На українсько-словацькому кордоні провели День Добросусідства (ФОТО)

У суботу, 12 травня, на українсько-словацькому кордоні, на території пункту пропуску «Малий Березний – Убля», провели День Добросусідства.

На українсько-словацькому кордоні провели День Добросусідства (ФОТО)

Серед гостей заходу від української сторони  – голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, його заступники Володимир Приходько, Антон Громовий  та Володимир Гоблик, заступник голови облради Андрій Сербайло, а також Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці Олег Гаваші. Словацьку сторону представили – Надзвичайний і Повноважний посол Словаччини в Україні Павол Гамжік, заступники керівників Кошіцького та Пряшівського самоврядних країв Еміл Дюровчик та Станіслав Кубанек.

Традиційний День Добросусідства зібрав поважних гостей та представників громадськості України і Словаччини. У рамках проведення заходу було підписано Програми спільних дій  між Пряшівським  самоврядним краєм та Закарпатською обласною державною адміністрацією на період з травня 2012 до травня  2013 року. На такий же термін підписали спільний виконавчий протокол між Кошіцьким самоврядним краєм та Закарпатською облдержадміністрацією. Угоди про транскордонне співробітництво уклали також між с. Забродь Великоберезнянського району Закарпаття та с. Уліч Пряшівського краю Словаччини та ще кількома населеними пунктами прикордонних регіонів. Також у рамках Дня Добросусідства голова Закарпатської ОДА вручив лист дарування художньої літератури директорові школи імені Тараса Шевченка в м. Пряшів

– Минулоріч ми відкрили в Ужгороді Центр словацької культури. Тепер, заручившись підтримкою керівників Пряшівського самоврядного краю, працюємо над облаштуванням Центру культури України в Словаччини. Також особливу увагу приділяємо транскордонному співробітництву та розвитку зв’язків між самоврядними територіями обох країн, – сказав Олександр Ледида

– Навряд ще якась країна має настільки тісні економічно-культурні зв’язки зі Словаччиною, як Україна, 0 наголосив заступник голови Пряшівського самоврядного краю Станіслав Кубанек. – Безумовно, у нас ще багато спільних планів. І підписані сьогодні угоди свідчать: робота над розбудовою як бізнесових, так і культурних, людських стосунків триватиме й надалі.

Опісля офіційної частини гості свята могли оглянути виставки-презентації районів Закарпаття, скуштувати традиційних закарпатських та словацьких страв та подивитися концерт художніх колективів, – повідомили Закарпаття онлайн в прес-центрі Закарпатської ОДА.

12 травня 2012р.

Теги: кордон, добросусідство, Словаччина

Коментарі

oleg 16.05.2012 / 14:40:57
Український Будинок культури, або українців в Словаччині не буде. Януковича і Гаваші українці в Словаччині абсолютно не цікавлять.
Янукович і Гаваші є могильник української меншини на Пряшівщині.

НОВИНИ: Соціо

15:08
У Тячеві зустріли захисника Михайла Мендикаша, який повернувся з російського полону Фото новина
12:43
/ 1
Закарпатець Іван Петрецький повернувся додому з російського полону Фото новина
10:03
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Тарасом Балогою Фото новина
08:58
Графік відключень електроенергії на 9 квітня оприлюднили на Закарпатті
18:00
/ 2
В Ужгороді відбулося прощання із Героєм Віталієм Бичаком Фото новина
17:19
У Мукачеві виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
15:26
/ 1
У Рахові попрощаються з військовим з Харкова Максимом Арсеньєвим Фото новина
12:46
/ 3
На Закарпатті посадовця підозрюють у створенні незаконного сміттєзвалища Фото новина
09:09
У Карпатах зникли двоє українців Фото новина
18:05
/ 2
Офіційно підтверджено загибель захисника із Виноградова Максима Абеля Фото новина
15:36
У Мукачеві затримали нетверезого водія BMW Фото новина
14:38
/ 1
У селі Ділове на Рахівщині в останню дорогу провели полеглого воїна Богдана Водоша Фото новина
13:25
/ 2
Ужгород готується до піку цвітіння сакур Фото новина
12:55
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віталієм Бичаком Фото новина
16:52
/ 1
На Закарпатті ліквідували два канали незаконного переправлення через Тису Фото новина
12:51
/ 2
На Закарпатті затримали трьох порушників біля словацького кордону Фото новина
19:29
/ 1
Війна забрала життя захисника із Королева на Берегівщині Іштвана Густі Фото новина
18:02
На Ужгородщині зупинили нетверезого водія без прав Фото новина
11:17
/ 5
Як ужгородці освячували великодні кошики Фото новина
16:55
/ 1
На війні поліг захисник із Полянської громади Євген Бендас Фото новина
14:33
/ 6
Фіктивний шлюб заради виїзду за кордон викрили на Закарпатті Фото новина
13:06
/ 2
У Мукачеві велосипедист потрапив під колеса автомобіля Фото новина
16:38
/ 1
На війні поліг Герой із Ділового на Рахівщині Богдан Водош Фото новина
14:58
Прикордонники поповнили запаси донорської крові на Закарпатті Фото новина
11:30
На дорогах Закарпаття зафіксували масштабні порушення вагових норм Фото новина
» Всі новини