Лідер фракції "Нашої України" в Ужгородській міськраді — про політичну ситуацію в державі та роботу в раді

На відміну від обласної ради, в Ужгородській міській фракція "Нашої України" хоча і є другою за чисельністю, однак перебуває в опозиції. Чому міські «нашоукраїнці» не можуть знайти спільної мови з владою, а також про підготовку до позачергових виборів ми розпитували керівника фракції Ярославу ГАСИНЕЦЬ.

Ярослава ГАСИНЕЦЬ.
Ярослава ГАСИНЕЦЬ.
— Політична криза в Україні ніби добігла кінця. Як ви оцінюєте нинішню ситуацію?

— Добре, що все стабілізувалося, вирішилися нарешті питання щодо дати проведення дострокових виборів. Це позитив для мене як керівника виконкому Ужгородської організації «Нашої України». Тепер ми чітко знаємо дату проведення виборів, знаємо, коли робити подання в окружні та дільничні виборчі комісії. В країні теж, сподіваємося, стане спокійніше. Якщо, звісно, сторони, що вели переговори, не почнуть «задкувати». Адже вже була ситуація, коли Віктор Янукович відмовлявся від власних слів.

— Чи можете вже тепер сказати, на які результати виборів розраховує «Наша Україна»?

— Я налаштована оптимістично. Сподіваємося на пристойний результат, можливо, кращий, ніж у 2006 році. Не секрет, що нині наші позиції є високими і ми працюватимемо над тим, аби рейтинг «Нашої України» зростав. Принаймні позиція «Нашої України» в міській раді дає підстави сподіватись на підтримку ужгородців.

— Чого, на вашу думку, можна чекати від наступної Верховної Ради?

— Якою буде новообрана Рада, покажуть результати виборів - все залежить від громадської думки, від того, як народ проголосує. Сподіваюся, що переможуть сили, які підтримують демократичні перетворення, започатковані Віктором Ющенком і які блокувала коаліція. Вірю, що наші громадяни розуміють складність нинішньої ситуації і зроблять правильний вибір.

— Нещодавно з вашими колегами трапився скандал, коли депутатів фракції БЮТ виключили з партії «Батьківщина». Таке рішення було обґрунтованим?

— Я не хотіла б коментувати внутрішньопартійні справи ужгородського БЮТу. Але з огляду на дії фракції цієї політичної сили в міській раді щодо голосування по так званих «земельних» питаннях, коли публічні заяви депутатів розходилися зїх реальними діями, таке рішення обласного керівництва можна зрозуміти.


— Чи застосують до цих депутатів імперативний мандат?

— Цілком ймовірно, просто закон про імперативний мандат поки не введений в дію. Можна запитати представників партії, але обласні керівники «Батьківщини» говорили, що чекатимуть впровадження цього закону, аби використати його стосовно депутатів міськради. Хоча, наскільки я знаю, вони ще планують проводити переговори...

— Дехто цей закон називає недемократичним...

— Якщо люди пройшли до ради за партійним списком, а не як «мажоритарники», то вони повинні дослухатися до позиції керівництва парти (хоча власне «Наша Україна» розбудовувалася, як то кажуть, з низів). Я загалом ставлюся позитивно до цього закону, бо трапляється, що люди, керуючись особистими інтересами, зраджують свої політичні сили, а отже, й виборців, які віддали за них голоси, переходячи до інших фракцій.

— Про земельний «дерибан», який сьогодні відбувається в Ужгороді, не знає лише той, хто про це не хоче знати. Ледь не щодня доводиться чути про ту чи іншу земельну ділянку, частку комунального майна міста, які продаються за безцінь. Чи справді «земельне питання» в Ужгороді стоїть так гостро?

— Земельні питання перебувають на слуху, хоча я вважаю, що треба розібратися також і з бюджетним, якому приділяється менше уваги. І якщо у земельній комісії міськради ми маємо своїх представників і принаймні знаємо, які питання розглядаються, то у бюджетній немає жодного «нашоукраїнця». А ця комісія розглядає великі суми коштів міського бюджету, які також далеко не завжди, на наш погляд, спрямовуються на першочергові потреби ужгородців. Гадаю, найближчим часом делегуємо свого представника до бюджетної комісії.

— Як загалом оцінюєте роботу Сергія Ратушняка на посаді міського голови?

