Закарпатська прокуратура взяла під свою "опіку" незаконні сміттєзвалища

У зв'язку із тим, що на Закарпатті набули поширеного характеру порушення, пов'язані із незаконним облаштуванням сміттєзвалищ за рахунок земель сільськогосподарського призначення, прокуратурою області було організовано відповідні перевірки.

Закарпатська прокуратура взяла під свою "опіку" незаконні сміттєзвалищаЗ'ясовано, що несанкціоновані місця зберігання побутових відходів знаходяться практично у кожному населеному пункті, а там де є санкціоновані місця, органами місцевої влади вони не паспортизувалися. Взагалі в області існує 313 санкціонованих сміттєзвалищ загальною площею 2121,4 га, з яких паспортизовано тільки 127. За статистичними даними на них заскладовано близько чотирьох мільйонів тонн побутових відходів.

Поводження з побутовими відходами та території області набуло ознак загрозливого характеру насамперед, через безвідповідальне і безгосподарне поводження з твердими побутовими відходами та низьким рівнем природоохоронної свідомості громадян.

В результаті перевірок Берегівською міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу відносно службових осіб Чомської сільської ради за фактом зловживання ними службовим становищем за ст 364 ч.2 КК України та за фактом забруднення земель відходами ст. 239 КК України. Адже Чомська сільська рада прийняла рішення без належних документів і встановлення меж земельної ділянки, без переведення земельної ділянки із сільськогосподарських угідь в землі несільськогосподарського призначення, передати під сміттєзвалище, чим заподіяли збитків державі на суму 305 тис. грн.

Аналогічні порушення виявили прокурори Виноградівського та Міжгірського районів та порушили по ним кримінальні справи – повідомив старший помічник прокурора області з питань нагляду за додержанням природоохоронного законодавства Олег Опішняк.

Всього органами прокуратури області торік було порушено п'ять кримінальних справ у сфері нагляду за додержанням законодавства, яке регулює питання щодо складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідацій промислових і побутових відходів.
Прес-служба прокуратури Закарпатської області
31 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

14:23
На Закарпатті провели інноваційну операцію з відновлення щелепи військовому Фото новина
13:08
На КПП «Ужгород» утворилися черги на виїзд до Словаччини Фото новина
12:11
На Мукачівщині підліток поранив руку канцелярським ножем Фото новина
11:11
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Іваном Бабукою Фото новина
10:01
/ 1
Район Червениці в Ужгороді залишився без води через ремонт мережі
17:47
/ 2
На Закарпатті 74-річний водій потрапив у ДТП через втрату керування Фото новина
13:05
В Ужгороді патрульні зупинили водія з ознаками наркотичного сп’яніння та ймовірними наркотиками Фото новина
09:41
/ 1
«Лавандова гора» відкривається для відвідувачів 13 червня Фото новина
18:14
На війні з рф поліг захисник із Королева на Берегівщині Сергій Бутко Фото новина
14:07
Школярі Закарпаття демонстрували навички порятунку під час гри «Сокіл» Фото новина
11:10
У селі Березинка на Мукачівщині попрощалися із полеглим Героєм Сергієм Савченком Фото новина
17:05
/ 34
Суд обрав запобіжний захід посадовцю Ужгородського РТЦК та СП Фото новина
15:35
Підземелля Ужгородського замку знову відкрили для відвідувачів Фото новина
13:13
/ 2
До унікального «Смерекового каменя» на Закарпатті облаштували новий маршрут Фото новина
10:24
Закарпатські та румунські рятувальники обмінялися досвідом під час спільних навчань у Румунії Фото новина
15:33
/ 2
Житель Дніпропетровщини намагався підкупити закарпатських прикордонників Фото новина
14:21
На Рахівщині рятувальники вночі допомогли туристу із Запоріжжя, якому стало зле біля Говерли Фото новина
12:54
В Ужгороді небайдужий громадянин допоміг зупинити п’яного водія Фото новина
12:29
Закарпаття отримало майже 15 млн грн туристичного збору за п’ять місяців Фото новина
10:16
/ 1
На кордоні Закарпаття очікують зростання трафіку до 30%
18:21
На Закарпатті виявили викрадений у ЄС мікроавтобус Фото новина
16:09
В Ужгороді патрульні зупинили водія з ознаками алкогольного сп’яніння Фото новина
15:45
/ 9
На Закарпатті судитимуть колишню лікарку МСЕК, яку обвинувачують в отриманні хабарів Фото новина
13:32
На Берегівщині легковик злетів у кювет Фото новина
11:02
У гірському селі на Ужгородщині медики прийняли пологи вдома Фото новина
» Всі новини