Ужгородські туристи допомогли врятувати парапланеристку (ФОТО)

У неділю, 17 червня, група з 5 молодих і активних ужгородців вирушила у Воловець для пішого походу. Маршрут подорожі мав бути таким: залізничнийд вокзал смт. Воловець — долина р.Волівчик — г. Плай (траверсом) — г. Великий Верх — г. Плай — г. Темнатик — г. Цицька — смт. Воловець. Але на горі Великий Верх плани ужгородських туристів кардинально змінилися.

Ужгородські туристи допомогли врятувати парапланеристку (ФОТО)

Спостерігаючи за польотом парапланеристів, турист Славик (зі Львова) помітив, що один із парапланів упав на землю, а його власник не рухається. Славік повідомив про це групі ужгородських туристів і вони всі разом вирішили бігти на допомогу. «Параплан упав в улоговині між горами Гимба та Великий Верх, — каже Орест, провідник групи, — а це близько 2 км від того місця, де ми були, але ми так поспішали, що й не помітили, як швидко спустися до постраждалої. Як виявилося, парапланом керувала жінка».

Поки хлопці бігли хребтом гори, до жінки спустився її колега і надав першу медичну допомогу, поставивши діагноз — забій шийних хребців.

«Через травму шиї транспортувати постраждалу на підручних засобах ми та парапланеристи, які теж спустилися на допомогу своїй подрузі, не ризикували — розповідає турист Паша. — Після виклику МНС чекали їх 1 годину 40 хвилин. Однак, якщо враховувати складнодоступность території, де ми знаходилися, це не так вже й багато. Поки чекали на рятувальників, намагалися підтримувати позитивну атмосферу, наскільки це можливо, і сама потерпіла дуже правильно поводилась в цій ситуації: не робила зайвих рухів, не панікувала та трималася молодцем, не зважаючи на біль. 

Оперативний підйом потерпілої на хребет забезпечила дружня співпраця рятувальників, парапланеристів і туристів, які не розгубилися в надзвичайній ситуації. Та на цьому героїчному подвигу пригоди туристів не закінчилися.

«Коли ми повернулися на місце, де залишили речі, то часу продовжувати запланований маршрут вже не було. Більше того, ми дуже спізнювалися на потяг додому, тому мусили швидко спускатися. Ми бігли і скорочували дорогу, але короткий шлях виявився набагато складнішим і небезпечнішим. Ми збиралися з останніми силами, щоби встигнути, і нам це вдалося. Правда, ми не встигли вже купити квитки, але нам пощастило і нас все-таки пустили в потяг. Коли ми трохи відпочили, то усвідомили, що пройшли за 2 години маршрут, який зазвичай долають як мінімум за 4. Це, напевно, наш особистий рекорд», — поділився враженнями турист Юрій.

Після цієї пригоди хлопці не вважають себе героями, кажучи, що «зробили те, що на їхньому місці зробив би кожен». Але врятована жінка та її колеги вважають інакше. Вони дуже вдячні групі ужгородських туристів за допомогу та підтримку.

Юлія Дуб

18 червня 2012р.

Теги: рятувальники, парапланерист, параплан, туристи

Коментарі

fozik 21.06.2012 / 09:05:01
Со спасателями нехорошо получилось((

http://paragliding.in.ua/index.php?topic=4982.msg78401#msg78401

"
Спасибо, конечно, туристам за помощь, хотя мы вполне справлялись своими силами. Но этой Юле Дуб по отцовски надрал бы задницу за искажение информации и непрофессионализм. Пускай бы рассказывала о своих "подвигах" подругам, но ее статью в тот же день прочитали киевские чиновники с МЧС и тут же пригрозили увольнением спасателям, которые непосредственно занимались спассрабртами. На самом деле спасатели сработали на "отлично" - через два часа Лена уже была в больнице. То, что слышала эта журналисточка наши разговоры о бензине, это были разговоры с водителем ГАЗ-66, который вывозил нас на гору. Когда Лена упала, водитель доезжал до села. Решили завернуть его обратно, так как не были уверены, что L-200 спасателей сможет доехать до пострадавшей. Водитель Газ-66 сказал, что ему обязательно заехать домой и дозаправиться бензином, что он и сделал. В результате приехало к месту падения сразу две машины одновременно. Спасателей, которые работают на Боржаве, знаем давно, лет 10, отличные профессионалы. Особенно Володя и Евгений. Заслуженные альпинисты, покорили не один семитысячник, очень ответственные люди, в прекрасной физической форме и знают спассработы не по лекциям. Будет очень жаль, если их уволят из-за этой глупой журналисточки."

