На Закарпатті міліція "збирає" непоганий урожай маку

Понад 1600 рослин снодійного маку вже вилучено працівниками Свалявського РВ у ході проведення спецоперації «Мак-2012». Та робота продовжується. Протягом останнього тижня на працівниками карного розшуку та кримінальної міліції у справах дітей спільно з дільничними інспекторами міліції Свалявського РВ було виявлено два випадки незаконного вирощування снодійного маку.

На Закарпатті міліція "збирає" непоганий урожай маку

 

 

Вирощуванням маку займалася 62-річна жителька Воловецького району.  На її присадибній ділянці, під час огляду дворогосподарства було виявлено та вилучено 110 рослин снодійного маку. Цього ж дня було виявлено та в присутності понятих вилучено  230 сироростучих рослин снодійного маку, які незаконно вирощувала вихователька одного ДНЗ  Воловеччини.

Зі слів жінок, вказані рослини вони сіяли та вирощували на своїй присадибній ділянці, для власного вживання та не мали мети збуту. Та чи не краще купити в закладах торгівлі законно вирощений спеціалістами господарства мак, ніж мати проблеми з законом, адже,  за незаконний посів та вирощування снодійного маку та конопель передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Нагадуємо, згідно зі статтею 106−2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ці дії караються накладанням штрафу у розмірі від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.

Незаконний посів маку чи конопель карається згідно зі ст. 310 КК України штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців чи обмеженням волі строком до 3 років. А якщо кількість вирощених рослин маку чи конопель перевищує 500 рослин, неминуче позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Дехто з громадян зберігає у себе висушені частки конопель або маку. А це також серйозний злочин, який тягне за собою обмеження чи позбавлення волі на строк до 3-х років. Якщо ж наркотичні засоби зберігаються повторно чи у великій кількості, то особа несе покарання у вигляді позбавлення волі строком від 2 до 8 років.

Найбільше покарання настає тоді, коли особа продала комусь наркотичний засіб чи просто віддала без матеріальної винагороди (законом це також трактується, як збут наркотичних засобів), — позбавлення волі на строк від 3 до 12 років. Про це Закарпаття онлайн повідомила Вікторія Кіяк Свалявський РВ (з обслуговування Свалявського та Воловецького районів) УМВС.

08 серпня 2012р.

Теги: мак, операція, міліція

Коментарі

Читач 09.08.2012 / 17:21:18
Міліцішти не лем урожай маку збирають але й капусти.

НОВИНИ: Кримінал

23:37
20-річний і 24-річний мешканці Закарпаття намагалися виїхати до Польщі фіктивні "батьки 3-х дітей"
22:11
На Закарпатті митник вирішив заробити на "контрабанді" "ухилянтів" за кордон Фото новинаВідео новина
11:19
/ 1
Зупиненого біля Чинадійова "безправного" водія BMW "під кайфом" оштрафували на понад 90 тис. грн Фото новина
03:01
Суд у Хусті умовно "покарав" мотоцикліста за смертельну аварію в Горінчові
02:51
На Закарпатті водій "Форда" уник покарання за смертельний наїзд на лежачого пішохода з 3,8 проміле алкоголю в крові
02:11
/ 6
Поліція відкрила кримінальне провадження за зверненнями громадян щодо земляних і будівельних робіт під вітряки на полонині Руна (ДОКУМЕНТ)
17:08
/ 13
Львівський апеляційний суд залишив без змін вирок ексдепутату Батрину, що підірвав гранати на сесії сільради в Керецьках
15:15
/ 13
За самовільне будівництво на вкраденій у громади землі ужгородського депутата Маєрчика засудили до 3 років обмеження волі
15:00
/ 2
У Перечині чоловік під час сварки погрожував дружині підірвати гранату Фото новина
00:54
/ 1
Суд у Хусті призначив жінці, що втягла своїх малолітніх доньок у жебракування, замість 4 років ув'язнення 1 "умовний" рік
17:48
/ 4
Закарпатку та її співмешканця, які прив'язали до стовпа і підпалили 9-річного сина, засудили до 9-ти років ув'язнення
15:39
/ 1
Жінку з Берегівщини "пересудили" до 10 років тюрми за жорстоке зґвалтування знайомого
20:04
У Залужжі Мукачівської громади у 14 разів п'яніший за "норму" і "бездокументний" водій понівечив авто і бордюр Фото новина
19:49
В Ужгороді п'яний водій без документів в'їхав бусом у торговельний заклад Фото новина
17:09
У Чопі п'яний "безправний" водій скоїв ДТП і втік Фото новина
16:49
Біля Ужгорода патрульні виявили нетверезого водія Фото новина
19:29
/ 12
Ужгородця, який на моноколесі намагався "проїхати" до Словаччини, відстежили безпілотником і затримали біля кордону Фото новина
15:45
/ 3
На Рахівщині пострілами затримали двох "водолазів" та їх провідника Фото новинаВідео новина
01:11
"Страхову" шахрайку з Хуста, що "кинула" "ухилянта" на гроші, покарали 68 тисячами штрафу
23:05
П'яного водія, поміченого за кермом в Ужгороді, затримали вже в Оноківцях Фото новина
22:25
У Чопі львів'янин-рецидивіст за одну ніч викрав з 4 торгових закладів 70 тис. грн і товар Фото новина
22:09
В Ужгороді затримали двох грабіжників Фото новина
20:47
На Тячівщині за підозрою у зґвалтуванні неповнолітньої затримали 33-річного чоловіка
15:48
/ 1
Жителеві Березова на Хустщині, що жорстоко вбив собаку, оберуть запобіжний захід Відео новина
14:34
/ 8
Суд застосував силовий привід до "корупційного" голови Воловецької ТГ Попелича і відсторонив його від посади
» Всі новини