансових витрат Державного бюджету України.

Віктор Балога переконаний, що застосування автоматизованого підрахунку голосів виборців дозволить забезпечити більш  реальне вираження волі народу та суттєво зменшити кількість зловживань та помилок при підрахунку голосів виборців. Водночас це забезпечить оперативне оприлюднення достовірних результатів голосування на виборах Президента України, створить передумови для прозорої та чесної організації та проведення усіх наступних загальнодержавних та місцевих виборів.

Законопроект повністю: http://www.edc.org.ua/ua/law_initiative/53_Proekt_Zakonu_Ukrainy_%C2%ABPro_vnesennya_zmin_ta_dopovnen_do_Zakonu_Ukrainy_%C2%ABPro_vybory_Prezydenta_Ukrainy%C2%BB%28shchodo_zaprovadzhennya_elektronnogo_pidrahunku_golosiv_vyborciv%29

Прес-служба Єдиного Центру

18 вересня 2013р.

Теги: вибори, президент, Балога

Коментарі

виктор 2013-09-26 / 18:35:09
когда мы научимся считать свои деньги?когда за подсказкою "юзеров" перестанем выкидать наши 400млн,а кушать хочется, независимо. будут камеры, или нет.

))) 2013-09-18 / 13:34:27
Так, через Фейсбук )

виборець 2013-09-18 / 10:53:16

Серйозний та необхідний законопроект з виваженим обґрунтуванням. Якщо колись парламентарі знайшли 1 млрд. грн. на відеокамери, то при бажанні «осилять» і 400 млн. на сканери.
Виборчому процесу взагалі - це тільки на користь. Члени виборчих комісій в своїй більшості стануть просто статистами, і рватися туди на «заробітки» ніхто більше не буде.

Проте це не знімає проблеми наявності «200 - гривневих» виборців, які зазвичай «структуруються» до приходу на виборчу дільницю.
Наявність відеокамери та й ще із сканером однозначно «дисциплінує» їх, що дуже важливо для «відповідальних за касу», але підніме і ціну на «послуги» «200 - гривневих», за рахунок «оптимізації» витрат, як на їх самих, так на і членів виборчих комісій («непередбачуваних» поменшає однозначно).

Крім того, піднімуться витрати на якісну паспортизацію «люмпену» серед «200 - гривневих». Але більшість списків такого «електорату» вже напрацьовані роками, залишиться попрацювати з тими, кому нещодавно виповнилось 18 років.

Тому навздогін цьому законопроекту, щоб навіть опоненти повірили у щирість їх намірів, ЄЦ-у терміново необхідно внести ще один, в якому би пропонувалось підняти рівень кримінальної відповідальності громадян за участь у «200 – гривневих» заробітках, із конкретизованим переліком ознак цього неподобства.


Єдиний Центр
Публікації:
/ 1На Закарпатті депутати просять про позачергову сесію на допомогу потраждалим від стихії
/ 3Жителі Свалявщини отримали в подарунок маслобійки та сепаратори
/ 2Василь Губаль: Під час засідання сесії облради обділили все Закарпаття
/ 6Заяви Москаля по Мукачеву – ніщо інше, як бажання приховати власні промахи та некомпетентність
/ 2Золтан Ленд'єл: Москаль не подав жодної пропозиції до Президента і ВР щодо фінансування закладів профтехосвіти
/ 1Депутати фракцій ЄЦ та "Батьківщини" в Закарпатській облраді зініціюють скликання позачергової сесії
/ 2Господарі Великоберезнянщини отримали сепаратори та маслобійки
/ 1"Єдиний Центр" засуджує будь-які спроби та факти хабарництва, незалежно від розміру хабара – заява
/ 1"Єдиний Центр": Керівництво держави повинно негайно прийняти політичне рішення і заборонити в'їзд на територію України російських вантажів
/ 2Головою Воловецької районної організації "Єдиного Центру" обрано Олега Ціника
/ 2"Єдиний Центр" ініціює скликання позачергової сесії Закарпатської облради
/ 8Закарпатський "Єдиний Центр": Винні у побитті воїнів-добровольців мають бути притягнені до відповідальності
Балога пропонує посилити відповідальність за публічне заперечення окупації Росією територій України
/ 4ЄЦ закликає місцеві ради вирішити питання безкоштовного харчування дошкільнят та вихованців початкових класів
Михайло Мотильчак: На Закарпатті настане проблема фінансування професійно-технічних закладів
На Закарпатті ЄЦ підтримав заклик ветеранів АТО та волонтерів щодо відмови від новорічних салютів
"Широка" коаліція в Закарпатській облраді очевидно задоволена діяльністю та результатами роботи уряду Яценюка – Ленд'єл
Депутати просять голову Закарпатської облради вплинути на "Закарпатгаз", щоби не відключати газ незаможним і пенсіонерам
/ 29Балога привітав БПП «Солідарність» з утворенням коаліції у Закарпатській облраді з "Опозиційним блоком", "Відродженням" і тушками
/ 3"Єдиний Центр" нагадав, що є переможцем виборів і відкритий до залучення до переговорів по коаліції в Закарпатській облраді "Солідарності"
На з’їзді Єдиного Центру озвучено рішення про участь партії у місцевих виборах
/ 15ЄЦ звинуватив Москаля в брехні з метою дискредитації найвпливовішої політичної сили Закарпаття
/ 3Балога звернувся до Президента України з відкритим листом щодо варварської вирубки лісів
Мукачівські міліціонери заявили, що їх змушують фальшувати матеріали по справі перестрілки 11 липня
/ 3Заява Закарпатської обласної організації політичної партії "Єдиний Центр"
» Всі записи