На Закарпатті сім’я, що постраждала від зсуву, шостий рік живе в літній кухні (ВІДЕО)

Вираз "земля йде з-під ніг" для більшості з нас просто образний, а от родина Павликів із Закарпаття може розказати, як це насправді. Уже шостий рік вони мешкають на аварійно-небезпечній території. Фундамент їхнього будинку давно зруйнували зсуви ґрунту. На гроші, які виділила держава, сім'я не може ані купити новий будинок, ані збудувати. Так і живуть вони у вцілілій літній кухні, щомиті ризикуючи своїм життям.

Земля з-під дому родини Павликів почала "втікати" після кількатижневих злив навесні 2006-го. І хоч будинок встояв, жити у ньому заборонили. На відселення родині виділили двадцять тисяч гривень.

Калина Павлик, мешканка аварійного будинку:

- Я казала - не гроші мені дайте, а двадцять соток чи десять соток, обим мала де построїти хижу, аби малам, де покласти, де лячи, удкидь встати, а не я уночі лягаву спати, а на рано не знаву, чи встану чи ні.

На новий дім грошей не вистачало. Тож родина вирішила перевезти вцілілий старий будинок, на інше місце. Ділянки, які запропонувала сільрада, родину не влаштували, бо не мають підведених комунікацій і дороги. І люди почали зводити фундамент на власній, приватизованій ділянці, яку використовували як город. Але закінчити роботи сім'ї не дають. У сільраді кажуть – вдерлися на чужу територію.

Марія Григорик, секретар Липовецької сільської ради:

- То є точно природоохоронна зона по карті, по генплану, а по генплану забудови у нас там немає.

Сільрада подала до суду. За самовільне будівництво людей оштрафували на півтори тисячі гривень. Іншої вільної ділянки у селі чиновники не знайшли. Обіцяють пошукати в інших населених пунктах. Але припускають - родині не припаде до душі жодна їхня пропозиція.

Віктор Лукеча, начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури Закарпатської ОДА:

- В першу чергу це стосується, що Павлик Калина Михайлівна хотіла би в той населений пункт переходити, але основна проблема - це традиційна для Закарпатської області, де народилася, там залишитися до останніх років життя.

Поки чиновники підбирають для родини новий варіант - пенсіонерці з сином, його дружиною та трьома онуками доводиться тулитися в одній кімнаті вцілілої літньої кухні. І байдуже, що вона теж стоїть на ділянці, яку визнали зсувонебезпечною.

Ганна Гороженко, Марина Коваль, Юрій Ковальов, "Інтер"

06 червня 2012р.

Теги: зсув, будинок, ділянка

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

16:50
/ 1
Поліція розпочала розслідування смерті немовляти в лікарні Мукачева
13:40
На Хустщині рятувальники ліквідували пожежу в дерев’яній будівлі Фото новина
10:10
На Берегівщині 28-річна породілля народила немовля ще до приїзду лікарів Фото новина
17:33
Поїзд на маршруті Барвінкове – Львів – Чоп потрапив під удар російських безпілотників Фото новина
13:20
Під час пожежі в Чорноголові на Ужгородщині загинув 72-річний чоловік Фото новина
09:50
Падіння дерев і пошкодження ЛЕП спричинили затримки поїздів до Закарпаття
18:12
/ 1
На Тячівщині однорічна дитина постраждала від опіку внаслідок падіння гарячого молока Фото новина
15:23
У неділю на Закарпатті горіли три будинки
14:54
У Нересниці на Тячівщині у пожежі загинув чоловік
13:40
На Хустщині під час пожежі врятували 65-річну жінку Фото новина
12:30
У Синевирській Поляні медики прийняли пологи у салоні швидкої Фото новина
16:31
На Хустщині через негоду медикам довелося приймати пологи на виклику Фото новина
16:16
52-річний чоловік загинув у пожежі в Мукачеві Фото новина
14:55
На Берегівщині жінка врятувала автомобіль із палаючого гаража
10:13
В Ужгороді помер лебідь, врятований напередодні з криги на річці Уж Фото новина
20:04
/ 9
Прикордонники розповіли подробиці втечі водія рейсового автобуса на КПП «Ужгород»
19:00
/ 4
Водій рейсового автобуса Кошиці–Свалява втік від прикордонників на КПП «Ужгород»
17:25
У селі Ужок дворічна дитина отримала опіки під час купання
10:20
В Ужгороді врятували лебедя, який примерз до льоду на річці Уж Фото новина
15:52
У Золотарьові на Хустщині через отруєння чадним газом загинуло троє людей
19:12
На Закарпатті стався землетрус Фото новина
12:56
У Мукачеві поїзд збив чоловіка на залізничному перегоні
11:45
/ 2
Закарпатські прикордонники врятували 24-річного чоловіка, який намагався горами пройти у Румунію Фото новина
10:50
/ 2
Небо над Свалявою засяяло полярним сяйвом Фото новина
18:04
У Бабичах на Мукачівщині горів житловий будинок Фото новина
» Всі новини