"Загальний інтерес для рятувальників становлять насамперед усі надзвичайні події, що виникають в басейні річки Тиса. Ми також зацікавлені у вивченні українського досвіду з реформування системи цивільного захисту. Угорська служба цивільного захисту населення також перебуває на стадії реформування і для нас дуже важливо ознайомитись з досвідом попередження та ліквідації техногенних катастроф та негативних наслідків природних явищ, які мають наші колеги з України", – зазначив директор Дирекції подолання катастроф Міністерства внутрішніх справ Угорщини Георгій Баконді.
У свою чергу начальник відділу роботи з персоналом та організаційно-штатної роботи ТУ МНС України в Закарпатській області Іван Гецянин відзначив, що українська сторона передусім зорієнтована на вивчення роботи угорської та румунської системи оповіщення населення про надзвичайні події, пожежно-профілактичної роботи серед громадян та досвіду створення протипожежних формувань, особливо у сільській місцевості.
"У кожній країні пожежно-рятувальна служба функціонує по-різному, в деяких вона є частиною Міністерства внутрішніх справ, подекуди вона працює як інспекторат чи окремий департамент. Однак кожна з них проходила певні фази становлення і організації. Вивчаючи та обмінюючись досвідом боротьби з пожежами, ліквідації надзвичайних ситуацій, налагоджуючи зв’язки, ми прагнемо використати здобутки цих держав, пристосувавши їх до наших умов", – сказав начальник Управління Держтехногенбезпеки у Закарпатській області Юрій Лебедєв.