Ліка Роман: "Моя корона - не проста прикраса"

Звичайно титуловані красуні по книжкових ярмарках не ходять або ж приховують такі свої нетипові смаки від преси.

Ліка Роман: "Моя корона - не проста прикраса"Міс Україна-2007 Ліка Роман давала мені інтерв'ю, ненадовго перервавши своє спілкування з юними читачами на Другому книжковому ярмарку в Українському домі. Міс Україна-2007 і претендентка на титул "Міс Світу" не тільки сама любить читати, але й пропагує читання серед дітвори. Струнка закарпатська красуня впевнена, що своїми вчинками ще не раз
здивує країну, тому що серйозно настроєна руйнувати стереотипи.

- Почну з поширеної думки: красуні повинні багато посміхатися й мало говорити. Вважається, що демонстрація інтелекту гарною дівчиною не належить до чеснот, що схвалюються нашим патріархальним суспільством. Ви маєте більшу сміливість. А ще, підозрюю, якусь ідею?

- Ідея проста й дуже важлива. Діти повинні розвиватися, фантазувати, мріяти. А що краще книги може цьому сприяти? Ні комп'ютер, ні телевізор не можуть конкурувати з гарною книгою. Я сужу по собі. Для мене кращий душевний відпочинок - почитати поезію, хоча прозу я теж люблю. "Гранатовий браслет" Купріна колись дуже вплинув на моє формування.
Мені дуже повезло у свій час - наша викладачка зарубіжної літератури була непересічної особистістю й привчила нас не тільки читати, але й аналізувати прочитане. Страшно уявити собі майбутнє, побудоване людьми, які в дитинстві нічого не читали. Тому я так активно
підключилася до дитячого книжкового ярмарку й "Книгоманії". І ще одне. Я згодна з тим, що стереотип про дурнувату красуню склався у суспільстві не на порожньому місці. Але не можу змиритися з тим, що всіх гарних дівчат вважають тупими і недорозвиненими, думаючи, що вони зайняті лише своєю зовнішністю, а все інше їм байдуже. Своїм особистим прикладом я
хочу зруйнувати старі ідеологічні кліше.

- Участь красунь у всіляких благодійних акціях має, як правило, сугубо декоративний характер...

- Одноразові й неефективні акції не для мене. Так, часто буває так, що якась міс проїдеться по дитячих притулках, помахає ручкою, подарує іграшку, сфотографується з дітками й забуде про них назавжди. Мене ж цікавить подальша доля дітей, які залишають дитячі будинки. Як
складається їхнє життя, які в них виникають проблеми, як вони пристосовуються до суспільства дорослих. Вивчаю статистику й бачу, як у нас с цим погано. Важливо навчити таких дітей жити не тільки сьогоденням, але й ставити цілі, планувати своє життя, не піддаватися обставинам.

- Які відчуття у вас викликає корона на голові?

- Це нормально, коли маленька дівчинка мріє стати королевою, зіркою. Мої дитячі мрії збулися, але, як я розумію тепер, цей титул накладає відповідальність і зобов'язує. Кожна людина у своєму житті може робити щось корисне. І зовсім не обов'язково чекати визнання, щоб почати активні дії. Але зараз у мене набагато більше можливостей і перспектив. Моя корона не проста прикраса, я змушу її працювати й приносити користь людям.

- Поки що ми говоримо в майбутньому часі.

- Я не новачок у соціальній роботі й добродійності. У свій час працювала в програмах профілактики СНІДу серед молоді. А в майбутньому планую робити все, щоб привернути увагу нашого суспільства на те, що імідж української дівчини за кордоном не робить честі нашій країні.

- И як ви збираєтеся боротися із проституцією?

- Буду пропагувати серед дівчат чисті стосунки до шлюбу. Потрібно берегти свою невинність для одного-єдиного. Не посміхайтеся так, я вірю у велику любов на все життя. Комусь це може здатися романтичною казкою, але я переконана, що кожна сучасна дівчина, навіть якщо вона соромиться зізнатися в цьому вголос, мріє про гарні стосунки й щасливе життя з єдиним коханим чоловіком і бажаними дітьми. У моєму випадку - спочатку вийду заміж, а потім будуть діти. І я буду боротися з торгівлею тілом, і з абортами теж.

- Я захоплена вашим ентузіазмом і рішучістю. Але чи під силу вашим тендітним плечам така ноша?

- Розумію, наскільки це нелегка праця. Але хтось же повинен займатися зціленням суспільства. Я усвідомлюю, що одна людина із цим не впорається. Але я умію працювати в команді й досягати мети.

- Зараз, наскільки я розумію, увесь ваш час і сили йдуть на підготовку до конкурсу "Міс Світу". Як ви оцінюєте свої шанси?

- Незважаючи на те, що зараз літо, я практично щодня тренуюся. Звичайно, утомлююся жахливо, тому що іноді підйом у шість ранків, а лягти спати вдається тільки за північ. Але я не скаржуся на такий графік. Основний акцент роблю на вдосконалюванні англійської мови й на заняттях у спортзалі для гарної фізичної форми. Я не люблю моментів, коли мені важко висловити свою думку через недосконале володіння мовою. Я повинна бути впевнена в собі. Для успіху це дуже важливо. А власні шанси на перемогу мені складно оцінювати. Це не моя справа, а членів журі.

