На прес-конференції спортсмени, а також «відповідальні» за фехтування в області підбивали підсумки навчально-спортивного року, і говорили про Міжнародний турнір країн Карпатського Євро регіону з фехтування на шпагах ім. В. Герея.
«Фехтування – це той «флагманський» вид спорту, який піарить Закарпаття не тільки по Україні, але й на теренах Карпатського Єврорегіону. Про це, серед іншого, свідчить і проведений в Ужгороді в тринадцяте чемпіонат з фехтування, який є змаганнями вищого рівня, де були представлені декілька країн, і де спортсмени Закарпаття показали хороші результати», – зазначив Віталій Ерфан.
Своєю чергою, державний тренер з фехтування, віце-президент Національної федерації з фехтування Петро Азарченко розповів: «Турнір є офіційним і заліковим для кадетської збірної. Тобто ті учасники, які завойовують тут перемоги, впродовж сезону потрапляються у кадетську збірну країни, і представляють Україну на міжнародній спортивній арені». І Закарпаттю є чим пишатись, зазначив Петро Азарченко: цього року представник Закарпаття Сергій Горецький став срібним призером на чемпіонаті Європи з фехтування в особистих змаганнях (Хорватія), а також срібним призером у командних змаганнях.
Нинішній турнір, як і повелось, проведений на високому і якісному рівні, зазначив Петро Азарченко. За його словами, всі вимоги до проведення чемпіонату з фехтування витримані, умови хороші. Відтак, восени в Ужгороді відбудеться дорослий чемпіонат України з фехтування, додав державний тренер з фехтування. Стосовно досягнень українських спортсменів-фехтувальників Петро Азарченко розповів: вже закінчився ліцензійний відбір на літні Олімпійські ігри. Україна завоювала вісім ліцензій, відтак, саме стільки фехтувальників виступатимуть вже майже за два місяці на Олімпійських іграх.
На сьогодні у Закарпатті фехтуванням займаються близько 300 дітей та юнаків, розповів голова федерації фехтування Закарпаття, заступник голови ФСТ «Динамо» України Михайло Пантьо. Тренерську роботу з ними проводить десятеро спорстменів. «Тішить тенденція останнього часу, яка свідчить про зростання зацікавлення тренерською роботою. Наприклад, зараз дві молоді спортсменки самі виявили бажання займатись тренерством. Треба розуміти, що це досить показовий крок і свідчення любові спортсменів до своєї справи. Бо ж ставка тренерів сьогодні практично дорівнює мінімальній зарплаті, тому спортсмени не дуже хочуть йти у тренери», – розповів Михайло Пантьо.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн