Хто вбереже мешканців Ужгорода від падаючих дерев?

Вулицями Ужгорода в ці дні пересуватись не завжди безпечно: через погодні умови мешканці обласного центру вже неодноразово постраждали від падіння дерев-велетнів.

Хто вбереже мешканців Ужгорода від падаючих дерев?

Відділом благоустрою Ужгородської міської ради на облік взято близько 1700 дерев, «які можна вважати аварійними і які можуть становити небезпеку», розповіла речник міського голови Алла Хаятова. За її словами, «йдеться не про висоту дерев, а про їх вік, адже не кожне високе дерево можна визначати як аварійне».

Тим часом, «ступінь» аварійності дерев (в залежності від віку та й висоти, яка врешті є наслідком того ж віку) визначає спеціальна міжвідомча комісія, розповіла начальник відділу благоустрою міської ради Олександра Турянчик. «Комісія, беручи до уваги окремі заявки, що поступають, виходить на місце, визначає якісний стан дерев і після цього рекомендує провести обрізку, коронування або й видалення дерева», – сказала керівник відділу. Роботи зі зрізання і видалення, за її словами, проводяться, «враховуючи бюджетні призначення».

Загалом на омолодження та обрізання дерев «за сезон використано 69 тис. гривень бюджетних коштів, усього на відповідні роботи в бюджеті закладено 235 тис.», – каже Алла Хаятова. Омолодження та обрізання дерев проведено на 5-х великих об’єктах, окремо проведені аналогічні роботи із близько 500 деревами, повністю видалено 27 дерев.

27 дерев – з понад півтори тисячі, які становлять потенційну загрозу для перехожих, для водіїв авто, які страждають від кремезних каштанів, для мешканців будинків, на які падають 20-метрові смереки. І не завжди високі дерева, які ламаються від вітру під власною вагою, є «перестиглими», як їх називають фахівці. Могутні смереки, тополі, каштани потребують елементарного коронування, а за необхідності й зрізання – для попередження таких випадків, які мали місце в останні дні, і для убезпечення ужгородців від загрози їх падіння.  

Однак влада, знаючи про потенційну небезпеку високих дерев, тим не менш, ради проблемі не дає. Так, сакури переносяться з місця на місце, дерева в Боздоському парку вирубуються з поясненнями підготовки парку до фан-зони під час Євро-2012 (якої, як виявляється потім, там не буде – вона «переноситься» до амфітеатру), а дерева-велетні падають тим часом прямо посеред вулиць на магістральних дорогах.

Зрізання дерев, розповів голова ужгородського зеленгоспу «Агромікс» Петро Харевич, проводиться силами працівників господарства. «Департамент міського господарства робить акт обстеження і виписує ордери, згідно з якими ми виконуємо роботу при наявності коштів», розповів Петро Харевич. Та не будь-яке дерево «зеленгоспівці» мають змогу видалити: за словами голови комунального підприємства, зрізання великих дерев «Агромікс» не проводить, оскільки для цього необхідна спеціальна техніка, яка в наявності є в управлінні МНС.

Відповідні роботи зі зрізання дерев рятувальники проводять за визначену плату, розповів начальник аврійно-рятувального загону спеціального призначення ТУ МНС України в Закарпатській області Віталій Гільтайчук. За його словами, обрізання дерев входить у перелік платних послуг, визначених Кабміном, і вартість залежатиме від об’єму виконаних робіт – починаючи від 700 гривень. За останній тиждень рятувальники вже чотири рази виїжджали на зрізання дерев, які надійшли від мешканців після останніх «падінь» дерев-велетнів. Ще три заявки, за словами Віталія Гільтайчука, «чекають своєї черги: замовлення ми виконуємо по мірі їх надходження».

Якщо мешканці, розуміючи небезпеку високих дерев, які ще до того ж «перестигли», готові оплатити послуги рятувальників, то міська влада на таку співпрацю не йде. Як розповів начальник аварійно-рятувального загону, представники міської влади на предмет зрізання високих дерев, визначених як аварійні, до рятувальників не звертались. З чого можна робити логічні висновки: високі дерева в місті просто не обрізаються – без участі спецтехніки МНС цього зробити просто немає можливості.          

У міськраді стверджують, що вже ініційовано створення програми, яка допоможе владнати ситуацію із аварійними деревами. За інформацією речника міського голови, на це знадобиться близько 2 млн. гривень. Чи будуть використані кошти за призначенням (за умови, якщо будуть виділені), і наскільки влада переймається проблемою безпеки простих ужгородців – знову таки, питання часу.

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

17 травня 2012р.

Теги: дерева, МНС, деревопад, небезпека

Коментарі

Щадей 19.05.2012 / 11:30:17
Ну-ну

Погорілий 19.05.2012 / 00:27:51
Добавте мені ще 35% надбавки за дерева та буду ними займатися.
А інкше.
Дапашлі ви.

Андрій 18.05.2012 / 15:55:50
А хто вбереже від числених ям на дорогах?

Погорєлову 18.05.2012 / 11:24:23
Пане Погорєлов, про те, що старі великі дерева треба кронувати, знають навіть діти. Якщо наступне падаюче дерово когось вб’є, вас вже не відмиє і свята вода

Володимир 18.05.2012 / 09:04:13
У нас все, як завжди - починають киватися, коли когось вб’є. Хотілося б побачити писок Погорєлова, якби той каштан упав йому на авто, а ще краще на голову. Обнагліли зовсім! Вони влаштовують цілі фотосесії. Фотькають мало не всяком Погорєлова і його відприсків під час висадки 5-10 нових сакур чи ще там чогось, а про старі дерева ні слова. нікому до них діла нема. Бо на них попіаритися не можна, за це орден ніхто не дасть. Зрештою це справа комунальних служб, які за це відповідають, які ми з вами годуємо зі своєї кишені!!!

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини