Торік на Закарпатті оздоровилося 3 797 іноземців

Головне управління статистики Закарпаття підбило підсумки стану рекреаційного потенціалу області за 2011 рік.

Торік на Закарпатті оздоровилося 3 797 іноземців

Помірно-континентальний клімат, мальовнича природа, наявність мінеральних вод, складають винятковий рекреаційний потенціал, на основі якого сформувалися бальнеологічні й кліматичні курорти з санаторно-оздоровчими закладами державного та місцевого значення: 20 санаторіїв, 7 санаторіїв-профілакторіїв, 27 баз відпочинку, один пансіонат відпочинку, дві курортні поліклініки та три дитячі оздоровчо-санаторні позаміські заклади. Найбільша кількість суб'єктів зосереджена у Свалявському та Мукачівському районах – по 15,0%, 11,7% – у Хустському, 10,0% – у Тячівському та 8,3% – у Виноградівському районах.

Упродовж 2011 року діючими закладами оздоровлено 80,5 тис. осіб, що на 2,1% менше, ніж торік. За віковою структурою оздоровлено 71,9 тис. дорослих осіб, 8,6 тис. дітей. Із загальної кількості оздоровлених 5,4 тис. – це особи, що постраждали від аварії на ЧАЕС.

Загалом, в оздоровчих закладах проведено 928,8 тис. ліжко-днів або 11,5 ліжко-дня в середньому однією особою. У санаторно-курортних оздоровчих закладах області відпочивало 3797 громадян іноземних держав.

Протягом року не здійснювали діяльність 20 або третина санаторно-оздоровчих закладів. Серед них 5 санаторіїв, 4 санаторії-профілакторії, 10 баз відпочинку, 1 дитячий оздоровчо-санаторний позаміський заклад цілорічної дії, які знаходились у стані капітальних ремонтів будівель та споруд або не мали коштів на експлуатацію закладу.

У 2011 році до Державного реєстру діючих ліцензійний було занесено 30 суб'єктів підприємницької діяльності області, що мають ліцензію на право провадження туроператорської діяльності.

Упродовж минулого року 57,0 тис. осіб офіційно скористалися туристичними послугами, з них 9,1 тис. – іноземні туристи, 10,9 тис. – громадяни України, які виїжджали за кордон, 37,0 тис. – внутрішні туристи. У порівнянні з 2010р. кількість іноземних  та внутрішніх туристів збільшилася на 8,0% та 14,8% відповідно, а кількість громадян України, які виїжджали за кордон – зменшилася на 4,3%. На чверть зменшилася і кількість туристів, яким було надано екскурсійні послуги.

Із загальної кількості туристів у 2011 році проводили дозвілля та відпочинок 81,9%, перебували у службових та ділових поїздках – 15,9%, близько 1,0% – займалися спеціалізованим та  спортивно-оздоровчим туризмом.

У загальній кількості туристів п'яту частину складали діти та молодь: 3,6 тис. осіб – діти віком до 14 років, 3,8 тис. осіб – підлітки та 4,5 тис. осіб – молоді особи у віці до 28 років. Усього впродовж 2011 року туристичними закладами області надано 218,9 тис. туроднів, що на 5,4% більше рівня 2010 року, проте на кожного туриста в середньому припадало по 3,8 туродня, що на 5,0% менше, ніж у 2010 році.

Загалом обсяги наданих туристичних послуг у 2011 році збільшились проти попереднього року на 8,9% до 30,7 млн.грн., платежі до бюджету від надання туристичних послуг збільшились на 5,9% і склали 3,2 млн.грн.

 Про це Закарпаття онлайн повідомила Яцкулич Наталія, заступник начальника відділу статистики соціальних послуг Головного управління статистики в Закарпатській області.

05 липня 2012р.

Теги: відпочинок, оздоровлення, санаторій

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:29
На війні з рф загинув Захисник із Воловця — Іван Мадяр Фото новина
16:25
Екологи з’ясовують причини почервоніння води у річці Уж Фото новина
15:43
/ 2
Прокуратура вимагає більшу заставу для підприємця, що перевозив ухилянтів у фурі на Закарпатті Фото новина
14:23
У Рахівській громаді проведуть стерилізацію безпритульних тварин Фото новина
13:15
Влада та інвестори домовляються про відновлення “Flex” у Мукачеві Фото новина
12:16
У Мукачеві після ракетного удару якість повітря поступово покращується Фото новина
10:58
На Берегівщині зафіксували спалах африканської чуми свиней серед диких кабанів Фото новина
09:59
Рятувальники ліквідували масштабну пожежу після ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
08:56
/ 10
В Ужгороді поліцейського звільнили за захист ветерана від ТЦК Фото новина
19:31
/ 1
Велика закарпатська афера
18:43
Лікарі повідомили про стан постраждалих унаслідок ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
17:49
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали 18-річну переправницю разом з «клієнтом» Фото новина
16:46
До Мукачева прибув евакуаційний потяг з Дніпропетровщини Фото новина
15:43
На Тячівщині взяли під варту двох переправників Фото новина
14:36
Працівники водоканалу в Мукачеві натрапили на міну часів Другої світової Фото новина
13:09
/ 1
Чоловік, якого рятувальники витягли з урвища на Рахівщині, помер Фото новина
12:59
/ 1
На Рахівщині 26-річний турист з Бахмута зірвався в урвище Фото новина
12:12
/ 1
Собака допоміг закарпатським прикордонникам затримати порушників на кордоні з Румунією Фото новина
10:03
У Мукачеві другу добу гасять пожежу після ракетного удару рф по підприємству Фото новина
09:07
Сімох чоловіків, які шукали шлях за кордон у Telegram, затримали на Тячівщині Фото новина
06:56
/ 1
Закарпаття втрачає туристичний потенціал через рішення про будівництво вітряків - експерт
23:53
Жінки, які захищають Карпати. Наталія Вишневська про вітряки на Закарпатті та участь громадськості Відео новина
19:53
Відкрито реєстрацію на подорож екоклубу в Ясіня "Стежка Довбуша"
17:24
У Воловці взято під варту підозрюваного у зґвалтуванні неповнолітньої Фото новина
16:48
/ 1
Керівництво угорщини уникає згадки про росію після ракетного удару по Мукачеву Фото новина
» Всі новини