За рік Чопська митниця порушила всього 24 кримінальні справи по товарній контрабанді

21 лютого, у прокуратурі Закарпатської області, відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів краю з питань протидії злочинам та іншим правопорушенням, пов'язаних з контрабандою і нелегальною міграцією.

За рік Чопська митниця порушила всього 24 кримінальні справи по товарній контрабанді

Як зазначив на початку наради прокурор області Анатолій Петруня, Закарпатська область межує із чотирма державами євроспільнотами і це покладає на правоохоронні органи краю серйозну відповідальність за дотримання законності на державному кордоні, у пунктах пропуску та при здійсненні зовнішньо-економічної діяльності. Також при взаємовідносинах господарюючих суб’єктів як України, так і євроспільноти. Саме тому, дотримання законодавства у цій сфері є пріоритетним як для органів прокуратури, так і для усіх правоохоронних органів області.

Анатолій Петруня зазначив: „Загалом як Чопська митниця так і прикордонні загони свою діяльність здійснювали у минулому та в цьому році у відповідності до інструкцій та законів, якими керуються. Є  певні досягнення, але від ідеальної ситуація є ще далекою. Нажаль,  торік порушено ряд кримінальних справ, у тому числі і щодо працівників митниці, які зловживаючи службовим становищем, сприяли вчиненню контрабанди. Що стосується охорони державного кордону, то ні для кого не секрет, що продовжуються випадки переправлення нелегальних мігрантів і контрабандних товарів за кордон. Тому ми і зібралися сьогодні, аби обговорити проблеми, намітити скоординовані заходи, аби припинити незаконну діяльність організаторів таких оборудок в Закарпатті”, - наголосив прокурор області.

Заступник прокурора області Віталій Мухін поінформував присутніх про основні проблемні питання у боротьбі з контрабандою та нелегальною міграцією.

Протягом минулого року Чопською митницею  запроваджено майже 4 тисячі  справ про порушення митних правил на суму понад 103 млн.грн. Разом з цим, у 2011 році в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, при збільшенні товаропотоку, спостерігається тенденція до виявлення більшої кількості фактів вчинення адміністративних правопорушень, однак вони є малозначними. В основному уся діяльність митниці в минулому році була спрямована на виявлення медичних препаратів, телескопічних кийків, незначної кількості патронів та інших предметів, які не становлять великої вартості. Поряд з цим, незважаючи на суттєві упущення у роботі митниці щодо виявлення значимих фактів порушень митних правил, суттєво зменшилась і кількість виявлених фактів кримінально-караних діянь. Так, у минулому році органом дізнання митниці загалом порушено 36 кримінальних справ (у 2010 році – 39), із них за фактами товарної контрабанди, всього 24 справи.

В ході проведення перевірок, з питань додержання вимог митного законодавства, працівниками галузевого відділу прокуратури області було підготовлено 17 документів прокурорського реагування на виявлені порушення вимог законодавства, за наслідками розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 19 працівників митниці.

Замало позитивних зрушень на вказаних напрямках правоохоронної діяльності і з боку прикордонних загонів.

Так, торік військовослужбовцями прикордонних загонів області затримано 1861 порушника прикордонного законодавства, що на майже на півтори тисячі  осіб менше ніж за аналогічний період 2010 року. В той же час, проведена робота по боротьбі із нелегальною міграцією не сприяла повною мірою стабілізації ситуації в області, про що свідчить  кількість осіб, які були передані правоохоронними органами суміжних держав і безперешкодно перетнули кордон на території області – 138.

Всього протягом минулого року прикордонниками було виявлено факти переправлення через державний кордон 83 нелегальних мігрантів, у той час, як за аналогічний період 2010 року було виявлено 90 таких осіб. Таким чином, спостерігається тенденція до зменшення рівня нелегальної міграції на території області.    

Водночас, наголосив прокурор області, на території Закарпаття продовжують мати місце факти незаконного та майже безкарного переміщення тютюнових виробів через державний кордон поза пунктами пропуску.

Незважаючи на покращення у 2011 році результатів роботи УБОЗ УМВС України в Закарпатській області на вказаному напрямку, у діяльності підрозділу ще наявні прорахунки. Так, до прикладу протягом 2011 року працівниками УБОЗ в Закарпатській області виявлено лише 1(!) злочин за фактом контрабанди (2010 – 4).
Виникають запитання у правоохоронців і до суддів, якість розгляду справ якими залишає бажати кращого. Завдяки вжитим заходам прокурорського реагування, суттєво зменшилась кількість закритих судами адміністративних справ. Так, судом  закрито 88 справ на загальну суму понад 11 млн.грн., а за аналогічний період 2010 року 188 справ на загальну суму понад 24 млн.грн.

На незаконні рішення суду працівниками галузевого відділу прокуратури області внесено 125 протестів.

Прокурор області  наголосив, що у зв”язку із цим, назріла необхідність в реагуванні на такі дії місцевих судів, а саме: на незастосування штрафних санкцій, не проведення конфіскацій тощо.

Крім того, як зазначив на нараді Анатолій Леонідович,  надзвичайно актуальним є питання щодо підготовки правоохоронців та всіх органів влади до подій, які будуть відбуватися в Україні влітку, у зв’язку з проведенням „Євро-2012”. „Необхідна належна підготовка до цієї події. Наша область стоїть на форпостах і тому на усіх нас покладається велика відповідальність за стан законності  та безпеку наших громадян і іноземців. Як тільки туристи-вболівальники заїдуть на територію України,  у  них виникне маса питань, які  стосуватимуться обміну грошової одиниці, перетину кордону, забезпечення необхідними товарами, проживанням, буде задіяний широкий спектр законодавства і правоохоронці повинні не допустити вчинення правопорушень. У наше завдання входитиме забезпечення конституційних прав громадян – іноземців на території України. Їм необхідно роз’яснити наші закони, які відрізняються від законів тих країн, з яких вони приїхали. Упереджувальні,  профілактичні заходи матимуть велике значення”, - наголосив прокурор області.

Водночас, як поінформував прокурора області та всіх присутніх на нараді начальник Чопської митниці Олександр Похилько, митниця активно готується до прийому туристів, проведені зустрічі із колегами-митниками з Угорщини та Словаччини, розглядаються варіанти для виділення додаткової смуги руху для вболівальників, вже є достатньо працівників митниці, які володіють іноземними мовами. Також начальник Чопської митниці запевнив, що митниця зробить усе для належного прийому гостей із-за кордону.

Активно готуються до належного прийому іноземних гостей і прикордонники. Начальник Мукачівського прикордонного загону Юрій Філіпчук, зазначив, що прикордонники вже вивчають бази даних стосовно  незаконослухняних вболівальників та фанатів, які вже „засвітилися”  своєю  протиправною поведінкою на футбольних матчах в інших країнах і  враховуватимуть ці факти при  вирішенні питання  дозволу чи заборони в”їзду таким потенційним порушникам закону в Україну.

Усі  присутні керівники правоохоронних органів  висловили свої пропозиції з названих питань, обговорили шляхи вирішення можливих проблемних моментів та намітили узгоджені спільні заходи, - повідомили Закарпаття онлайн з прес-служби прокуратури Закарпатської області.

 

 


 

22 лютого 2012р.

Теги: прокуратура, контрабанда, митниця

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

01:41
Ужгородом пройшла хода проти торгівлі людьми
01:27
"Бабине літо у Боздоському парку" в Ужгороді розпочали "Чаламада" і "Вандор"
17:26
/ 3
На Закарпатті відбулась зустріч митних експертів з України, Угорщини та Словаччини
15:42
У Класичній гімназії в Ужгороді відкрили новий спортивний майданчик зі штучним покриттям
15:33
У Закарпатській ОДА відзначили учасників навчальних зборів територіальної оборони
12:21
В Ужгороді підписано протокол про наміри співпраці області з білоруською групою "дорожніх" компаній
11:24
/ 2
Земельна ділянка аеропорту залишається у користуванні територіальної громади Мукачева
10:10
У січні-вересні цьогоріч 1 т м’яса на Закарпатті коштувала на 17,7% дорожче, ніж торік
10:05
На обліку в територіальних підрозділах Центру пробації на Закарпатті перебуває 1645 засуджених
10:03
На початок жовтня на Закарпатті намолочено 2863,5 тис ц зернових та зернобобових культур
09:23
На період осінніх канікул призначено додатковий поїзд Київ-Рахів
09:20
В Ужгороді вперше проходить міжнародна конференція з питань фізичної терапії та ерготерапії
09:18
У Мукачеві встановили контейнери для збору вживаного одягу
09:14
"10 незручних питань професіоналу" задавали в обласній бібліотеці в Ужгороді
00:05
У навчальних закладах Мукачева заборонили збирати гроші з батьків
23:16
/ 1
В Ужгороді труять щурів: обробляють смітники та схили Ужа
17:05
На свято "Бабине літо у Боздоському парку" в Ужгороді курсуватиме спеціальний автобус
15:48
/ 2
Власники хаотичної забудови на Драгобраті хочуть від влади Закарпаття порядку, інфраструктури і туристів
15:38
/ 5
УжНУ посів 11 місце серед українських університетів у рейтингу QS World University Rankings:EECA
14:26
У 2018 році спад виробництва продуктів харчування на Закарпатті до попереднього року склав 5%
14:24
Громаді села Жнятино відмовили у приєднанні до Мукачівської міської ОТГ
13:50
/ 2
Ветеран із Мукачева у складі збірної України змагатиметься на Іграх Нескорених у Гаазі
13:20
/ 1
В Ужгороді нетвереза водійка збила дорожній знак
12:05
На Закарпатті власники нерухомості сплатили до бюджету понад 53,4 млн грн
12:05
На Закарпатті проходять дводенні навчання гірських рятувальників з надання долікарської допомоги постраждалим у горах
» Всі новини