На цей раз перевірялися ТОВ «Золота долина» зі Сваляви, ПП «Синевір», дислоковане у с. Анталовці Ужгородського району, перечинське ТОВ «Самвер», ТОВ «Успіх» із смт Тересва Тячівського району та ТОВ «Тріо Транс» з Ужгорода. За інформацією головних державних інспекторів теруправління Степана Пенцка та Мирослава Феделеша, попри різні назви та географічне розташування, стан справ із промисловою безпекою та охороною праці у названих суб’єктах господарювання вимагає значного покращення.
Чи не найголовнішою проблемою названих комерційних структур є залучення до робіт підвищеної небезпеки робітників, які не мають відповідної кваліфікації та не пройшли навчання, що зумовлено, насамперед, постійною ротацією кадрів. Належної уваги не приділяється також належному складанню карт технологічного процесу, коли лісоруби і помічники, відповідно до конкретної лісосіки, знають і володіють, мовити б, кожний своїм маневром. Не всі робітники повною мірою забезпечені не лише інструментом, а й справді життєво важливими засобами індивідуального захисту.
Не поодинокі також факти укладання керівниками підприємств угод на використання потужної лісозаготівельної техніки, що не має дозволу, або взагалі не зареєстрована у Держгірпромнагляді. Як наслідок, всім без винятку вищеназваним суб’єктам господарювання заборонено виконання робіт з підвищеною небезпекою працівниками, які не пройшли попереднього фахового навчання, зупинено також експлуатацію ряду трелювальних тракторів. До адміністративної відповідальності притягнуто перших керівників названих вище підприємств. На черзі – перевірки стану справ із промисловою безпекою та охороною праці в інших лісових комерційних структурах нашої області, - повідомляють Закарпаття онлайн з прес-служби Держгірпромнагляду у Закарпастській області.