Закарпатська влада хоче землю колишніх радгоспів

Свій погляд на вирішення проблем колишніх радгоспів оприлюднив під час прес-конфереції голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида:

Закарпатська влада хоче землю колишніх радгоспів

Нещодавно область з робочим візитом відвідав Міністр аграрної політики та продовольства України. Під час його візиту йшлося про проблеми сільського господарства Закарпаття, зокрема те, що область є малоземельною: у нас небагато територій використовують для ведення сільського господарства. Площа, яку відведено в регіоні під ріллю, складає 185 тис. га, тобто всього близько 10% від усієї території Закарпаття можна використовувати під сільське господарство. Також серед проблемних питань: робота державних підприємств, так званих радгосп-заводів. Перспектив розвитку таких підприємств на Закарпатті немає, тому було прийнято рішення про їх реструктуризацію. Для цього є два шляхи: або проводиться процедуру банкрутства радгоспів (а 90% з них вже є банкрутами), або все майно та землі передаються у комунальну власність Закарпатської області. Далі вже вирішується чи віддавати землі орендарям для сільськогосподарських робіт, чи продавати майно радгоспів, відтак, гасити борги перед працівниками підприємств тощо.

Що стосується кадрових питань, зокрема, призначення в області нового очільника управління Держкомзему. Зараз триває процес ліквідації та утворення нового органу, що займатиметься земельними питаннями. Тільки після завершення усіх процедур, можна говорити про призначення керівника новоутвореної структури.

Прес-центр Закарпатської ОДА

22 травня 2012р.

Теги: радгосп, банкрутство, Держкомзем

Коментарі

Муці 23.05.2012 / 07:56:23
І так буде справедливо,по іншому-то кидалово по українські.

Андрій 23.05.2012 / 01:04:00
Назву радгоспів держава нехай залишить собі, а землю потрібно повертати тим відкого забрали москалі.

НОВИНИ: Соціо

09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
» Всі новини