Через 30 років населення Закарпаття наполовину складатиметься з літніх людей

В той час, як сьогодні цей показник становить 26,7% від загальної кількості населення області. Про це йшлося під час сьогоднішньої прес-конференції, присвяченої Всесвітньому дню здоров’я, який відзначатиметься 7 квітня.

Через 30 років населення Закарпаття наполовину складатиметься з літніх людей

За словами учасників прес-конференції, тема  «Старіння і здоров’я» вибрана не випадково, адже кількість людей похилого віку в світі постійно зростає. Порівняно з 1980 роком людей віком 60 років і старше стало вдвічі більше.

На Закарпатті ж кількість людей похилого і старечого віку становить 26,7% від загальної кількості населення області – всього 260 тисяч. На цьому наголосив начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер. За його словами, «при збереженні нинішньої динаміки старіння до 2040 року кількість їх становитиме вже 50%, і за такої перспективи проблемі треба приділяти максимум уваги».

«Людям похилого віку необхідно забезпечити якісне життя. Тільки за такої умови вони зможуть довше працювати, самі себе в майбутньому забезпечувати, таким чином, не відволікаючи інших працездатних людей», – сказав Роман Шніцер. На перший план, за словами лікарів, виходить в цьому разі повноцінна профілактика, і профілактика захворювань у старшому віці є набагато більш важливою.

У зв’язку з цим, головний лікар Закарпатської обласної санепідемстанції Володимир Маркович зазначив, що вплив різних зовнішніх факторів на здоров’я людей похилого віку інший, ніж у віці молодшому: «До 60% здоров’я людей старшого віку залежить від умов проживання, від харчування, способу життя». Велике значення, за його словами, належить руховій активності, надзвичайно негативний вплив мають шкідливі звички, недосипання, стреси. І завдання молоді, серед іншого, – берегти старших і літніх людей, «вони – основа суспільства, їх роль величезна, адже вони зробили свій внесок у життя соціуму», – сказав Володимир Маркович.

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

04 квітня 2012р.

Теги: похилий вік, старечий, Шніцер

Коментарі

Пан Баклажан 04.04.2012 / 18:44:19
- а другу половину становитимуть цигани, які будуть грабувати та "кошмарити" цих літніх людей.
Зараз з наших кишень витрачають мільярди гривень на розплід циганоти, через 30 років вони нам красно віддячать...

Надія - хіба що на легалізацію громадянської зброї та посилення прав людини на захист свого життя, здоров"я та майна. Але надія слаба, бо загальноєвропейська тенденція зворотня: злодіям та дармоїдам - усе, середньому класу платників податків - з них усе!

НОВИНИ: Соціо

22:26
У Соловці Чопської громади провели в останню путь військовослужбовця Кароля Кадаша, що помер на Сумщині Фото новина
20:59
Підтверджено загибель в червні 2025-го Василя Мацоли з Вонігова на Тячівщині Фото новина
19:26
/ 3
Мешканці Щербовця на Мукачівщині виступили проти вирубки лісу для будівництва лінії електропередачі на знищену вітряками Руну
18:25
На Тячівщині оштрафували 29-річну жінку за спалювання сухостою Фото новина
15:24
В Ужгороді виявили водійку з перевищенням норми алкоголю більш ніж у п’ять разів Фото новина
14:25
Підтвердили загибель Героя з Бистриці на Мукачівщині Роланда Поплавського Фото новина
11:57
/ 2
Іноземець понад 15 років незаконно проживав на Закарпатті Фото новина
09:12
На Закарпатті обрали 8 ліцеїв для переходу на 12-річну освіту
19:08
/ 2
Рятувальники вийшли в рейди проти паліїв сухостою Фото новина
16:28
/ 3
На Закарпатті викрили канал незаконного переправлення чоловіків за кордон Фото новина
15:34
/ 3
На Закарпатті викрили схему ухилення від податків через «тіньові» квитки на міжнародні рейси Фото новина
15:17
На війні загинув захисник із Королева на Берегівщині Георгій Попович Фото новина
14:40
/ 4
На Закарпатті реалізують масштабний проєкт зі збереження унікальної синагоги Фото новина
13:00
На війні з рф поліг Герой із Середнього на Ужгородщині Олександр Баб’як Фото новина
12:02
Закарпатський крафт презентують на виставці в Празі Фото новина
11:17
У боях за Україну поліг захисник із Великого Раківця на Хустщині Руслан Мельник Фото новина
14:15
/ 1
Військовий 128-ї гірсько-штурмової бригади став призером конкурсу інструкторів армійського корпусу Фото новина
12:50
На Закарпатті медики «екстренки» врятували жінку після раптової зупинки серця
10:42
/ 2
В Ужгороді відбудеться підсумкова конференція міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат»
10:01
/ 1
У Мукачеві вулицями міста пройшла Хресна дорога Фото новина
09:06
/ 1
На Закарпатті під час рейду проти спалювання сухостою оштрафували ще чотирьох порушників Фото новина
17:54
/ 1
Полеглому закарпатському захиснику присвоєно звання Героя України Фото новина
15:49
На війні з рф поліг захисник із Неліпина на Мукачівщині Іван Плоскіна Фото новина
12:07
Завершилася серія тренінгів із практичної педагогіки для фахівців, які працюють із дітьми Фото новина
11:01
Відомий гірський рятувальник поділився новими світлинами Чорногори Фото новина
» Всі новини