53-річну мукачівку Віоріку Віллашек розбивав параліч вісім разів

— Я інвалід першої групи, — каже Віоріка Адальбертівна в Ужгороді біля обласної лікарні. Спирається на паличку. — У дитинстві захворіла на менінгіт. Уперше паралізувало в 9 років. 10-річною наново вчилася ходити й говорити.

53-річну мукачівку Віоріку Віллашек розбивав параліч вісім разів

15 років пише картини, аби прогодувати двох доньок і онука.

— Малювати любила з дитинства. Коли лікарі заборонили, щоб не напружувала руки й очі, то я тікала з дому. На березі річки Латориці у Мукачевому розводила олію порошком із товченої цегли, відрізала пасмо волосся на пензлик. Малювала на камінні, ввечері ховала його в кущах. У 14 років утратила зір. Півроку була цілком сліпа. Кольори фарб розрізняла за дотиком. Якщо холодно — чорний та синій, м'яко — білий, тепло — червоний. Перші картинки йшли по 65 копійок. Після розпаду Союзу зареєструвалася приватним підприємцем. За цей час продала близько 20 тисяч картинок. Потім знову почала втрачати зір. Бачила так погано, що могла писати тільки великі полотна.

— Заміж вийшла у 24 роки за військового із Закарпаття. Ми об'їздили весь Союз, побували в Азії. Лікарі забороняли мені народжувати. Боялися, що не виношу дитину. Але що то за сім'я без дітей? 1983-го я народила Вікторію, 1985-го — Мирославу. У декреті не просиділа жодного дня. Працювала медичним реєстратором у поліклініці. На роботі під наглядом лікарів було краще, ніж удома. Чоловіка покинула, коли мама померла. Мене тоді знову паралізувало. Нікому було її поховати. Чоловік пропадав із дому. Навіть донькам їсти не хотів зварити.

Наприкінці 1990-х до лікарні поклали доньку Вікторію.

— Віка навчалася на першому курсі місцевого педучилища. На початку весни перенесла ГРВІ. Коли вийшла на пари, студентам робили щеплення. Вона попередила, що хворіла, але лікарі сказали, що щеплення обов'язкове. Через кілька днів температура піднялася до 41,7. Жар лікарі не могли збити жодними препаратами. Почали лікувати хворобу Крона. Але грошей у мене не було. Довелося йти з картинами по багатих людях.

— 2000-го приїхала на інвалідному візку до Віктора Балоги на підприємство "Барва". Він дав 3 тисячі гривень — на той час майже 1000 доларів. Попросив написати 18 картин для готелю. Торік зв'язалася з німецькими лікарями. Вони обстежили Вікторію. Виявили рідкісну хворобу лімфатичної системи. Лімфа із судин чомусь витікає у черевну порожнину. Випадок доньки — єдиний у світі. Добрі люди назбирали для нас 12 тисяч євро. Тепер Вікторію обстежують у клініці лімфи в Німеччині. Гроші закінчуються, а лікуватися треба ще кілька місяців.

Рахунок, на який можна переказати кошти на лікування Вікторії: ЗКР ПАТ "ФОЛЬКСБАНК". МФО 325213. Р/р: 26209000067078/980. Ідентифікаційний номер: 2149623785. Отримувач: Віллашек Віра Адальбертівна. Призначення платежу: на лікування доньки Маслей Вікторії Михайлівни.

Сніжана Русин, Gazeta.ua

29 лютого 2012р.

Теги: інвалід, параліч, мукачівка

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

13:32
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
11:02
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Рахова та Солотвина
10:10
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф військовим Едуардом Ного Фото новина
09:00
/ 2
На Закарпатті викрили прикордонника та його спільника на організації втечі за кордон Фото новина
08:28
У Берегові безкоштовно вакцинуватимуть собак і котів проти сказу
23:48
Торік у закладах дошкільної освіти Закарпаття виховувалося дітей на 6,3% менше, ніж у 2024-му
18:34
Підтвердили загибель захисника із села Луг на Рахівщині Юрія Гринюка Фото новина
16:36
На Закарпатті триває моніторинг ситуації з вірусним гепатитом А
13:38
/ 5
Під Ужгородом у користування депутатському готелю "Брістоль" віддали майже 10 га лісу з червонокнижними птахами за 54 тис. гривень в рік
13:23
У Берегові попрощаються із Героєм Євгеном Копчею, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
12:18
/ 2
На Закарпатті відбудеться нічний гірський забіг Фото новина
12:13
Яку національність обрали воїни Чехословацького корпусу Людвіка Свободи?
10:06
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Едуардом Ного Фото новина
17:13
Підтверджено загибель Героя із села Костилівка на Рахівщині Анатолія Годенчука Фото новина
13:24
На Закарпатті за місяць розшукали сімох водіїв-втікачів після ДТП
12:49
/ 1
Підтвердили загибель воїна із Перечина Івана Ценкнера Фото новина
10:04
/ 1
Нетверезий водій в Ужгороді спричинив ДТП та врізався в огорожу Фото новина
18:28
У Хусті в ДТП за участі автомобіля та скутера травмувався чоловік Фото новина
11:22
/ 2
У Мукачівському замку «Паланок» триває лицарський фестиваль Фото новина
08:14
Закарпаття стало частиною нового міжрегіонального маршруту «Карпатський етновайб» Фото новина
16:37
Після понад трьох років полону на Закарпаття повернувся оборонець Маріуполя Фото новина
12:27
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Савком Фото новина
18:36
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Закарпаття на святкові вихідні
14:02
У Доробратові на Мукачівщині попрощаються із полеглим Героєм Василем Боговичем, який майже два роки був безвісти зниклим Фото новина
09:25
/ 9
На війні з рф поліг відомий хірург із Закарпаття Олег Наконечний Фото новина
» Всі новини