В Угорщині урочисто відкрили пам'ятник поплічнику Гітлера – Горті

Напередодні 22 червня – Дня початку Великої вітчизняної – угорська влада встановила бюст нацистському злочинцю.

В Угорщині урочисто відкрили пам

 

В угорському селищі Чокако в 60 кілометрах від Будапешта урочисто відкрили бюст адмірала Міклоша Горті, який очолював країну з 1920-го по 1944 рік. Горті "прославився" багатьма справами – головним своїм завданням він вважав збирання угорських земель, втрачених в результаті Першої світової війни. Заради цієї мети Угорщина стала сателітом нацистської Німеччини (саме завдяки втручанню Німеччини Угорщина отримала в 1938 році Карпатську Україну), а безпосередньо Міклош Горті відправив у нацистські концтабори 437 тисяч угорських євреїв.

Після війни диктатор уникнув суду, хоча на цьому наполягала Югославія, поїхав до Португалії і прожив ще довго, залишивши спогади, в яких виправдовував свої злодіяння. У 1993 році його прах був перепохований на батьківщині. А тепер йому встановили пам'ятник у присутності офіційних осіб держави. Показово, що це сталося напередодні 22 червня – Дня Скорботи для всіх без винятку народів Східної Європи.

21 червня 2012р.

Теги: Горьі, нацист, Гітлер

Коментарі

I am 2012-07-02 / 14:07:26
Что-то не помню, что в венгерской прессе писались статти насчет открытия на Украине памятников Сталина...

Це я 2012-07-02 / 13:18:03
Hungi, Пан Баклажан
Чи був флот у мадярів, не знаю. А кораблі були - типу Дунай-море. Звичайно, Горті був адміралом не угорського флоту, а ще австро-угорського у першу світову. А решта - чиста правда. Як і належить справжньому анекдотові.

Hungi 2012-07-02 / 10:58:54
Пан Баклажан 2012-07-01 / 16:13:47

Анекдот смішний ..., а, втім, флот таки був і, між іншим, один із видатних крейсерів мав назву "Ungvár" ...

Пан Баклажан 2012-07-01 / 16:13:47
А мені тут анекдот розповіли, мовою оригіналу:

Начало 2 Мировой.
Рузвельт спрашивает советника что такое Венгрия, монархия это или республика.
советник: Монархия
Рузвельт: Как зовут их короля?
с: B Венгрии нет короля
Р: Tо кто правит?
с: Pегент, адмирал Миклош Хорти
Р: Адмирал? У них большoй флот...
с: у них нет флота, нет даже выхода к морю.
Р: ...? Войны часто начинаются из-за религиии. Какая у них религия?
с: Католицизм.Только адмирал Хорти протестант.
Р: Может адмирал объявил нам войну из-за территорий?
с: У Венгрии территориальные претензии к Румынии.
Р: Они объявили войну Румынии?
с: Нет. Венгрия и Румыния союзники.
Р: Я правильно понимаю? Венгрия это королевство корторым правит регент, который является адмиралом без флота, и завязали союз с Румынией, к которой у них территориальные претензии. И вот они обявили войну США, к которой претензий никаких не имеют, да?

Гість 2012-06-30 / 14:06:52
Та думаю,що мадяре мают право в свої державі класти любі памятники. Може бисте їм заборонили? Гавкаєте ги псота, щи вам комуністична дурнота з копонь не вийшла? Тко більше люди винищив ги комуністи? Якби в нас били такі президенти ги Горті, Піночет, Бандера ни били бисме ковдошами. А май виликих фашисту ги маскалі світ не відів.

то є то 2012-06-27 / 15:49:36
Згідний з Олегом....Якби Україна мала на чолі таку послідовну і чесну людину як Miklós Horthy - вона би правила світом!

