У Малоберезнянському монастирі відбулися відпустові святкування (ФОТО)

2-4 червня у Малоберезнянському монастирі, який є осідком Провінції Святого Миколая Василіянського Чину Святого Йосафата, відбулися відпустові святкування празника Зіслання Святого Духа.

У Малоберезнянському монастирі відбулися відпустові святкування (ФОТО)

Святкування розпочалися в суботу 2 червня о 18.00, Великою Вечірнею, яку очолив Намісник монастиря Впр. о. Даниїл Дербаль ЧСВВ; співали Вечірню Брати-студенти Брюховецької василіянської семінарії та Брати кандидати і новики з Крехівського монастиря.

Після вечірні, о 19.00, Впр. о. Андрій Белеканич ЧСВВ та о. Йосафат Сичкун ЧСВВ, відслужили заупокійну Святу Літургію, оскільки згідно з церковним календарем ця субота є «Задушною».

О 21.00 розпочалася Хресна Дорога по чернечій горі, яку провадив Впр. о. Анастасій Кабаль ЧСВВ. Під час хресного ходу о. Анастасій виголосив для паломників чотирнадцять повчальних наук.

Після Хресної Дороги, опівночі, на відпустовій площі була відслужена Божественна Літургія за випрошення дарів Святого Духа, яку очолив Впр. о. Порфирій Шумило ЧСВВ. В цій Літургії активну участь взяли члени Апостольства Доброї Смерті, які прибули на відпустові святкування з м. Івано-Франківська.

Нічні чування, які продовжили програму святкування, відбувалися як на відпустовій площі, так і в монастирському храмі. На площі своїми співами та релігійними виступами Святого Духа прославляла молодь. Цю молодіжну програму проводив Впр. о. Мелетій Рішко ЧСВВ. У церкві нічні чування проводили члени Апостольства Доброї Смерті на чолі з о. Порфирієм Шумило ЧСВВ.

Недільна програма відпустових святкувань розпочалася процесійною ходою до монастирського джерела, де Впр. о. Андрій Белеканич ЧСВВ здійснив освячення води. Опісля Впр. о. Роберт Лисейко ЧСВВ, ректор Василіянської семінарії у Брюховичах (Львів), відслужив святкову Утреню. Після цього Впр. о. Йоан Лубів ЧСВВ, маґістер новіціяту у Крехівському монастирі, відслужив Акафіст до Святого Духа та виголосив до паломників духовну науку.

Традиційно перед Архієрейською Божественною Літургією відбулося винесення Копії чудотворної ікони мукачівської Божої Матері. Процесійний хід від монастиря до відпустової каплиці супроводжував військовий духовий оркестр з м. Мукачева. В цьому ході взяв участь Високопреосвященний владика Мілан Шашік, правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії та отці василіяни і єпархіальні священики.

При відпустовій каплиці під спів Ужгородського хору ім. Августина Волошина Преосвященного владику Мілана зустрічав протоігумен Василіянської Провінції Святого Миколая Високопреподобний о. Павло Райчинець ЧСВВ.

У своєму привітальному слові протоігумен о. Павло згадав про навчання Церкви, в якому говориться, що «через рукоположення і слова свячення єпископам дається благодать Святого Духа і витискається священна печать, так що єпископи, визначним і видимим способом, займають місце Самого Христа, Учителя, Пастиря і Священика, і діють у Його особі». «Тому, через Духа Святого, Який дається їм, єпископи є справжніми і правдивими учителями віри, первосвящениками і пастирями» (II Ватиканський Собор, «Christus Dominus», 2.). „Отож, Ваша присутність сьогодні, як і кожного разу, для нас в особливий спосіб важлива, адже саме через Ваше Архієрейське повчання, відправлення Євхаристії і Благословення, ми очікуємо дії Святого Духа в наших серцях” – звернувся до владики Мілана протоігумен і запросив єпископа до відправи Божественної Літургії.

У Божественній Літургії, яку очолив Високопреосвященний владика Мілан, між іншими взяли участь протоігумен Василіянської Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, Високопреподобний о. Пантелеймон Саламаха ЧСВВ, ректор Василіянської семінарії у Брюховичах Впр. о. Роберт Лисейко ЧСВВ, магістр новіціяту у Крехівському монастирі Впр. о. Йоан Лубів ЧСВВ, ігумен Гошівського монастиря Впр. о. Дам’ян Кастран ЧСВВ, настоятель Дрогобицького монастиря Впр. о. Павло Ясиновський ЧСВВ, Впр. о. Порфирій Шумило ЧСВВ з Івано-Франківського монастиря, настоятель Боронявського монастиря Впр. о. Тарас Іванина ЧСВВ, декан Великоберезнянського деканату Всеч. о. Василь Данилаш та інші священики Мукачівської греко-католицької єпархії.