Юлія Дуб 19.06.2012 / 21:29:00
Хустянину, очевидно Ви так і хочете "вчепитися" за слова... "Вуйку" я подякувала (а не звинувачувала), бо він вказав на помилку без сарказму. Він написав як правильно і все було виправлено.

А попередні коментарі, зокрема "!!!", написані з насмішкою. Ось і вся різниця...Справа в тому, що можна виправити нормально, а можна принижуючи (принаймні таку різницю я побачила між двома коментарями).

А стосовно щирості, то я завжди нормально ставлюся до критикі і зірок з неба не хапаю, бо знаю, що ще є багато над чим працювати...

женя 19.06.2012 / 10:30:44

Хамство, тролінг і анонімний перехід на особистості. Коментар видалено. Адмін

Хустянин 19.06.2012 / 10:04:20
Юлії Дуб.Нормальне зауваження "вуйка", всього два короткі речення,як знатока, а ти, Юля , роздула свій коментар і твоє звинувачення "вуйка" та вибачення - безпідставне і не щире.

Юлія Дуб 19.06.2012 / 00:51:35
Дякую, що вказуєте на помилки, це дає можливість виправити і зробити краще.
Але не обов’язково казати це з таким сарказмом і злістю. Це не робить Вас кращими. Помилку я випралю, ще й матиму з того користь, бо більше її не зроблю, а Ви так і залишитеся сірою і злою людиною (без образ, просто мені здається, що людина, яка так завзято і з насмішкою критикує інших живе нудним, сірим і закомплексованим життям). Будьте щасливими!

За конструктив дякую (вуйку).

вуйко 18.06.2012 / 22:15:33
г. Тем’ятик - не правильно
Темнатик — вершина (высота 1343 м) горного массива Боржава - правильно

!!! 18.06.2012 / 19:00:27
Ось воно - майбутнє української журналістики! Браво! Прекрасна стаття про парОплани. Напевно в парОплані пАра закінчилась, от він і впав :)

I am 18.06.2012 / 16:17:18
Пароплан - это наверно близкий родственник паровоза...

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

18:03
У Ясіні медики рятували чоловіка після падіння з висоти
16:28
У Батьові на Берегівщині врятували склад від пожежі Фото новина
14:05
На Тячівщині пожежа ледь не знищила житловий будинок Фото новина
12:06
У Міжгір’ї жінка потрапила до лікарні після укусу гадюки Фото новина
18:49
На Закарпатті врятували хлопчика, який ледь не втопився у басейні
17:23
Біля дороги на Драгобрат жінка натрапила на мінометну міну Фото новина
11:15
/ 5
На Закарпатті у ДТП загинули двоє мотоциклістів Фото новина
09:12
/ 1
У Румунії за день врятували двох українців у горах Фото новина
13:18
/ 2
На Мукачівщині внаслідок ДТП загинув 17-річний хлопець, ще троє людей травмовані Фото новина
09:11
Рятувальники розповіли, як 9-річна дитина на Тячівщині зазнала опіків майже 50% тіла
18:21
/ 1
У Виноградові горіли припарковані мікроавтобуси Фото новина
13:09
На Ужгородщині рятувальники загасили пожежу на території недіючої ферми Фото новина
11:04
/ 1
На Тячівщині 8-річний хлопчик отримав майже 50% опіків тіла через спалювання сміття
17:58
На Ужгородщині горіли гараж і житловий будинок Фото новина
09:29
/ 5
В Ужгороді внаслідок перекидання мікроавтобуса загинув 34-річний водій Фото новина
16:11
На Мукачівщині серед ночі спалахнула масштабна пожежа у приватному дворі Фото новина
09:56
/ 1
У Румунії знайшли українця, який кілька днів блукав у горах без зв’язку Фото новина
17:01
/ 3
У суді на Закарпатті врятували жінку під час епілептичного нападу Фото новина
16:22
Нічна пожежа на Берегівщині знищила сонячні панелі та покрівлю будівлі Фото новина
12:02
У Карпатах румунські рятувальники шукають ще одного виснаженого українця
09:24
/ 1
У горах Румунії врятували виснаженого українця Фото новина
11:12
На Ужгородщині ледь не згорів недобудований житловий будинок Фото новина
17:22
На Рахівщині рятувальники та медики переносили важкохворого через підвісний міст Фото новина
15:45
/ 1
У Рахівському районі з води дістали тіло жінки Фото новина
16:42
На Берегівщині вночі горів будинок Фото новина
» Всі новини