Проект рішення, яким передбачно спільну діяльність з водопостачання та водовідведення з Шепетівським ТОВ Концерн "Комунальні системи України" викликав бурхливе обговорення у залі засідань і суперечку між депутатами.
Так, дехто з депутатів нарікає: приватний інвестор не надав жодних конкретних цифр і деталей, чіткого плану роботи, тож говрити можна лише про офіційний лист на адресу міської влади. В ньому йдеться про те, що приватний інвестор вкладає в ужгородський "Водоканал" майже 30 млн. грн., оренда укладається на строк до 10 років. А власне "Водоканал" перетворюється на "Ужгородводоканал".
Депутат Ростислав Буланов, беручи участь в обговоренні, зазначив: "Так, у "Водоканал" вливають 30 мільйонів, але 20 мільйонів, які є боргом державних установ, інвестору повертається вже в перший рік. А далі він отримує половину дохода з роботи "Водоканалу". Всім відомо, що це підприємство має лоббі в Кабінеті міністрів. Що воно є лоббі Закарпаттяобленерго, яке тільки зараз чомусь відключає "Водоканал" від світла за борги".
Натомість мер Ужгорода Віктор Погорєлов зазначив: "Приватний інвестор здатен вирішити питання боргів "Водоканалу", адже сьогодні цей борг складає 22 млн. грн. Проект рішення був винесений на обговорення комісії. Якщо рішення по ньому буде прийнято, це просто буде сигналом для інвестора, що він може тут працювати, що ми даємо йому на це згоду. При умові приходу інвестора на підприємство, вже за шість місяців ужгородцям буде забезпечено цілодобове водопостачання".
Про те, що з 22 мільйонів боргу 20 мільйонів є "різницею тарифів, боргом держави перед "Водоканалом", який програв у суді і ці кошти не отримав", нагадав депутат Святослав Галас. "Мене не переконало, що це необхідно. Я знаю багато схем: вони прийдуть до нас, коли ми самі їх запустим, а потім не будемо знати, як їх позбавитись. "Водоканал" - це стратегічний об’єкт: так оголосіть конкурс, проаналізуйте, які результати він продемонструє за рік діяльності", - сказав депутат.
Лунали й думки про те, що по приходу приватного інвестора і початку його роботи, підприємство в односторонньому порядку може підняти тарифи на послуги водопостачання та водовідведення. На що депутат Анатолій Ковальский зазначив: "Тарифи можуть бути підняті тільки на рівні держави. І хочу сказати, що ті, хто зараз натисне кнопку "проти", автоматично відключає ужгороджців від водопостачання. І ні, я не шантажую!" - відреагував Анатолій Ковальський на репліки депутатів, що такими погрозами він намагається їх шантажувати.
Депутат Олександр Доктор, своєю чергою, розповів, що "цілий пакет пропозицій і конкретні цифри" таки є, але "людина, яка в принципі готова все це показати, нині в залі засідань не присутня". При цьому запропонував зняти проект рішення на доопрацювання і запросити представника інвестора, коли проект буде допрацьований. "А ми тим часом проведемо громадські слухання, почуємо думку людей і вивчимо деталі", зазначив Олександр Доктор.
Категорично висловив свою думку заступник міського голови Юрій Бєляков: "Пропоную перейти до конструктиву і перестати просто гооворити. Депутати мали на розмови 2 роки, а всі, напевно, чекали, коли ми за них все зробимо, а вони будуть ставити палиці в колеса".
Відтак рішення про спільну діяльність з водопостачання та водовідведення депутати ухвалили. Щоправда, з виключенням кількох суперечливих пунктів.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн