Ледида пообіцяв циганським дітям пільгове влаштування у вузи (ФОТО)

У п’ятницю, 6 квітня, голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида зустрівся з лідерами ромських поселень.

Ледида пообіцяв циганським дітям пільгове влаштування у вузи (ФОТО)

Зустріч відбулася з нагоди Міжнародного дня ромів, який відзначатимуть у неділю, 8 квітня. Це свято було започатковане ще 40 років тому, під час створення Міжнародної спілки ромів.

Міжнародний фонд «Відродження» цьогоріч надає можливість  отримати стипендії студентам ромського походження та учням, які у цьому році закінчують школу та планують здобувати вищу освіту. Для цього необхідно до 30 квітня подати до фонду заявку:

– Поки тільки двоє молодих людей з Ваших громад виявили бажання отримувати вищу освіту. Ми готові допомагати у цій справі, але перш за все, ініціатива повинна йти від вас. Знайдіть таких дітей, а обласна влада візьме під свій контроль питання їх зарахування до вищих навчальних закладів, – запевнив О.Ледида.

Про таку можливість лідери ромських громад знають. Проте, як вони розповіли, наразі проблема в тому, що більшість дітей закінчують навчання у школі вже після дев’ятого класу.

У такому випадку діти повинні продовжувати навчання у технікумах, коледжах, зауважив Олександр Ледида. Пріоритет повинен надаватися педагогічній та медичній освіті, щоб у подальшому молодь могла працювати у ФАПах чи школах поблизу ромських поселень. Адже такі фахівці знають проблеми своєї громади, відтак – можуть ефективніше їх вирішувати.

Опісля обговорення нагальних питань О.Ледида вручив лідерам ромських поселень грамоти та подяки облдержадміністрації. Відзнаки отримали: Йосип Адам, Аладар Адам, Августин Форкош, Іван Йонаш, Іштван Папп та Леонід Брежинський, повідомили Закарпаття онлайн в прес-центрі Закарпатської ОДА.

06 квітня 2012р.

Теги: цигани, роми, Ледида

Коментарі

вікі 2012-04-25 / 14:31:37
Губернатор такими заявами і діями проводить політику расизму та національної сегрегації вивищуючи у правах окремо взяту національну групу. Разом з тим вказуючи на розумову меншовартість циган вони ніби то не можуть власним розумом вступити до вузу то ж потрібно влаштовувати їх поза конкурсом. Ні расизму в Україні.

то є то 2012-04-08 / 19:56:11
"Баклажану" - ти впевнений, що 100 млн. гривняків - твої? Дессь заробив тулько?

славка 2012-04-08 / 15:27:46
якщо хоче губернатор допогти циганам, то нехай всім,без вийнятку оплатить зі своєї кишені навчання ,зробить корисну справу як для вузів, так і для циган.

то є то 2012-04-08 / 15:06:40
до "Васі": а ти зроби стільки для своїх виборців, як той депутат зробив - то може й тебе виберуть і до губернатора запросять.

Вася 2012-04-07 / 22:41:09
А тот дебільний пастор що там шукає? Депутатик циганський з мукачева. Ганьба......

ужгородець 2012-04-07 / 19:19:57
У Ледиди не ті приорітети. Циган всеодно мало. І їх треба гнати з нашого краю сраним віником. Циани напевно його останній шанс. Адже ніодна мисляча людина за нього і за регіоналів голосувати вже не буде.А цигани-це тормоза, які не мають власної думки, за гроші все зроблять.а грант на навчання лише на 1 рік, а далі........ хто буде вчитися? (мабуть фонд Відродження)

местный 2012-04-07 / 19:00:45
охо-хо... "пообіцяв циганським дітям пільгове влаштування у вузи" - а как же Конституция, по которой равны все граждане Украины, независимо от национальности?
Опять Великий Оруэлл: "Но животные равны! Но некоторые животные равнее"...

и опять украинцы в своей стране имеют не преимущества, а "поражения в правах"...

славка 2012-04-07 / 18:10:47
алексу
згідно Вашого міркуанню спеціалісти медицини та педагогічної освіти не мають мати знання? а тільки на пільгах?Яка тоді якість освіти та медицини? Не захищайте та виправдовуйте дурні думки "губернатора"512

Пан Баклажан 2012-04-07 / 17:46:10
З одного боку: у цих баронів золота кілограми, та й на всю їхню ораву лише минулого року тільки на Закарпатті пішло 100 мільйонів наших гривень. То вони не можуть кілька своїх молодиків відправити вчитися на платні факультети?
З іншого: та хто з них буде вчитися? Цигани ж нездатні навіть читати та писати (тільки гроші рахувати в них добре виходить - наші гроші, повторю)

алекс 2012-04-07 / 16:35:32
Я теж не дуже радію ромам. Але прочитайте уважно що сказав губернатор "Пріоритет повинен надаватися педагогічній та медичній освіті", тобто ставиться важливе завдання - зробити ромів повноцінними членами нашого суспільства, щоб вони перестали бути домінантним криміногеним фактором у нашому краї. І самі подумайте чи є багато бажаючих працювати людей у ромській громаді вчителем чи лікарем. А таким чином вирішується багато важливих двохзначних питань.

ужгородка 2012-04-07 / 15:16:45
Їм потрібні циганські голоси, вони за гроші і за чорта проголосують, згадайте, як їх любив Ратушняк перед виборами. Вони дограються, що спокійним, толерантним закарпатцям увірветься терпець, вже і так по деяким селам, люди вчиняють самосуд, об'єднуються, щоб боронити свої врожаї від циган та волохів.

славка 2012-04-06 / 20:52:28
губернатор не піклується багатодітними закарпатськими сімями, які майже живуть за межею бідності,які останню копійку віддають на підготовку до зно, тому що шкільна освіта не спроможна забезпечити належні знання,а він думає про свій електорат,про своє місце "під сонцем". Мабуть є щось у нього циганське.

Юрий 2012-04-06 / 20:42:37
Пускай Ледида перенесёт табор с Радванки на "золотую гору",...все цыгане за него проголосуют

Словянин 2012-04-06 / 20:04:36
Нічого дивного немає. Структури, які є ворогами європейських, зокрема українського, народів – насамперед фонд відомого спекулянта і слов’янофоба Сороса, завжди підтримують ті спільноти – насамперед паразитичні , які розкладають європейські нації зсередини. Все логічно: спільнота, що стоїть за істотами, подібними Соросу, ніколи не зможе стати повним хазяїном Землі, якщо не позбудеться реальних конкурентів – білих народів… Саме тому вони вигадали байку про політкоректність та толерантність…

дима 2012-04-06 / 19:44:07
а що тут непонятно той у бiлому светрi барон з виноградова лiпший друг ледиди телеканал iнтер показував його хозяйство нехай органи розберуться за що вiн так живе круто усi барони у змозi самi стипендiю платити безпредел повний а ви дорога редакцiя спробуйте написати хоч про одного iз сих людей як вони живуть i за якi грошi дякую

іван 2012-04-06 / 19:40:25
гнати циганію треба. бити (як мадяри), щоб працювали, не крали і не паразитували на тілі суспільства.Ще й гранти їм дають. А у них спитали, чихотять вони вчитися? да на чорта це їм треба.Їм даєш, а все ще мало, ще й обкраде тебе і сміється з дурного "гаджі" бо дають йому все бесплатно. наплодять дітей,заставляють жебракувати, красти, а держава платить з наших податків.
на х... назад в Індію!!!

вася 2012-04-06 / 19:13:02
скотина лицемірна!

без пільг 2012-04-06 / 18:32:37
в них і так пільг багато а простому челядникові вже і дітися неє де..

Ужгородець 2012-04-06 / 16:55:10
З якого хрена?
Шо, самі рівні серед інших?

УЖГОРОДЕЦЬ 2012-04-06 / 16:52:49
а українським, словацьким, угорським, російським??????? Чи цигани стали домінуючою нацією? Чи закони не однакові для всіх? АГА!!!! ВИБОРИ БЛИЗЬКО!!!!

НОВИНИ: Соціо

22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
» Всі новини