Під час Божественної Літургії Високопреосвященний владика Мілан виголосив для вірних проповідь.

В часі урочистих богослужінь, численні священики уділяли вірним святу Тайну Покаяння-Сповіді.

Після закінчення Архієрейської Літургії, протоігумен о. Павло Райчинець ЧСВВ висловив подяку усім присутнім на відпустових святкуваннях, зокрема владиці Мілану, протоігумену Пантелеймону та іншим отцям і братам Василіянсього Чину, що брали участь та спричинилися до проведення відпустових заходів. Також, протоігумен подякував Державній владі і добродіям Малоберезнянського монастиря.

Під час завершального ходу з відпустової каплиці до монастиря владика Мілан окропив вірних свяченою водою та освятив релігійні речі.

Відтак, гості зібралися на святковому обіді.

У понеділок Пресвятої Тройці Божественну Літургію у монастирському храмі відслужив Впр. Йосафат Сичкун ЧСВВ.

Згідно з навчанням Церкви, про яке згадував протоігумен о. Павло Райчинець ЧСВВ у своєму подячному слові, „Церква земна і Церква небесна, творять одну дійсність, яка складається з божого і людського елементу. Тому Церкву, яку Христос установив як таїнство, можна через немалу подібність, порівняти до таїнства Воплоченого Слова. Так як людська природа, яку взяв на себе Божий Син, служить як живий орган спасіння, подібно і люди, що творять Церкву тут на землі, служать Духові Христовому, який їх оживляє і зрощує”. (Пор. II Ватиканський Собор, Lumen gentium, 8).

На празник Зіслання Святого Духа у Малоберезнянському монастирі, можна було, в певній мірі, зауважити цю єдність земної і небесної Церкви та дію Святого Духа в серцях тисячі паломників, які прибули на ці святкування з різних околиць Закарпаття та інших областей України.

 

о. Франціск Онисько ЧСВВ, для Закарпаття онлайн

04 червня 2012р.

Теги: василіяни, ЧСВВ, Малоберезнянський монастир, владика Мілан

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

15:18
За порушення під час здійснення діяльності Брустурянський лісгосп оштрафували на понад 300 тис грн
14:21
"Євробляхи", залишені закарпатцями у Словаччині, утилізують на металобрухт
14:17
Закарпатська ОДА має першочергово подати на розгляд облради проект Перспективного плану формування територій громад
13:55
В Ужгороді освятили престол церкви, основний камінь якої освячував єпископ Маргітич
13:44
/ 1
На Закарпатті неподалік кордону вночі затримали 6 азійців-нелегалів
13:29
Олена Алб із Глибокого Потоку, що на Тячівщині відзначила 102-й ювілей
13:01
В Ужгороді правоохоронців навчали особливостям виборчого законодавства
12:12
На Тячівщині повернуто у комунальну власність землі, що незаконно вибули на підставі підробленого державного акту
11:26
На Закарпатті з початку року виявлено крадіжок газу на понад 5 млн грн
11:13
Закарпаття потрапило до п'ятірки областей, де "хронічно" переплачують на закупівлях
10:49
У Мукачеві облаштовують 45 переходів для людей з обмеженими можливостями
10:28
Більшість шкіл Ужгорода – без охорони, сигналізації та відеонагляду: тематичну програму призупинили через брак грошей
10:15
Майже 90% пенсіонерів Закарпаття з 1 липня отримуватимуть підвищену пенсію
10:11
На Закарпатті незабаром пацієнтам-"сердечникам" зможуть ставити діагноз одразу у "швидкій"
10:06
В Ужгороді студентів навчали інформаційній гігієні виборця
10:00
Із початку року у Мукачеві на лікування пацієнтів витрачено понад 13 млн грн
09:46
Етнофестиваль косарів у Велятині на Хустщині цьогоріч зібрав близько 20 учасників
09:29
Сьогодні суд розгляне справу щодо будівництва мініГЕС на Шопурці у Великому Бичкові на Рахівщині
18:11
В Ужгороді під час візиту генконсула Чехії обговорили питання відновлення військового цвинтаря на Шахті
17:59
/ 9
В Ужгороді відхилили пропозицію щодо перейменування вулиці іменем українофоба
16:10
/ 1
У рейтингу університетів "ТОП-200 Україна" 2019 року УжНУ посів 35 сходинку
13:06
На Закарпатті додатково передадуть під праліси майже 17 тис га
11:25
Новий диспетчерський пункт водоконалу працюватиме у Мукачеві
09:40
Закарпаття стане другою областю в Україні, де запрацює система транстелефонної передачі ЕКГ
09:33
Міжнародна конференція "Від Голокосту кулями до Аушвіцу" відбулася в Ужгороді
» Всі новини