Ініціатором акції зі встановлення стаціонарних скриньок для збору використаних батарейок став ужгородець Ростислав Ткаченко, до якого доєднались активісти «Екоклубу».
Як розповів кореспонденту Закарпаття онлайн Ростислав Ткаченко, практика збору й подальшої утилізації використаних батарейок вже давно поширилась Європою – в європейських країнах скриньки для батарейок встановлюють навіть у дорогих респектабельних ресторанах. «Про шкоду батарейок для навколишнього середовища, їх токсичність говориться вже не перший рік. Природа для нас багато зробила, вона нас любить, тому ми теж маємо її любити й оберігати», – каже Ростислав Ткаченко.
Нині ужгородськими активістами вирішено питання як складування використаних батарейок, так і подальшої їх утилізації. Як розповів Ростислав Ткаченко, приймати батарейки погодився львівський завод, який спеціалізується на переробці металів, але, разом з тим, займається і переробкою батарейок. Мінімальна вага разової «поставки» батарейок – 30 кг.
«Скриньки обслуговуватимуть волонтери: батарейки, вкинуті в них, вийматимуться і складуватимуться у визначеному місці. Умови зберігання повністю відповідатимуть всім вимогам. Завод, з яким ми домовились про співпрацю, прийматиме батарейки на переробку безкоштовно, це взаємовигідна співпраця як для нас, так і для заводу», – розповідає Ростислав Ткаченко.
Активісти планують вже у найближчому майбутньому коробки для збору використаних батарейок встановити в кожному мікрорайоні Ужгорода. Більше того, у планах – забезпечення стаціонарними «пунктами збору» районних центрів області.
Організаційні питання щодо подальшого встановлення стаціонарних коробок для збору використаних батарейок, серед іншого, обговорили організатори проекту і вчора на засіданні. Зазначають: вдячні будуть будь-якій посильній допомозі з боку підприємців, керівників установ та організацій, органів влади. І закликають всіх небайдужих городян долучатись до справи збереження довкілля: не викидати батарейки у звичайний смітник (до речі, на акумуляторах можна побачити і попереджувальний значок про недопустимість такого заходу – перекреслений смітник), а приносити у місця збору використаних батарейок.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
фото – Юрій Ломакін
--- 2012-07-27 / 22:49:23
Молодці! Хороша новина.
100ronnij 2012-07-27 / 20:56:45
Нарешті ! Давно пора було це зробити !
Показово, що актуальні проблеми охорони довкілля беруться вирішувати прості громадяни, а "влада", як завжди, пасивна і безсильна...
Пан Баклажан 2012-07-27 / 13:49:32
Наступного тижня буду в Ужгороді - привезу кілограма два роками збираних батарейок. Дочекались!
батарейкеа 2012-07-27 / 12:56:12
Підтримаю цю ініціативу!!!