Всім хто готовий думати (замість того, щоб бездумно пережовувати дешеві стереотипи дешевих журналісток з 1+1) - прочитайте спогади самого Реґента:

http://www.hungarianhistory.com/lib/horthy/horthy.pdf


Олег 2012-06-27 / 10:23:11
були би на Україні такі політикі як Міклош Горті який у першу чергу дбав про інтереси своєї держави а" не про власні кішені як наші можновладці "Україна була би не такою нещасною яка вона є!

Hungi 2012-06-26 / 20:12:00
Славянин 2012-06-26 / 20:01:07
(ц)"О расставленных точках над "і" можно говорить, когда будут осуждены реальные поджигатели войн и разнообразных революций..."

Полностью с Вами согласен !

Hungi 2012-06-26 / 20:07:05
sevka 2012-06-26 / 16:24:14
(ц)"Сильно, сказано, истребили их, правда, больше других."

Истребили себя сами россияне (на много больше людей, чем во время 2-й мировой)...

sevka 2012-06-26 / 16:35:12
(ц)"К слову, в России давно никто не ставит памятники..."

Приветствую! Но если бы и ставили - это их дело...

Славянин 2012-06-26 / 20:01:07
Для Hungi. Уважаемый г-н. Hungi, Вы во многом правы, за исключением того, что Нюрнбергский процесс расставил все точки над "і". Данный процесс осудил реальных виновников, но далеко не главных, а скорее козлов отпущения. О расставленных точках над "і" можно говорить, когда будут осуждены реальные поджигатели войн и разнообразных революций ("буржуазных", "социалистических", демократических", "цветных") - не только конкретные лица, но и реальные структуры и идеологии.

sevka 2012-06-26 / 16:35:12
К слову, в России давно никто не ставит памятники сталину, ульянову (бланк), берии, власову и это говорит о выздоровлении нации. А на укрОине пытаются сделать героев из офицеров СС (шухевич), просто предателей (мазепа, вот и мадьярии ностальгия по прошлому

sevka 2012-06-26 / 16:24:14
"
С русскими никто не воевал"
Сильно, сказано, истребили их, правда, больше других.

Hungi 2012-06-26 / 09:50:01
sevka 2012-06-26 / 04:29:21 (ц)"И те и другие отличились в войне с Русскими"

С русскими никто не воевал : воевали с большевизмом во главе с грузинами и ... т.д. Так что ставьте памятники Сталину, Ленину и Берии можете, которые воевали с венграми, украинцами и со всеми прочими народами... Бог вам судья. Давно пора понимать, что все люди, включая "вояк", "гонведов" и "солдат" (включая офицеров), выполняющих команды, не виноваты в деяниях политической "элиты" (причём далеко не военной, а финансовой). Неужели не понятно, что к историческим собятиям и деятелям надо подходить с особой осторожностью и, я бы сказал, тактом ?! Тем более, что Нюрнбергский процесс уже расставил точки над «і»... Любые статьи такого рода — это дешёвая провокация грызни и ничего более...

sevka 2012-06-26 / 04:29:21
Смешно, ей богу.
Спорят двое, кто из них меньше помогал гитлеру. И те и другие отличились в войне с Русскими. И ставьте памятники и горти и шухевичу, бог вам судья.

сорри 2012-06-25 / 22:56:41
***, ти хворий на голову? Бо інакше як пояснити всю цю твою ахінею?

*** 2012-06-25 / 22:23:06
2 Це я 2012-06-25 / 21:27:21

ну що Ви хочете від того "сорри" ?

коли йому вигідно, щоб висловити своє чергове фе у бік угорців, він готовий "мислити", "вірити", штампами брехливої більовицької ідеології-лжевчення, накшалт Горті-нациста/фашиста, ката єврейства, ворога всього прогресивного (а саме, передусім "славетного" режиму тієї єдиної на той час країни, "где так вольно дишит человек"), відстоювати їх.

а коли "потрібно", до блиску вибілювати своїх галицьких "героїв", то він вже одразу вмить "прозріває" ...



