До реабілітаційного центру "Синевир" просять прийняти ще 18 ведмедів

Не тільки моїми улюбленцями з першого погляду стали найбільші хижаки Карпат — бурий Потап і світло-палева Бубочка. Всі, хто спостерігав за ними сонячного травневого дня неподалік високої металевої огорожі, не могли не радіти з грайливого настрою жвавих тварин на новенькому майданчику спеціального вольєру, відкритого наприкінці минулого року у реабілітаційному центрі для бурих ведмедів — Національному природному парку «Синевир».

До реабілітаційного центру "Синевир" просять прийняти ще 18 ведмедів

Важко було повірити, що за півроку до цього шістьох симпатичних ведмедів привезли до реабілітаційного центру знесилених і доведених до критичного стану. Особливо безнадійним, як розповів ветеринар Михайло Маслей, був Потап: йому міцно в’ївся в шию нашийник-ланцюг, який непросто було видалити.

Ми вже розповідали історію Потапа: ведмедя тримали у тісній клітці в луганському кінноспортивному клубі «Барс», цькували собаками, і до всього затісний нашийник душив дорослого ведмедя. На страждання тварини звернули увагу журналісти та громадськість. Ведмедя відібрали у господаря-садиста, а фахівці «Синевира» із закордонними колегами доставили його до місця лікування.

Десятирічного Беню колишні господарі з міста Козятин Вінницької області заради прибутку довели до жахливого дистрофічного стану. Ведмедицю Ірину два десятки років утримували у тісній клітці з арматури в місті Городок Хмельницької області.

Умілий догляд за шістьма пацієнтами новоствореного центру реабілітації (вже надійшли прохання забрати ще 18 хворих тварин, але наразі немає можливості) дав результат. Адже тепер ведмеді вперше не голодують, на карантині до щедрого раціону їм додають ще й вітамінізовані добавки.

Дедалі впевненіше почуває себе ведмедиця Роза, а найбільший Дюрій, привезений із Ясіня, з худенького, занедбаного і виснаженого поступово перетворюється у найбільшого і найгарнішого, понад 300-кілограмового мешканця реабілітаційного центру, дуже схожого на родича гризлі. Він охочий фотографуватися, хоча працівник центру застеріг мене не торкатися клітки, бо Дюрій дуже спритний.

Входження ведмедів у звичний ритм життя потрібно бачити! Наприклад, вихід у широкий вольєр Потапа і Бубочки став справжньою виставою повернутої радості. Ведмідь із новою подругою гасали по колу, як маленькі діти, боролися, час від часу перепочиваючи і ласуючи листям чорниці, знімаючи з ялинки... яблука, прив’язані дбайливими господарями центру. Але найулюбленішою атракцією зміцнілої парочки стало купання і дружня боротьба у невеликому басейні. Видовище неповторне!

— Наш 12-гектарний реабілітаційний центр, — каже директор НПП «Синевир» Микола Дербак, — перший в Україні. Подібні заклади існують лише в деяких країнах Європи: Польщі, Угорщині, Румунії, Чехії. Облаштований на кошти Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, він конче потрібен тваринам, які зазнали жорстокого поводження, потерпіли від стихійного лиха тощо. Проведено велику роботу, тепер всю територію надійно обгороджено, охочі можуть спостерігати за ведмедями на відстані. Впорядкування триває.

У майбутньому тут потрібне розширення території — скривджених ведмедів значно більше, ніж очікувалося.

Іван Кузович, "День", фото автора

28 травня 2012р.

Теги: ведмеді, Синевир, парк, реабілітація

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

14:24
В Ужгороді зупинили п’яного водія без прав Фото новина
13:02
У центрі Ужгорода під колеса легковика потрапила дитина Фото новина
18:17
/ 5
На Закарпатті прикордонники викрили двох хабародавців Фото новина
17:10
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який кілька днів блукав у горах Фото новина
14:18
/ 2
Останній дзвоник пролунав сьогодні для школярів Ужгорода Фото новина
13:06
На Тячівщині 10-річна дитина потрапила до реанімації після наїзду електросамоката Фото новина
10:19
В Ужгороді попрощалися з 32-річним солдатом Мироном Стегурою, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
09:00
/ 2
На Закарпатті створили віртуальну подорож національним парком Фото новина
18:15
На Закарпатті запроваджують обмеження руху великовагового транспорту у спеку Фото новина
16:25
У Мукачеві поховали 31-річного воїна Євгенія Гуранича, який поліг на війні з росією Фото новина
15:26
/ 2
На кордоні з Угорщиною затримали чоловіка з фальшивими документами Фото новина
13:23
/ 2
На Закарпатті помер провідник ОУН та колишній політв’язень Василь Бряник Фото новина
10:19
/ 1
Медикині із Закарпаття пройшли інтенсивне навчання у Варшаві Фото новина
21:00
У четвер у Мукачеві попрощаються з Євгенієм Гураничем, що загинув ще в січні 2025 року Фото новина
18:37
На Закарпатті вручили посмертну нагороду матері прикордонника Фото новина
17:28
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Мироном Стегурою Фото новина
16:37
/ 1
В Ужгороді спіймали нетверезу водійку таксі Фото новина
14:40
Серед картоплі на Закарпатті виявили боєприпас Фото новина
10:05
Мукачівець під наркотиками спричинив ДТП і намагався втекти Фото новина
21:12
/ 5
Свидовець і полонину Красну порізали на лоти для продажу з аукціонів. Усього 800 ділянок на площі понад 8 тисяч гектарів
18:33
/ 14
Мер власних інтересів
14:36
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олександром Янчієм Фото новина
13:34
На Закарпатті викрали багі з майстерні Фото новина
11:31
В Ужгороді патрульні виявили водія у стані алкогольного сп’яніння Фото новина
11:00
/ 1
На Закарпатті за добу вигоріло понад 1,3 гектара сухої трави та сміття
» Всі новини