Потік туристів на Закарпаття за останні два роки збільшився на 50 відсотків

Національний прес-клуб реформ провів виїзне засідання, що відбулося у рамках П’ятої Всеукраїнської виставки-ярмарку сільського зеленого туризму «Українське село запрошує», що проходило у садибах сучасного села Музею народної архітектури та побуту НАН України у селі Пирогів на Київщині.

Потік туристів на Закарпаття за останні два роки збільшився на 50 відсотківУчасть у прес-клубі взяли Сергій ЧМИРЯ, голова підкомітету з питань соціального розвитку сільської місцевости, формування соціально-трудових відносин і реформування власности в агропромисловому комплексі, розвитку аграрної науки і освіти Комітету ВР України з питань аграрної політики і земельних відносин, Анатолій ПАХЛЯ, голова Державної служби туризму і курортів України, Володимир Васильєв, голова Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму України.

Журналістів цікавило: чому держава належним чином не сприяє розвитку зеленого туризму в Україні, чому законодавча база все ще лишається нестимулюючою розвивати зелений туризм, чому й досі у сільський зелений туризм не спрямовуються належні інвестиції, чому держава не підтримує зелений туризм відповідним кредитуванням.

Як відомо, 2008-й рік — рік туризму і курортів України. Таким його оголосив глава держави. Про це і йдеться в його Указі. Згідно із цим документом Кабмін має розробити і затвердити стратегію сталого розвитку туризму і курортів в Україні. А місцеві ради — підготувати комплекс регіональних заходів із підготовки та проведення туристичного року.

— Минуло одинадцять років, як ми розпочали розвивати сільський туризм в Україні, — наголосив Анатолій Пахля, голова Державної служби туризму і курортів. — Це досить незначний проміжок часу. Але вже сьогодні можемо впевнено сказати, що сільський туризм в Україні відбувся і впевнено розвивається. Організація відпочинку на селі за рахунок використання наявного приватного житлового фонду має надзвичайно позитивний вплив на економіку регіонів України завдяки розширенню сфери зайнятости сільського населення, створення нових місць і відродження місцевої культури. Так, українське село сьогодні переживає не кращі часи, проте хочеться вірити, що краса нашої землі, гостинність українського народу, прагнення до прогресу, знайдуть своє втілення в сільському туризмі.

А тим часом на подвір’ях садиб вирувало своє життя. Тут пригощали варениками й галушками, демонстрували вишиванки й ткацтво, запрошували скуштувати неперевершеного закарпатського сиру з «Селиської сироварні», пропонували придбати килимову ляльку Олександри Пренко з Кіровограда. Гуцули пропонували неодмінно відвідати і відкрити для себе полонинське господарство села Костилівка, що зберегло й популяризує традиції гуцулів. Тут власноруч можна приготувати бринзу та вурду, скуштувати страви гуцульської кухні, запалити ватру, переночувати на запашному сіні, одягти справжнє гуцульське вбрання, ознайомитися з гуцульською культурою, обрядами та традиціями. До речі, за останні два роки потік туристів на Закарпатті збільшився на 50 відсотків. Хоча, водночас області бракує сучасного просторого виставкового центру, який дозволив би приймати численних учасників з-за кордону.

Щедровиті господарі запрошують на відвідини дивосвіту Тернопілля: величних святинь і древніх замків, унікальних печер та каньйонів.

«...Когось ваблять гори, хтось мріє про море... А вас чекають парки дикої природи Харківщини». А поруч інше запрошення:

«Хто з нею не бачивсь —
Приїдьте, будь ласка,
Тут ниви й озера, гаї солов’їні...
Якщо ви не знаєте, що таке казка —
Її ви зустрінете в нас, на Волині».

— Ми раді, що все більше і більше мальовничих місць нашої країни з’являються на карті сільського туризму, а також, що постійно збільшується попит на відпочинок у селі, — сказав Володимир Васильєв, Голова правління Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні.
Людмила ЧЕЧЕЛЬ, "Українське слово"
09 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

00:55
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 11
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 6
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
» Всі новини