В Ужгороді почали роботу зі створення притулку для собак

Як уже повідомлялося раніше, до квітня в обласному центрі Закарпаття має бути завершений облік тварин-безхатченків та запропонована Програма регулювання чисельності безпритульних собак в гуманний спосіб.

В Ужгороді почали роботу зі створення притулку для собак

Цієї середи заступник міського голови Віталій Семаль, який ініціював цю роботу, провів засідання відповідної комісії, де йшлося загалом про проблему чотирилапих волоцюг в місті та способи її вирішення. Відтак він дав доручення винести на розгляд виконавчого комітету проекти рішень – йдеться про два стратегічні кроки: організацію притулку та затвердження комплексної програми щодо безпритульних тварин в Ужгороді.

Як зазначається у звіті комунальних служб міста, нині в Ужгороді нараховано 585 безпритульних собак, і ще 390 тварин належать до так званих "мігруючих" зграй. Отже, йдеться орієнтовно про тисячу псів-безхатченків. Вони скупчуються у спальних мікрорайонах міста, близь ринків та контейнерних майданчиків, і найбільше городян турбують агресивність бродячих собак, їх неконтрольоване розмноження та, звісно, хвороби, що їх тварини можуть поширювати, як от сказ. Проблема, яка в Ужгороді не вирішувалася роками, є типовою для всіх українських міст і вельми болючою. Комплексна Програма поводження з безпритульними тваринами в місті вкрай необхідна, - наголосив Віталій Семаль, який залучив до цієї роботи і представників зоозахисних громадських організацій. Одним з найважливіших кроків є організація притулку, відтак – відлов, обстеження, стерилізація і утримання безпритульних тварин, аби вони не становили загрози для городян.

Представник проекту "Зоошанс" Марія Трунова  та інші громадські активісти зауважили, що дані міського обліку збігаються з їх спостереженнями й безпритульних псів у місті справді близько тисячі. Пані Марія внесла пропозиції до Програми, в яких ідеться про обов’язкову реєстрацію власників собак зі створенням єдиної інформаційної бази, введення в дію оновлених правил утримання собак і котів, створення належно оснащеної служби відлову тварин тощо. Як наголошувала вона та представник громадської організації "Допоможи другу", регулювати чисельність тварин слід винятково гуманними методами, а також – сприяти тому. аби люди ставилися до тварин відповідально.

"Участь громадських активістів, небайдужих городян у цій справі дуже важлива. А проблема – болюча і складна для вирішення. Зараз передовсім стоїть задача зробити все для відкриття притулку. Як саме він працюватиме – ми матимемо бачення, провівши детальні перемовини із громадськими організаціями, які неодноразово наголошували, що братимуть участь в його утриманні: мова про залучення ресурсів міжнародних організацій, волонтерів, громадян, які допомагатимуть зі стерилізуванням та годуванням тварин тощо. Я ініціюю винесення на засідання виконавчого комітету проекту рішення про заснування притулку, а на сесію міської ради – Програми поводження з безпритульним тваринами. Це – перші кроки для вирішення цієї проблеми в Ужгороді", - цитує заступника міського голови Віталія Семаля прес-служба Ужгородської міської ради.

28 березня 2012р.

Теги: собаки, притулок

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:20
В Ужгороді впровадили цифрову систему для водоканалу Фото новина
15:56
В Ужгороді проведуть в останню дорогу полеглого захисника Олександра Павлія Фото новина
14:41
Подорож схилами полонини Боржави: програма екоосвітнього туру для школярів Фото новина
13:48
На Закарпатті інспектори Укртрансбезпеки оштрафували перевізників майже на 95 тисяч грн Фото новина
12:04
На Закарпатті попрощалися зі старшим солдатом Віктором Рубльовським Фото новина
09:01
Сьогодні в Ужгороді попрощаються з полеглим бійцем Олександром Тарнаєм Фото новина
19:48
25 природних скарбів Закарпаття: білоцвіт весняний на Перечинщині Фото новина
18:05
В Ужгороді запровадили новий автобусний маршрут до кордону зі Словаччиною
16:57
/ 2
У Мукачеві 42-річний чоловік обікрав обласну дитячу лікарню Фото новина
12:11
/ 2
Закарпатська митниця запобігла вивезенню 124-річної книги до ЄС Фото новина
09:04
У Мукачеві відбудеться Хресна дорога за участі близько 200 вірян
19:15
/ 1
У Ганьковиці на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого на Харківщині Василя Дронишинця Фото новина
18:03
В Ужгороді попрощалися із 35-річним захисником Тарасом Сірком, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
16:30
/ 8
Ужгородські депутати дозволили продаж землі в Боздоському парку
16:01
Понад 20 переселенців у Мукачівській громаді отримають житлові ваучери по 2 млн грн
15:16
/ 14
Полеглому комбату "Карпатської Січі" закарпатцеві Олегу Куцину присвоєно звання Героя України
14:36
/ 1
У центрі Ужгорода відкрили фотовиставку «Обличчя стійкості» про героїв тилу і фронту Фото новина
13:11
У Мукачеві виділили майже 2 млн грн захисникам та родинам загиблих
12:18
У селищі Кольчино на Мукачівщині виявили ручну гранату часів Другої світової війни Фото новина
11:03
Закарпатські рятувальники інформують про сніголавинну небезпеку
10:34
25 природних скарбів Закарпаття: Карпатський біосферний заповідник Фото новина
10:18
/ 2
На війні з рф поліг захисник з Ужгорода Олександр Тарнай Фото новина
09:02
/ 3
На КПП «Тиса» закарпатські прикордонники викрили двох чоловіків із підробленими медичними довідками Фото новина
15:30
В Ужгородському університеті відбудеться меморіальний вечір героя Сергія Кузнєва
15:01
В Ужгороді відбудеться прем’єра вистави дитячого екотеатру «Чарівний світ Карпат: уроки Діда-Всевіда»
» Всі новини