В Ужгороді відкриють меморіальну дошку Івану Чендею

20 травня громадськість Закарпаття, шанувальники вітчизняного художнього слова у нашому краї, інших регіонах України відзначать пам’ятні дати – 90-річчя від дня народження Івана Чендея і 70-річчя від дня народження Петра Скунця – видатних українських письменників, лауреатів Національної премії України ім. Т.Шевченка.

В Ужгороді відкриють меморіальну дошку Івану Чендею

В обласному, районних центрах, містах і селах Закарпаття пройдуть урочисті заходи, присвячені їх світлій пам’яті. В Ужгороді, 20 травня о 15-ій годині на будинку по вул. Високій, 15 відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки Івану Чендею, - повідомив голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі.

Відтак, із 16-ої до 17-ої години – покладання квітів пам’яті і шани на могилах І.Чендея та П.Скунця на Ужгородському кладовищі Кальварія.

В Закарпатському обласному державному українському музично-драматичному  театрі ім. братів Шерегіїв о 18.00 розпочнеться прем’єра вистави «Що залишаємо людям?» за повістю Івана Чендея «Іван». У фойє театру буде розгорнуто широку книжкову виставку про життєвий і творчий шлях ювіляра.

У понеділок, 21 травня на сцені Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка» о 18-ій годині розпочнеться творчий вечір, присвячений 70-річчю від дня народження Петра Скунця. А книжкова виставка у фойє відкриє його життєві і творчі сторінки, - повідомляють Закарпаття онлайн з прес-служби Закарпатської облради.

 

16 травня 2012р.

Теги: Чендей, ювілей, дошка, заходи

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

16:48
Через загибель захисника Івана Головчака у Нижньоворітській громаді у середу оголосили жалобу Фото новина
11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
» Всі новини