— Навіть якщо врахувати, що земля продається не через аукціони, певне залучення коштів є. Планується розвивати новий мікрорайон на вул.Загорській на ЗО тисяч-мешканців. Нещодавно відбулися громадські слухання щодо спорудження аква-парку в Боздоському парку. Головне, аби ці плани дійсно втілилися в життя, аби не повторилася ситуація, коли приходять інвестори, зроблять щось для вигляду, «відмиють» гроші і поїдуть. Такі випадки у практиці траплялися вже неодноразово.
Однак, з іншого боку, подивіться на невпорядковані і відверто занедбані саме цьогоріч міські площі, вулиці і сквери, переповнені баки для сміття, незважаючи на те, що оплату за його прибирання підвищили. Невирішена, попри заяви і рішення міської ради, проблема впорядкування гральних автоматів. Турбує питання автономних котелень.

Говорили про їхнє спорудження, на це виділялися кошти. Однак на даний момент з 12 котелень, які мали бути запущені вдію, працює хіба що котельня ЗОШ № 4. Тобто проблем в Ужгороді надто багато.

— Свого часу ви заявляли, що фракція «Нашої України» не відвідуватиме засідання міськради, допоки не закриють сесію. Дійсно не відвідуєте?

— Зміст не ходити на засідання ради виникне тоді, коли до нас приєднається фракція БЮТ. Якщо ж лише ми не відвідуватимемо сесії, то не лише нічого не змінимо, а навіть не знатимемо, які рішення там приймали. Звісно, сесію давно час закрити, про що ми неодноразово заявляли, бо кількість рішень уже перевалила за дві сотні, але не ходити на засідання взагалі не можна. Інше питання - не брати участі у голосуванні за сумнівні проекти рішень. Ми цього не робимо і не збираємося робити.
Володимир ПУШКАШ, "Фест"
31 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

16:06
На Хустщині водолази дістали з озера тіло потопельника
13:39
ВККС визначить, чи працюватиме в апеляційному суді виправдовувачка чиновника-хабарника та ґвалтівників неповнолітньої дівчинки воловецька суддя Софілканич
15:12
Закарпатська поліцейська здобула місце у десятці кращих на екстремальних перегонах Spartan Фото новина
14:35
/ 1
На Закарпатті керівник профспілки розтратив понад 2 млн грн Фото новина
12:54
На Закарпатті заблокували кілька схем переправлення ухилянтів до ЄС Фото новина
14:17
Поблизу Нижніх Воріт легковик злетів з дороги та опинився на даху Фото новина
08:07
/ 2
Мешканці Калин на Тячівщині висловили недовіру депутатам та голові Дубівської громади Каганцю через "лобіювання" мініГЕС Відео новина
18:02
/ 5
Зеленський на Закарпатті обговорив із прем’єром Словаччини фіцо безпеку, енергетику та євроінтеграцію України Фото новина
13:29
Зеленський та президент Євроради зустрілися на Закарпатті: обговорили членство України в ЄС та санкції проти рф Фото новина
12:36
Внаслідок пожежі на базі відпочинку в Нижній Апші, власник отримав 75% опіків тіла
23:51
фіцо в Ужгороді зустрінеться Зеленським
11:19
/ 1
На Закарпатті СБУ викрила інтернет-агітаторів, які допомагали ухилянтам Фото новина
09:02
/ 2
У Карпатах відкрили перші 55 км міжнародного веломаршруту Фото новина
12:23
На Закарпатті за тиждень зафіксували майже сотню хворих на Covid-19 Фото новина
11:00
/ 3
Ракетний удар по американському заводу в Мукачеві міг бути тиском росії на інвесторів - ISW Фото новина
08:24
/ 7
Московська пропаганда на Закарпатті
10:21
/ 5
Суд оголосить рішення у справі вітряків на полонині Рівній 21 серпня Фото новина
08:59
/ 5
Уряд звільнив Сергія Гайдая з посади голови Мукачівської РДА після затримання НАБУ Фото новина
21:53
/ 8
"Українська правда" оприлюднила деталі корупційних оборудок за участі чинного голови Мукачівської РДА Гайдая
15:22
/ 8
Перебіг корупційної справи закарпатського нардепа Горвата засвідчив тривалість підготовки "спецоперації" ОП проти НАБУ і САП – "Українська правда"
08:46
/ 1
В угорщині заговорили про причетність режиму орбана до провокативного надпису та підпалу церкви на Закарпатті
12:19
/ 9
Шестеро посадовців із Закарпаття занизили вартість авто у деклараціях
00:41
/ 5
Затримано підпалювача церкви у Паладь-Комарівцях, який залишив на її фасаді провокативний напис Фото новина
13:36
/ 8
Нардепа Горвата судитимуть за крадіжку державної землі на 127 млн грн
15:29
/ 8
НСЖУ підтримала закарпатських журналістів в контексті тиску на їх колег Олену Мудру та Олега Дибу
» Всі новини