На Закарпатті обиратимуть найцікавіші проекти щодо енергозбереження

У середу, 4 липня, відбулося засідання Обласної координаційної ради з питань реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

На Закарпатті обиратимуть найцікавіші проекти щодо енергозбереження

На Закарпатті перший етап Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» реалізовувався з 21 березня 2008 року до 6 червня 2011-го. За цей період в області було створено 58 неприбуткових об’єднань громадян, які реалізували 61 ініціативу місцевих громад разом з Проектом в 9-ти районах Закарпатської області.

Ініціативи були спрямовані на: енергозбереження соціальних об’єктів – 40 проектів, водопостачання – 3 проекти, охорона здоров’я – 17 проектів, екологія – 1 проект.

Загальна вартість ініціатив за 3,5 роки склала 9 481 397 грн., внесок Проекту СВА- 4 318 152 грн., внесок громад – 511 575 грн., внесок місцевих органів влади – 4 598 719, спонсорська допомога – 52 951 грн.

Друга фаза Проекту розпочалася влітку 2011 року. Триватиме ця стадія чотири роки, вона діє у всіх областях України та АР Крим. Максимальна сума гранту на відновлення комунальної інфраструктури становить 10 000 дол. США, на енергоощадні проекти – 20 000 дол. США. Усі ініціативи  впроваджуються на умовах співфінансування, так, 70% фінансує Євросоюз, 25% - внесок місцевого бюджету, а 5% - внесок громади.

Для реалізації цієї стадії проекту було також відібрано 9 районів Закарпатті. Загалом, йде мова про впровадження 37 мікропроектів, 25 з них вже працює, 12 – на стадії погодження.

Зараз Закарпаття отримало можливість долучити до Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ще 2 райони. Тож нині необхідно відібрати найцікавіші проекти та ініціативи, що стосуються енергозбереження. Після цього вже буде чітко визначено, які населенні пункти отримають гранти на впровадження ініціатив. Про це Закарпаття онлайн повідомилив прес-центрі Закарпатської ОДА.

04 липня 2012р.

Теги: енергозбереження, ініціативи, проект, розвиток, громада

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

22:31
/ 2
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 23
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
» Всі новини