Влада Іршавщини просила у словаків організувати їм переробку молока, м'яса і дерева

Нещодавно Іршавщина гідно презентувалася на Дні добросусідства, що відбувся на українсько-словацькому кордоні. Кілька тижнів тому район відвідали словацькі журналісти. А вже у четвер у нас побували Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Маріан Мулік та перший секретар цього ж консульства Олександр Шкурла. Високоповажних гостей цікавило поглиблення співпраці насамперед у сфері економіки, а також культури. Яким чином це можна зробити, йшлося на зустрічі з головою райдержадміністрації Віктором Феєром та головою райради Станіславом Суханом.

Влада Іршавщини просила у словаків організувати їм переробку молока, м

Маріан Мулік каже, що наша країна йому надзвичайно цікава. Розуміє, що працювати лише на робочому місці буде замало. Потрібно їздити районами, спілкуватися, обмінюватися інформацією, організовувати зустрічі. Словаки, які бажають вкладати кошти в бізнесові проекти, мають можливість переконатися у тому, що їм тут готові допомагати. 

За словами Віктора Феєра, дев’яносто відсотків іршавчан проживає у сільській місцевості. А молочні продукти доводиться завозити із Східної України. Разом з головою райради працюють над тим, щоб у районі відкрити сироварню. Вивчати досвід їздив у словацькі Кошице. Певні напрацювання є. Потрібні обладнання та відповідний капітал. Дипломати поінформували, що підприємство з Гуменного, що у Словаччині, реалізовує подібний проект в Івано-Франківську. Можливо, їх би це зацікавило. 

Станіслав Сухан порушив питання переробки деревини. Більш ніж половина території району вкрита лісами. Наявні необхідні трудові ресурси. На початку дев’яностих років на Іршавщині діяло більше п’яти підприємств, зокрема і зі словацькими інвестиціями, які переробляли ліс. Згодом у них щось не склалось. Свої сили у цій сфері пробували наші земляки, які перейняли від них досвід. Наразі ця ніша є майже незайнятою. Держлісгоспи лише реалізовують деревину і поки не мають зацікавлення та відповідних можливостей її переробляти. Одним з каменів спотикання у цій галузі промисловості є аукціони. У цьому напрямку словацькі інвестори працюють у Виноградові. 

Населення району тримає багато свиней, овець, великої рогатої худоби. Та ми не маємо підприємства, яке займалося б переробкою м’яса. На думку керівників району, можливо, такий проект теж міг би зацікавити словацьких інвесторів. Йшлося також і про те, що українців та словаків об’єднує багато історико-культурних традицій. Було б непогано зайнятися пошуком міст-побратимів та налагодженням з ними тісної співпраці. Така практика себе цілком виправдовувала в попередні роки. 

На завершення зустрічі Віктор Феєр та Станіслав Сухан запросили високоповажних гостей на фестиваль, що розпочнеться у кінці місяця на території музею-кузні «Гамора» в Лисичові.

Відтак дипломати відвідали Довге, де компактно проживає словацька громада. Разом з депутатом райради Василем Леднеєм побували у добротному римо-католицькому храмі. Як зазначив настоятель святині, за останні десять років представників консульства тут точно не було. Що ще може у селі на лоні природи зацікавити туриста, могли переконатися з екскурсії санаторієм «Боржава». Гостям запропонували мінеральної води різних типів, презентували комфортабельні номери та інші послуги, які надаються закладом. На згадку подарували сувеніри. 

Вже в Іршаві поважні гості зустрілися з представниками місцевого самоврядування, бізнесу, інтелігенції, культури та захисників природи, - повідомили Закарпаття онлайн з прес-служби Іршавської райради.

 

15 червня 2012р.

Теги: Генконсул, сироварня, Боржава

Коментарі

Vjačeslava 16.06.2012 / 18:08:53
Мене дуже тiшить, що консул побував на Иршавщинi.Пропоную мiсто Стара Любовня , як мiсто-побратим. Хоча Стара Любовня дружить iз Свалявою, Iршава менi рiдниша, бо я там народилася.
Або мiсто Сабiнов, яке славиться своєю молочною продукцiєю.
Slovakia

НОВИНИ: Соціо

20:57
/ 1
Закарпатська прокуратура не захистила заказник "Темнатик" і праліси на схилах Боржави від забудови курортом Каськіва-Львочкіна
17:41
На війні з росією поліг Олексій Керпатенко зі Сваляви Фото новина
17:01
/ 1
Закарпатські прикордонники заборонили проросійському італійцю в’їзд в Україну на 3 роки - ЗМІ Фото новина
15:07
Підтвердили загибель захисника із Дубівської громади Юрія Мотринця Фото новина
13:55
Двоє туристів із Тернополя заблукали в горах Закарпаття Фото новина
11:41
На Закарпатті викрили канал переправлення ухилянтів горами до Румунії Фото новина
11:15
В Ужгороді попрощаються із захисником Миколою Райнишем Фото новина
16:53
В Іршаві попрощалися з Героєм Іваном Котубеєм Фото новина
15:50
У Словаччині розшукують зниклого 46-річного закарпатця Фото новина
14:57
/ 2
У пункті пропуску "Ужгород" запроваджено оформлення пішоходів Фото новина
13:43
У Дубовому на Тячівщині попрощалися із полеглим на війні Героєм Михайлом Магулою Фото новина
16:27
В Ужгороді стартували традиційні «Коляди у старому селі» Фото новина
14:28
/ 1
На КПП Закарпаття утворилися великі черги Фото новина
18:18
/ 1
В Ужгороді зупинили нетверезого водія, який порушував ПДР Фото новина
15:02
/ 1
Фотопастки прикордонників зафіксували диких тварин у високогір’ї Карпат Фото новина
09:42
В Ужгороді попрощалися із 52-річним захисником Миколою Головком Фото новина
19:25
/ 14
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 4
18:12
/ 2
Ветеран Другої світової війни з Закарпаття Іван Попович відзначив 100‑річчя Фото новина
17:42
/ 20
Колишній прокурор-"кіндерсюрприз" з Закарпаття Казак звільнився та виїхав у Швецію
17:33
У Завадці на Мукачівщині поховали воїна Валерія Легету, який більше року вважався зниклим безвісти Фото новина
16:31
На Мукачівщині вже шосту добу триває пошук 62-річної жінки Фото новина
14:05
/ 11
СБУ на Закарпатті повідомила про затримання керівника митниці, який за 5% «кешбеку» прикривав ввезення дороговартісних товарів Фото новина
13:04
На війні з рф поліг захисник із Чинадійова на Мукачівщині Іван Фонтош Фото новина
10:26
У лікарні помер захисник із села Климовиця на Хустщині Іван Котубей Фото новина
16:32
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Миколою Головком Фото новина
» Всі новини