Пасхальне привітання глави греко-католиків Закарпаття Преосвященного владики Мілана

Христос воскресе! Воістину воскресе! Вірникам Мукачівської греко-католицької єпархії і всім людям доброї волі! Дорогі браття у священстві, преподобні браття і сестри у монашестві, дорогі брати і сестри у Христі!

Пасхальне привітання глави греко-католиків Закарпаття Преосвященного владики Мілана

Празник Воскресіння Христового є завжди доброю нагодою для того, щоб задуматися та глибше зрозуміти, що основою нашої християнської віри є «подія, зустріч з Особою, яка надає нашому життю нову перспективу та визначає його напрям», як говорить Святіший Отець Бенедикт ХVІ у своїй енцикліці Deus caritas est (Бог є любов,1). У повноті своєї краси віру можна відкрити тільки тоді, якщо вона опирається на зустрічі із воскреслим Христом. І в сьогоденні віра залишається даром, який потрібно відкрити, плекати та свідчити про нього, щоб Господь дав кожному із нас зажити красу та радість бути християнином.
 
Тому звертаючись до Вас, у цей святковий час запрошую всіх до роздумів над цим великим даром – вірою. Святіший Отець Бенедикт ХVІ, вбачаючи важливість цієї чесноти, апостольським  листом Porta Fidei (Двері віри) оголосив для Католицької Церкви Рік Віри, який розпочнеться 11 жовтня 2012 року та завершиться 24 листопада 2013 року. Цей рік має бути часом старання краще пізнати навчання Христа так, як нам його подає Церква у світлі Другого Ватиканського собору. В цьому листі Папа звертається до кожного вірника словами: «Рік Віри є запрошенням до автентичного і нового навернення до Господа, єдиного Спасителя світу. У таємниці Його смерті та воскресіння Бог показав у повноті любов, яка спасає і закликає людей змінити своє життя через відпущення гріхів. За словами апостола Павла, любов впроваджує людину в нове життя: “Ми поховані з ним через хрещення на смерть, щоб, як Христос воскрес із мертвих славою Отця, і ми теж жили новим життям” (Рим. 6,4). Завдяки вірі це нове життя  формує все людське існування, базуючись на радикальній новині воскресіння. Такою мірою, в якій людина добровільно виказує готовність, її думки, почуття, мислення та поведінка поступово очищуються і перемінюються в процесі, який в цьому житті ніколи повністю не зупиниться. “Віра, що чинна любов’ю” (Гал. 5, 6), стає новим критерієм мислення і дій, які змінюють усе людське життя.» (Porta Fidei,1).
 
Таким чином, стоячи перед цим великим скарбом, ми знову покликані до певного вибору, оскільки наше сьогодення чим далі більше приводить нас до розриву між вірою та повсякденним життям, яке за допомогою різних мас-медійних чинників вважається реалізованим тільки тоді, коли наповнене добробутом та різними розважальними видовищами.
 
Чотиридесятниця, яку ми проживали як підготовку до празника Христового Воскресіння, служила нам передусім для більш реалістичного бачення нашого життя. Бо через молитву, піст та милостиню, ми могли кожний для себе відкрити важливість служіння та любові до ближнього, яка може здійснитися лише з допомогою любові до Бога. Отож, очищені через піст, ми можемо зажити зустріч із Воскреслим Христом, і празник Пасхи стає для нас не тільки святом, наповненим різними народними звичаями, але Подією, що може формувати наше життя у вірі.
 
Закінчуючи свого листа Porta Fidei, Папа наголошує: «Доживаючи свого земного життя, Святий Павло просить свого учня Тимотея “шукати віри” (2 Тим. 2, 22) з тією ж постійністю, як і в юнацтві (пор. 2 Тим. 3, 15). Ми чуємо, що цей заклик спрямований до кожного з нас, щоб ніхто не зростав у вірі ледачим. Віра супроводжує все наше життя, що дозволяє увесь час заново сприймати чуда, які Бог для нас робить. Віра, намагаючись розпізнавати знаки часу в сучасності, доручає кожному з нас бути живими знаками присутності Воскреслого Господа у світі. Світ нині потребує достовірного свідчення людей, які мають розум і серце просвітлені Божим словом, та здатні відкривати серця і розум багатьох до прагнення Бога і правдивого життя –  життя вічного.» (Porta Fidei,14).
 
Віра є особистою та одночасно спільною дією – цей Божий дар проживається у великій спільноті Христової Церкви та прагне бути переданим цілому світу.
 
Бажаю всім Вам, щоб кожні наші починання та ініціативи протягом цього Року Віри підтримували і додавали кожному нові сили в радісному зновувідкритті віри та свідченні про неї.
 
Радісної Пасхи всім Вам, дорогі браття та сестри, і всім християнам нашого краю та всієї України.
 
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!  ВОІСТИНУ ВОСКРЕСЕ!
 
З архієрейським благословенням
 
Владика МІЛАН, єпископ Мукачівський
 в Ужгороді, в єпископській резиденції,
 на празник Світлого Воскресіння Христового 2012 року Божого

14 квітня 2012р.

Теги: Воскресіння, Пасха

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:13
Столітній ювілей відсвяткувала педагогиня з Ужгорода Фото новина
16:21
У селі Люта на Великоберезнянщині попрощалися із захисником Юрієм Галаговцем Фото новина
15:30
У горах Рахівщини заблукала туристка зі Львова Фото новина
15:12
Скеля Чур, язичницьке капище й аура пралісів – Карстовий міст у Карпатах Фото новина
13:01
/ 1
Рятувальники на Драгобраті допомогли туристам, які заблукали під час спуску Фото новина
12:22
На Ужгородщині нетверезий водій наїхав на 65-річну жінку Фото новина
16:50
/ 2
У Глибокому на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні Олександром Топорницьким Фото новина
09:25
/ 2
На кордоні з Румунією фотопастки зафіксували рись Фото новина
15:08
Подорож на Драгобрат: екоосвітня програма у високогір’ї Карпат Фото новина
13:13
/ 3
У селі Ботфалва на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні з росією Миколою Колбасом Фото новина
23:23
Стартував фестиваль "Ужгородська палачінта" Відео новина
22:53
В Ужгороді попрощалися із Сергієм Жганичем, що поліг ще в жовтні 24-го Фото новина
15:42
/ 5
Закарпатські прикордонники викрили серію підроблених «Зелених карт» Фото новина
14:33
У Мукачеві волонтери зустріли родину з Краматорська, яка постраждала від обстрілу Фото новина
13:11
/ 2
Берег Закарпатського Моря – ландшафтний заказник Фото новина
12:45
На Закарпатті рятувальники розшукали в лісі знесиленого чоловіка, який заблукав через туман Фото новина
11:22
У Тячеві попрощалися з полеглим Героєм Павлом Гриньком, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
09:05
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 13 лютого
18:24
Де народжується Уж? — природничо-пізнавальна програма для школярів
17:12
/ 1
8-річній Домініці з Мукачева успішно пересадили нирку від мами в «Охматдиті» Фото новина
15:16
Прикордонники Чопського загону провели в останню дорогу свого побратима на Вінниччині Фото новина
12:46
/ 7
В Ужгороді обговорили запуск поїзда «Sakura Train» як символ українсько-японської дружби Фото новина
11:45
/ 1
На Рахівщині гірські пошуковці врятували подружжя з Одещини Фото новина
11:26
/ 1
Руськокомарівський ліцей: "Охрімова свита" місцевого самоврядування
10:28
/ 2
На кінець 2025-го середня зарплата на Закарпатті становила 29 тис. грн
» Всі новини