Про це сьогодні під час прес-конференції з нагоди відзначення Всесвітнього дня здоров’я, який відзначатиметься 7 квітня, розповів начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер. За його словами, не в останню чергу це пов’язано із усе більшим осучасненням і вдосконаленням в області галузі медицини, і найперше – кардіології.
Так, розповів Роман Шніцер про те, що нині фіксується «значне покращення показників серцево-судинних патологій – завдяки втіленню в життя сучасних медичних технологій». На сьогодні це є необхідністю, адже смертність від серцево-судинних захворювань нині займає чільне місце у структурі загальної захворюваності. І найперше йдеться про людей похилого і старечого віку – тема цьогорічного Всесвітнього дня здоров’я визначена як «Старіння і здоров’я».
Як розповів головний лікар Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Роман Соскида, захворюваність населення області на серцево-судинні захворювання сягає 65,5% (628 тисяч дорослого населення), в краї щорічно фіксується до 1 тисячі інфарктів. Серед усіх хворих, за словами головного лікаря, 70% припадає на людей похилого віку: «Основна маса людей, які проходять через кардіодипансер, це люди, яки переступили рубіж в 60 років».
Зважаючи на актуальність проблеми, в області постійно запроваджуються новітні технології в галузі кардіохірургії, зазначив Роман Соскида: «Сьогодні в кардіоцентрі відкрито сучасні технології, завдяки яким є змога проводити різноманітні операції – шунтування, корекцію аневризми, корекцію після інфаркту міокарду, активно використовуються інвазивні методи лікування. За останній час в центрі проліковують і вдало виписують хворих, яким навіть виповнилось 80 і більше років».
Розповів Роман Соскида і про впровадження сучасної практики надання першої допомоги. Так, за його словами, нині закуплено сучасні електрокардіографи, з якими лікар виїжджає на виклик до хворого. «Діагностика таким чином проводиться прямо на дому, після чого кардіограма передається мобільним зв’язком у черговий центр для розшифровки і визначення з подальшою тактикою лікування», – зазначив головний лікар кардіодиспансеру.
Більше того, нині обласні спеціалісти-кардіологи навіть «мають амбіції на проведення операцій з пересадки серця», розповів начальник обласного управління охорони здоров’я Роман Шніцер. І управлінці готові всіляко підтримувати такі спрямування: «Сьогодні проводиться робота із закордонними спеціалістами щодо можливості закарпатських лікарів проходити стажування у кращих клініках Європи і світу. Вже двоє наших лікарів-кардіохірургів стажувались в Америці, зараз ведеться робота стосовно підписання подальшого договору на співпрацю. У вересні на стажування в університет Огайо відбуває ендокринолог, і робота в цьому напрямку буде продовжуватись і надалі».
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
Адмін 2012-04-04 / 12:55:50
Дякуємо за уважність:) виправили
Анфиса 2012-04-04 / 12:39:24
Уверена цифра занижена.Кто хоть раз обращался в наши больницы знает насколь это дорогое "удовольствие".Там даже за ватку со спиртом для ин*екций нужно платить.Легче просто помереть!
Лакі 2012-04-04 / 12:38:09
Додайте тисяч....630 тисяч закарпатців мають с-с. захворювання
Читач 2012-04-04 / 12:28:51
В заголовку додайте слово "тисяч"