Депутати схвалили меморандум про співробітництво між Закарпаттям та чеською Асоціацією друзів Закарпатської області

На черговій сесії обласної ради депутати схвалили меморандум про співробітництво між Закарпатською областю і Асоціацією друзів Закарпатської області (Чеська Республіка), підписаний 16 березня 2012 року в Мукачеві. Нагадаємо, що цього року в Сенаті Чеської Республіки створено асоціацію – групи лобістів інтересів нашої області. До її складу увійшло 38 із 81 чеських сенаторів. Керівником обрано сенатора, колишнього гетьмана краю Височіни Мілоша Вистричіла. Наразі це найбільший за чисельністю клуб у чеському парламенті. Окрім поширення престижу для Закарпаття Асоціація займатиметься й втіленням різноманітних проектів, покликаних сприяти розвитку нашого краю.

Депутати схвалили меморандум про співробітництво між Закарпаттям та чеською Асоціацією друзів Закарпатської області

Також депутати погодили план заходів з реалізації меморандуму на наступні два роки.  Так, у  політичній сфері передбачається розробити спільно з краєм Височіна й іншими можливими  партнерами та сприяння у прийняті Європейським Союзом окремої операційної  програми транснаціонального співробітництва «Карпатський простір» на  фінансову перспективу 2014-2020 років. У економічній сфері: ініціювати прийняття Чеським урядом, за прикладом Польської Республіки, Словацької Республіки та Угорської Республіки, програми «Чеська допомога» для стимулювання транскордонного співробітництва між  регіонами Чехії та України, інших країн; організація консультацій з Міністром сільського господарства і Міністром охорони навколишнього середовища Чеської Республіки щодо  впровадження спільних проектів з обміну досвідом та технологіями в рослинництві, тваринництві, лісовій справі, екологічній освіті, природоохоронній діяльності, збору та утилізації відходів та інше; підтримка та допомога Закарпатській області в пошуку та отриманні   ґрантів і субсидій з боку Європейського Союзу.

У гуманітарній сфері: підтримка реставрації пам’яток /будівель/  першої  Чехословацької  Республіки, які знаходяться в Закарпатській області України;створення і  підтримка функціонування  Чеського дому в Ужгороді; сприяння у  викладанні  чеської мови в Ужгородському  університеті та  вивчення чеської мови в загальноосвітніх школах; організація  виставки робіт закарпатських художників у Чехії; залучення  мистецьких колективів  Закарпаття до участі в заходах, які проводить Сенат Чехії з нагоди  державних свят;організація  презентації Закарпатської області  в Чеській Республіці, повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі Закарпатської облради.

08 червня 2012р.

Теги: меморандум, Чехія

Коментарі

Лоци 08.06.2012 / 13:37:31
Ще би дуже добре відкрити границі і заставити чехів учити уркахнську, бо після остаточної перемоги ПР, вони попруть до нас на заробітки

Лоци 08.06.2012 / 13:34:10
Ще би дуже добре відкрити границі і заставити чехів учити уркахнську, бо після остаточної перемоги ПР, вони попруть до нас на заробітки

НОВИНИ: Соціо

18:29
У Тересві на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Іваном Міцурою Фото новина
17:03
На Рахівщині врятували туриста з Дніпра, якому стало зле під час сходження у Карпатах Фото новина
15:38
У Мукачеві розшукали водія, який вчинив ДТП і втік Фото новина
11:23
/ 1
Прибиральниці, яка побила шваброю дитину в притулку у Батьові, призначили 510 грн штрафу
10:39
/ 1
У Мукачеві в останню дорогу проведуть полеглого воїна Василя Капітана Фото новина
08:58
/ 2
В Ужгороді встановили скульптуру «Реконструкція подій» Михайла Деяка Фото новина
17:27
На війні поліг воїн із Білок на Хустщині Олександр Бойко Фото новина
10:28
У Сваляві медики врятували жінку з критичним станом Фото новина
09:06
/ 7
Петиція до Зеленського з вимогою захистити Карпати набрала понад 25 000 за 6 днів
18:53
В Ужгороді патрульні затримали нетверезого водія Фото новина
16:59
/ 1
На війні з росією поліг Герой із Онока на Берегівщині Юрій Брич Фото новина
12:14
/ 1
Стало відомо про загибель Героя із села Богдан на Рахівщині Павлючка Миколи Фото новина
09:00
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Видрички на Рахівщині Микола Обрецький Фото новина
15:44
/ 2
В Ужгороді попрощалися із загиблим військовим Сергієм Козаченком Фото новина
11:52
/ 9
В Оноківцях біля Ужгорода на 60 га збудують масштабний курорт з пальмами Фото новина
09:23
/ 15
Адвокатку Наталію Майстренко, яка захищає природу Карпат, намагаються позбавити свідоцтва
09:13
В Ужгороді попрощалися із загиблим прикордонником Василем Голінкою Фото новина
17:05
У середу в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
16:03
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Козаченком Фото новина
12:58
На Закарпатті затримали переправника, який за $7 тисяч намагався вивезти чоловіка до Румунії Фото новина
11:35
На війні з рф поліг захисник із Лазещини Михайло Поштарюк Фото новина
10:55
На Закарпатті затримали партію біодобавок на чверть мільйона гривень Фото новина
10:04
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Honda Фото новина
09:05
У селі Широке на Виноградівщині прощаються з полеглим воїном Романом Михайловичем Фото новина
15:15
/ 1
Поліцейський-ветеран із Закарпаття здобув «срібло» на міжнародному турнірі з джиу-джитсу Фото новина
» Всі новини