Упродовж 2011 р. в ізоляторах закарпатських ОВС перебувало 4319 осіб

Прокуратура Закарпатської області перевірила додержання вимог законодавства щодо захисту конституційних прав громадян при триманні в кімнатах для затриманих і доставлених чергових частин.

Упродовж 2011 р. в ізоляторах закарпатських ОВС перебувало 4319 осіб

Також прокуратура перевірила спеціальні установи органів внутрішніх справ та у секторі слідчого ізолятора Закарпатської установи виконання покарань № 9 Державної пенітенціарної служби в Закарпатській області, про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-службі прокуратури Закарпатської області. Перевірки проводилися за участю фахівців територіальних органів охорони здоров’я, санепідемслужби та пожежного нагляду.

Перевірками кімнат для затриманих та доставлених чергових частин органів внутрішніх справ встановлено, що на території області функціонує 27 кімнат для затриманих та доставлених чергових частин органів внутрішніх справ. Всього, упродовж 2011 року у спецприміщеннях органів внутрішніх справ перебувало 2287 осіб, з яких 1855 за адміністративні правопорушення, 288 за підозрою у вчинені злочину та 121 у зв’язку із обранням запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Фактів тримання громадян у кімнатах для затриманих і доставлених понад 3 доби перевіркою не встановлено. Разом з тим, у 2011 році були факти тримання співробітниками міліції затриманих осіб понад 3 години при вісутності належних умов. Так, прокуратура Воловецького району під час перевірки спецприміщень чергової частини Воловецького РВ УМВС встановила, що незважаючи на відсутність у кімнатах для затриманих належним чином обладнаних ліжок або тапчанів, відповідних санітарних умов та харчування, до вказаних кімнат були поміщені та трималися більше доби 6 осіб. Реагуючи на вказані порушення прокуратурою району начальнику райвідділу міліції було внесено подання. 

Прокуратурою Міжгірського району виявлені порушення закону при триманні осіб в кімнатах для затриманих в частині забезпечення їх нормою житлової площі не менше 4 кв.м. (площа кімнати розрахована на 2 осіб, а тримали до 7 осіб). Через це прокуратурою району начальнику райвідділу міліції вносилось подання з вимогою приведення спецприміщень до вимог закону.

При здійснені перевірок за додержанням законів у ізоляторах тимчасового тримання та у спеціальному приймальнику для тримання осіб, підданих адміністративному арешту УМВС України в області встановлено, що всього, упродовж 2011 року, у ізоляторах тимчасового тримання ОВС перебувало 4319 осіб.

У спецприймальнику для адмінарештованих у 2011 році відбувало адміністративний арешт 68 громадян. Фактів незаконного поміщення осіб до спецприймальника для адмінарештованих, а також тримання їх у зазначеній спецустанові понад встановлені законом строки перевіркою не виявлено. Разом з тим, у 2011 році були факти безпідставного поміщення та тримання громадян в ІТТ понад встановлені законом строки.  Прокуратурою Тячівського району під час перевірки в ІТТ Тячівського РВ УМВС встановлено, що ув’язнені утримувалися в ІТТ більше 10 діб, чим порушено вимоги ч.4 ст.155 КПК України.

01 березня 2012р.

Теги: Прокуратура, ізолятори,

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

10:06
Поліція перевіряє походження медичних відходів, знайдених на сміттєзвалищі у Сваляві Фото новина
17:14
Суд арештував чоловіка, який стріляв у багатоповерхівці в Мукачеві Фото новина
14:38
У Мукачеві чоловік вдарив знайому ножем у спину Фото новина
16:50
/ 2
Патрульний на Закарпатті отримав 3 роки умовно за смертельну ДТП з підлітком Фото новина
14:49
Ужгородський наркоторгівець отримав 6 років ув’язнення Фото новина
15:56
Прикордонники викрили канал перевезення контрафактного тютюну на Закарпатті Фото новина
15:16
На Закарпатті суд виніс вирок вітчиму та матері, які систематично ґвалтували дитину
13:41
На Хустщині двоє рецидивістів побили пенсіонерку заради алкоголю Фото новина
11:49
/ 2
На Закарпатті 19-річний хлопець продавав втечу за кордон Фото новина
19:47
На Берегівщині затримали чоловіка за хибне повідомлення про вибух Фото новина
18:21
/ 3
На Закарпатті викрили канал незаконного переправлення чоловіків через кордон зі Словаччиною Фото новина
15:50
На Хустщині нетверезий водій насмерть збив пенсіонерку Фото новина
12:17
У Мукачеві засудили чоловіка за підпал авто на замовлення Фото новина
11:08
/ 1
На Закарпатті викрили канал незаконного переправлення до Румунії Фото новина
10:42
Ужгородця засудили за напад і грабіж до майже 10 років ув’язнення Фото новина
09:05
/ 12
Колишній керівник ужгородської школи підозрюється у фінансових зловживаннях Фото новина
18:01
/ 1
У Тячеві водій у стані сп’яніння спричинив смертельну аварію Фото новина
16:48
/ 2
В Ужгороді затримали жінку, яка розкладала наркотики у дворі житлових будинків
12:21
На Закарпатті викрили спробу переправлення безакцизних сигарет потягом до угорщини Фото новина
16:40
Затриманому на хабарі судді з Воловця Пелиху призначили 1 млн грн застави
15:06
На Хустщині засудили чоловіка, який убив свою співмешканку Фото новина
12:01
/ 2
В Ужгороді "умовно" засудили матір, яка залишила дитину помирати після побоїв вітчима
10:02
/ 8
САП просить суд конфіскувати "необґрунтоване" майно начальника митного поста "Дякове" Вишнюка
09:41
Шахрайка з Закарпаття отримала 3 роки тюрми за видурювання грошей від імені фонду Ірини Федишин
16:13
/ 1
На Закарпатті затримали волинянина, який переправляв чоловіків до Польщі Фото новина
» Всі новини