- Продовжуючи спортивні аналогії, можемо поговорити й про бойовий настрій й дух суперництва, спортивну злість...

- Ніякої злості, навіть спортивної. Для мене важливіша рівновага й відчуття того, що я дарую людям себе, несу їм радість. Я не стану робити щось штучно й награно, щось таке, що мені не властиво. Будь-яка нещирість проявляється, і це не прикрашає дівчину. Потрібно просто розкрити себе. Хоча це не так просто дається в умовах змагання. Я буду намагатися досягти найкращого результату щосили, а роз'ятрювати себе спрагою перемоги за всяку ціну не стану.

- Супротивники конкурсів краси як один з аргументів використовують їх порівняння з виставками тварин. У вас самої не виникало подібної аналогії?

- Зараз - ні. Але перш ніж я вирішила все-таки випробувати сили в конкурсі, упередження були, і досить серйозні. Я не порівнювала дівчат з тваринами, просто вважала, що вони виставляють себе напоказ. Тепер я переконалася, що фізичні кондиції в переважної більшості учасниць практично бездоганні, приблизно на одному рівні. Тому довжина ніг або ідеальні пропорції особи не грають вирішальної ролі для перемоги. Внутрішній стан і вміння презентувати себе в цій справі набагато важливіші. Мене часто запрошували в модельні агентства, пропонували роботу за рубежем, але я не приймала ці пропозиції, тому що вони суперечать моїм моральним принципам. Тенденції в моді, як і в шоу бізнесі, спрямовані на
те, щоб модель не так одягати, як роздягати. Я на таке не погоджуюся.

- Молодість - пора експериментів і пізнання життя, так сказати, на дотик. Сексуальна сфера в цьому сенсі найпривабливіша й легкодоступна.

- Я не проти експериментів у сексі, але, підкреслюю, між подружжям, винятково з одним партнером. Я не стану розмінюватися. Хочете наочний приклад? Уявіть собі клейку стрічку. Якщо дві таких стрічки склеїти між собою, то вони будуть міцно триматися. А якщо їх перед цим ліпити до чого попало, то й триматися вони будуть погано, і відірвати їх одну від одної буде легко. Секс - це більше, ніж певні рухи тіла. І хоча свій вибір я зроблю серцем, але й голову буду включати. І мамину думку враховувати. Звичайно, вирішувати я буду сама, але благословення батьків для мене дуже важливе.

- Це значить, що в королеви краси гармонічні стосунки із власними батьками?

- Батько з нами зараз не живе, хоча стосунки в нас гарні. А от мама - це моя краща подруга. Я їй повністю довіряю, у мене від неї немає секретів. Поки я дорослішала, увесь час перебувала в маминій компанії, і її друзі були моїми друзями, а тепер і мої друзі стали її друзями, тобто компанія в нас одна.
Юка Гаврилова, газета "Без цензури"
07 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:33
Іршавський історико-краєзнавчий музей отримав звання зразкового
18:27
На Закарпатті ведмедів Синевира лікують та підгодовують перед настанням холоду
13:19
На Закарпатті на серцево-судинні захворювання хворіють 630 тисяч краян
12:14
/ 1
До місцевих бюджетів Закарпаття надійшло 3,8 млн грн туристичного збору
11:38
/ 1
В Ужгороді вшанували пам'ять загиблих у Бабиному Яру
10:22
/ 1
У школах Мукачева запровадили електронну систему "Моя школа"
03:41
Близько 2 тисяч закарпатців звернулися за електронними трудовими книжками
03:38
/ 2
Закарпаття останнє в рейтингу областей за результатами ЗНО
01:54
/ 18
Керівник Закарпатської обласної прокуратури представив колективу своїх заступників
01:06
/ 2
Три села закарпатської Міжгірщини повстали проти варварської вирубки лісу
17:48
Злочини проти закарпатських журналістів: справи «виснуть» у судах
17:46
/ 4
Відбулася заключна онлайн-конференція проєкту міст-побратимів Ужгорода та Кошиці "Крок до ефективного управління в місті Ужгород"
15:25
/ 1
Майже 200 фур: до КПП "Тиса" на Закарпатті — 9-кілометрова черга
13:06
/ 2
400 призовників очікують на проходження осінньої строкової служби на Закарпатті
05:02
/ 3
Левко Довгович – "Заслужений діяч мистецтва України" та лауреат "Премії Пам’яті народа"
04:46
/ 7
Верховний Суд відмовив меру Ужгорода Андріїву у справі щодо керівника пологового будинку (ДОКУМЕНТ)
03:43
/ 4
У Єпископській резиденції МГКЄ провели День відкритих дверей
02:58
В Ужгороді проходили виставки собак
01:36
/ 8
В Ужгороді відбулася інавгурація нового Апостольського адміністратора МГКЄ владики Ніла
11:52
/ 1
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Чопа
02:50
/ 7
Греко-католики за Карпатським хребтом. Коли чекати на возз’єднання українців з українцями?
00:45
/ 5
ФОТОФАКТ. Нова фотозона "Я люблю Ужгород" – антивандальна і перебуває під цілодобовим відеоспостереженням
14:12
/ 1
В Ужгороді відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг "Шаную воїнів, біжу за Героїв України"
14:07
/ 6
Головним лісівником Закарпаття став Віктор Яковець
09:32
За минулу добу на Закарпатті підтверджено 90 випадків COVID-19, четверо хворих померло
» Всі новини