Як інформує міський інфекціоніст Ужгорода Віктор Петров, хвороба Лайма — це полісимптомне захворювання, яке передається іксодовими кліщами. Клінічні прояви включають дерматологічні, неврологічні й ревматологічні ураження.
Якщо упродовж 2010 р. на Закарпатті було зафіксовано 9 випадків, коли люди постраждали від укусів кліщів, то в Ужгороді за цей час таких було 4. У 2011 році під наглядом лікарів-інфекціоністів перебувало 9 мешканців Ужгорода, в той час як по області було зафіксовано 10 випадків.
Епіданамнез, клінічне обстеження пацієнтів проводилися до початку антибіотикотерапії, а для специфічної верифікації діагнозу призначали обстеження методом імуноферментного аналізу Ig M і Ig G, усі діагнози підтверджені лабораторно. З початку 2012 року вже діагностовано три випадки, а також дві підозри на хворобу Лайма в Ужгороді. Загалом показник захворюваності на цю недугу серед міських жителів у 3,5 разу перевищує середній показник по Закарпатській області.
Суттєвим є те, що частина тих, хто звернувся після укусів кліщами, відмовилися від стаціонарного лікування й отримали терапію в амбулаторно-клінічних умовах Ужгородської міської поліклініки. Тільки за 9 місяців 2011 року таких пацієнтів було 9, верифікований діагноз встановлено з визначенням специфічних антитіл. Розподіл за клінічними формами такий: еритемну форму 1-ї клінічної стадії виявлено у п’яти осіб, дисеміновану форму 2-ї клінічної стадії у трьох осіб, а також пізні вторинні прояви хронічного Лайм-бореліозу в однієї особи.
При проведенні аналізу можливих зон зараження, рекреаційних зон, ареалів скупчення інфікованих кліщів лікарі-інфекціоністи дійшли висновку, що частіше містяни інфікуються на дачних масивах у селах Оріховиця, Кам’яниця, Невицьке, а також у прилеглих до міста зонах відпочинку в селах Оноківці та Сторожниця.
Слід пам’ятати про необхідність звернення за медичною допомогою. В разі присмоктування кліща не слід зволікати, адже вчасна профілактика гарантує попередження захворювання. При відвідуванні парків та лісів слід використовувати репеленти (засоби проти комах), одягати світлого кольору одяг, на якому можна легко помітити кліщів і видалити їх, одягати штани і заправляти їх у шкарпетки при виході в ліс. З метою профілактики рекомендуються картування місцевості з визначенням осередків концентрації кліщів, обробка акарицидами предметів, якими передбачено користуватися на природі, профілактичне лікування антибіотиками після контакту з кліщами.
Детальнішу інформацію можна отримати в лікаря-інфекціоніста міської поліклініки, кабінет № 58, або телефоном 64-22-71.
Rionews