Водночас у зв’язку з проведенням в Україні чемпіонату Європи з футболу 2012 року та необхідністю завчасного інформування європейської спільноти про зміну порядку обчислення часу уряд пропонує на відповідний період залишити чинний в Україні порядок обчислення часу.
«Тобто запропоновано перевести годинникову стрілку навесні на літній час, а восени скасувати дію літнього часу і вже не переводити годинникової стрілки, тобто запровадити на території України час другого годинного поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.
У випадку прийняття парламентом закон набере чинності з 1 листопада 2012 року. Уряд вважає, що встановлення в Україні другого годинного поясу без щорічного переведення годинникової стрілки сприятиме покращенню стану здоров’я громадян, зменшенню кількості аварій, підвищенню працездатності населення.
На сьогодні порядок обчислення часу на території України визначений постановою Кабміну від 13.05.1996 № 509, відповідно до якої запроваджено такий порядок обчислення часу: час другого годинного поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.
Нагадаємо, 18 жовтня минулого року Рада відновила переведення годинника на зимовий час. Тим самим Рада скасувала раніше прийняту постанову, якою скасовувалося переведення годинника на зимовий час.
В уряді довгий час тривали дискусії з цього питання. Так, прем'єр-міністр Микола Азаров і глава МНС Віктор Балога вважали за необхідне закріпити в Україні зимовий час. Водночас на переході на літній час наполягає віце-прем'єр-міністр, міністр інфраструктури Борис Колесніков, аргументуючи це тим, "щоб росіянам було зручно до нас їздити".
Український Тиждень