З його слів батьки-заробітчани залишають своїх дітей під опіку бабусь-дідусів, і діти втікають з дому. А відтак потрапляють до притулку. «До таких батьків, що залишають малюків бездоглядними, ми ставимося принципово, аж до позбавлення батьківських прав», — сказав Цогла.
25 % закарпатців (понад 315 тисяч осіб) — діти віком до 18 років. Закарпатська область одна з не багатьох має таку значну кількість дітей у відношенні до загальної кількості населення. На обліку Служби у справах неповнолітніх Закарпатської ОДА перебувають 195 безпритульних дітей, повідомила начальник Служби Світлана Якімеліна. На обліку перебувають також 622 неблагополучні сім’ї.
46 кримінальних справ цього року порушено за фактом втягнення неповнолітніх у жебракування. Як правило, цим займаються жінки ромської народності. Про це на засіданні повідомив Василь Фединець, начальник кримінальної міліції у справах неповнолітніх УМВС України у Закарпатській області.
Водночас фахівці застерігають, що в Україні поширилася злочинна практика, коли групи псевдобідних використовують куплених, викрадених, навіть «взятих напрокат» у батьків-алкоголіків дітей, заробляють на цьому значні суми, у той час як діти – «живий реквізит» — помирають від голоду і хвороб. Часто, щоб дитина не заважала заробляти гроші, її напоюють снодійним, алкоголем, або наркотичними речовинами. Всі місця жебракування поділені і жорстко контролюються зацікавленими особами. «Чужинців» в цей бізнес не допускають.
Подаючи гроші, люди стають співучасниками цього нелюдського злочину, стимулюють злочинний «бізнес», наголосили учасники засідання. Вони звернулись з проханням до громадян повідомляти Службу у справах неповнолітніх або міліцію, якщо побачать жебрачку з дитиною чи бездоглядне маля, яке просить гроші.
ЗІК
07 червня 2007р.
Теги: