Транспортному мосту в Ужгороді дадуть ім'я Томаша Масарика

На останнє засідання науково-художньої ради при Ужгородській міській раді виносилося питання про надання транспортному мостові (який з’єднує площі Богдана Хмельницького та Дружби народів) імені президента Чехословацької республіки Томаша Масарика (Томаш Гарріґ Масарик, чеською Tomáš Garrigue Masaryk, (7 березня 1850 — 14 вересня 1937) — чеський філософ, політичний і державний діяч, перший Президент Чехословаччини з 1918 до 1935рр.).

Транспортному мосту в Ужгороді дадуть ім

Як поінформував на засіданні ради проректор УжНУ, краєзнавець Федір Шандор, такий крок є цілком доречним. Він окреслив історію мосту. Так, 1928-го року Костянтин Грабар, староста Ужгорода, запропонував збудувати міст.

У 1935-му році він вже як губернатор краю розпочинає будівництво. У липні 1937-го року міст відкрили. 15 вересня 1937-го року після смерті Масарика запропоновано назвати міст на честь першого президента Чехословацькоі республіки, який посприяв виділенню коштів. Назва побутувала до 1939 року - до приходу угорців. Нині ж ім'я Масарика носить сквер поблизу мосту, де встановлене погруддя діяча.

Члени науково-художньої ради сформулювали свою відповідь – вони не заперечують щодо присвоєння мосту імені Масарика. Відтак це питання буде винесене на засідання сесії Ужгородської міської ради. Про це Закарпаття онлайн повідомили в Ужгородській міській раді.

 

13 серпня 2012р.

Теги: транспортний міст, назва, Масарик

Коментарі

Костянтин Куцов-погляду 14.08.2012 / 18:35:48
Цитую: "Константина Грабара, (...) могилу якого на замковій горі у радянський час зруйновано бульдозерами разом із цілим історичним кладовищем"

Костянтин Грабар був похований на Замковій горі в Ужгороді? А хіба не у родинному склепі на території власного маєтку у Чертежі?

погляд 14.08.2012 / 10:02:32
" Так, 1928-го року Костянтин Грабар, староста Ужгорода, запропонував збудувати міст.

У 1935-му році він вже як губернатор краю розпочинає будівництво. У липні 1937-го року міст відкрили." (ц)

- як завжди , хтось ініціював та будував обєкт, а назвали його - на той час дещо коньюнктурно - імям іншої, хоч і знаної особи.

На даний час Масарик вже отримав достойну повагу ужгородців : його імя носить сквер, що знаходиться поруч із мостом, на площі також прекрасне погруддя Масарику.

А хто памятатиме про ініціатора ідеї моста та куратора його будівництва - Константина Грабара, мера міста та губернатора Подкарпатської Русі, могилу якого на замковій горі у радянський час зруйновано бульдозерами разом із цілим історичним кладовищем !?

Загальновідомо, що імям виконавця руйнування того кладовища названо вулицю в Ужгороді.

Але в Ужгороді чи названа хочаб вулиця або сквер імям містобудівника, старости Ужгороду та губернатора Подкарпатської Русі Константина Грабара !? Не впевнений.

Назвати міст імям його отця-ініціатора К. Грабара - цілком слушно.

Адже сквер, я якому знаходиться колишній приватний будинок Грабара названо імям Масарика та оздоблено погруддям чехословацького президента.

Такщо міст, що знаходиться поруч, повинен бути за імям Грабара !

Також доречно булоб нарешті встановити на у відповідному місті мосту памятну табличку із імям архітектора, проектанта-конструктора, який безпосередньо будував цей ужгородський міст !

Щось Ф. Шандор, як "краєзнавець", якось поверхнево підійшов до цього питання. Накшалт : "Звали імям Масарика - назвемо імям Масарика".

Але навіщо ?



уважний - Куцову 13.08.2012 / 21:39:13
Що тут дивного? Це справжній рівень знань науковця-проректора, краєзнавця-соціолога-гастраномфестмена Шандора, який є "компетентним" в усіх сферах...

Костянтин Куцов 13.08.2012 / 15:14:10
"Назва побутувала до 1939 року - до приходу угорців". Угорці до Ужгорода прийшли у листопаді 1938 р.

НОВИНИ: Соціо

16:50
/ 2
Закарпатець Андрій Ткачук став чемпіоном світу з ультрамарафону у Франції Фото новина
14:56
У румунських Карпатах врятували трьох українців, які заблукали під час походу Фото новина
13:03
/ 1
На Закарпатті взяли під варту двох неповнолітніх, підозрюваних у подвійному вбивстві літнього подружжя Фото новина
10:50
На Закарпатті викрили схему зняття військовозобов’язаних із реєстру «Оберіг» Фото новина
09:03
У Мукачеві прийняли дві родини переселенців із Дніпропетровської області Фото новина
18:23
Мукачівський хор хлопчиків та юнаків провів благодійні концерти в Австрії Фото новина
16:55
У Мукачеві зупинили водія Audi з ознаками сп’яніння та забороненими речовинами Фото новина
15:22
У Мукачеві проведуть безкоштовну вакцинацію котів і собак від сказу Фото новина
14:27
Поліція повідомила про підозру ще двом неповнолітнім у справі подвійного вбивства на Закарпатті Фото новина
12:59
Прикордонники Мукачівського загону вибороли «срібло» на турнірі пам’яті Героя АТО Роберта Кіса Фото новина
11:05
/ 1
Два села Закарпаття увійшли до списку найкращих туристичних у світі
09:05
На Закарпатті зафіксовано слабкий землетрус Фото новина
18:34
/ 1
У Мукачеві правоохоронці затримали водія з Кривого Рогу після смертельної ДТП Фото новина
17:28
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Великолучківської громади - Василь Довганич Фото новина
16:31
На Хустщині жінка підпалила будинок односельця через сварку Фото новина
15:18
/ 1
Ужгород попрощався із захисником України Сергієм Вдовиченком Фото новина
14:50
У Виноградові через загоряння пральної машини ледь не згорів житловий будинок Фото новина
13:25
На Берегівщині поліція розслідує випадок жорстокого поводження з собакою у селі Фанчиково
12:08
/ 1
На Закарпатті затримали прикордонника, який за $4 тис. переправляв ухилянтів за кордон Фото новина
11:10
На горі Піп Іван Чорногірський – мороз та туман Фото новина
10:32
/ 4
На Берегівщині чоловік прив’язав собаку до мототрактора й тягнув польовою дорогою Фото новина
09:03
Патрульні Закарпаття оперативно знайшли зниклу дитину в Ужгороді Фото новина
21:30
/ 1
Територія України під час війни буде використовуватися країнами Європи як "зелена батарейка": ГО "Зберегти Пікуй" про загрозу знищення унікальних природних ландшафтів Карпат
18:05
У Мукачеві спрямували майже 14 млн грн на підтримку військових та їхніх родин
17:02
/ 2
В Ужгороді проведуть в останню путь полеглого Героя Йосипа Чернія Фото новина
» Всі новини