Це я 2012-06-25 / 21:27:21
2 сорри
Можете назвати країну у регіоні, яка не була союзником Німеччини?
А країну, яка не воювала на східному фронті? Включно з фійськовими формуваннями росіян, українців.
Ще раз: євреїв з угорщини починали вивозити з ослабленням влади Горті у 44-му, з приходом нілашів, коли євреїв ні в Румунії, ні у Словакії, теріторії Польщі, на українських землях не лишилося. Бо Угорщина відтерміновувала постійну просьбу Рейху у єврейському питанні. Цим самим вдалося зберегти сотень тисяч життів. Цього не заперечують і єврейські дослідники.

сорри 2012-06-25 / 20:54:42
Це я, по Бандері існує безліч відкритих інтернетних джерел. Ще більше - друкованих. Читайте. Якщо у вас є докази того, що була якась співпраця після того, як Бандеру випустили з концтабору, наводьте.

Але, якщо я не помиляюся, ця стаття - про поплічника Гітлера Горті. У вас єзаперечення того, що при ньому Угорщина була сателітом нацистської Німеччини, війська воювали на Східному фронті і євреїв вивозили у концтабори?

***, а можна я не буду відповідати на взяту зі стелі і загалом непринципову в контексті всієї статті цитату картавого політконсультанта Партії регіонів?

*** 2012-06-25 / 20:21:02


"Бандера і Мельник мріяли про Україну як про частину гітлерівської "Нової Європи" – фінал відомий. " - Кость Бондаренко

http://www.pravda.com.ua/columns/2012/06/25/6967459/

Це я 2012-06-25 / 20:16:00
Можете вказати джерело вашої поінформованості, чи це просто плід вашої фантазії?

НОВИНИ: Різне

15:29
Найкращі місця для подорожі в Японію
23:02
/ 1
Макрон: У нас немає лімітів, ми будемо реагувати на поведінку росії
17:10
Блендер на кухні - чому це обов'язкова річ
16:27
Який айфон краще купити у 2024 році?
16:08
Який холодильник краще: Ноу Фрост, статична чи динамічна система охолодження?
15:13
Де надрукувати книги у Львові за розумною ціною?
11:46
"Радіо Свобода": угорщина надіслала лист державам ЄС щодо, начебто, "утисків угорців" в Україні
22:55
Прямі джинси знову в тренді: кому пасують та з чим носити
20:19
Що можна подарувати дружині на річницю весілля
22:24
/ 3
Глава УГКЦ після слів Папи: В Україні нікому на гадку не спадає здатися
10:15
/ 10
Папа Римський Франциск порадив Україні "відважно" і з "відчуттям сорому" підняти перед росією "білий прапор" поразки
20:58
/ 2
Віцеспікер парламенту Словаччини заявив, що росія "не агресор" і "захищає свої інтереси"
20:32
/ 1
фіцо вважає, що Чехія поставила під загрозу відносини зі Словаччиною через різні погляди на війну рф проти України
13:11
Лазерне шліфування обличчя: Інноваційний підхід до краси
21:25
Чехія ставить на паузу міжурядові консультації зі Словаччиною через "значні розбіжності"
13:49
Що треба знати про верстати з ЧПК до покупки
22:55
Особливості контекстної реклами
07:35
Що робити, коли у дитини болить горло?
06:58
Єврокомісія пропонує перевести оборонну промисловість ЄС у "режим воєнної економіки"
17:09
Види та призначення безшовних труб
17:25
/ 1
Італія виведе зі Словаччини систему ППО, бо потрібна в іншому місці
20:06
Що змінилося в Galaxy S24 Plus і чи варто оновлюватися з S22 Plus
19:55
Айпад 9 в Україні: скільки коштує доступний планшет від Apple
19:47
Основні причини, чому не заряджається телефон
19:48
/ 3
Макрон: Мої заяви про західні війська в Україні були "зважені й продумані"
» Всі новини