Голова Закарпатської облради та перший заступник голови ОДА стали "винними" лицарями (ФОТО)

У суботу, 18 лютого, в Берегові на площі Кошута відбулося урочисте відкриття фестивалю вина. Святкова колона пройшла містом до сцени. Тут відбулося нагородження кращих виноробів. Також цього дня до винного ордену святого Венцела прийнято нових лицарів.

Голова Закарпатської облради та перший заступник голови ОДА стали "винними" лицарями (ФОТО)

Участь в урочистому відкритті заходу взяли Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в Україні Міхай Баєр, представники обласної влади – голова обласної ради Іван Балога та перший заступник голови облдержадміністрації Іван Бушко, керівництво міста та району.

Відкривав фестиваль голова Берегівської районної ради, магістр винного лицарського  ордену святого Венцела Андрій Бігарі. «Статистика свідчить, що у 2011 році близько 80 відсотків перероблено винограду в краї – на Берегівщині. Тому з упевненість можна стверджувати, що Берегівщина є центром галузі виноробства в нашому краї, є своєрідною столицею виноробства  Закарпаття. Впевнений, що ми і надалі будемо першим за якістю вин  і зможемо конкурувати на європейському винному ринку», – вважає Андрій Бігарі.

Посол Угорщини в Україні Міхай Баєр відзначив, що берегівські вина вже є достойними конкурентами угорських вин  «Такі фестивалі пропагують відродження виноробних традицій. В нашій країні ми такі заходи проводимо вже кілька  десятиліть. Радий, що й Закарпаття взялося активно пропагувати винну культуру», – каже пан посол.

Привітали виноробів та учасників свята й представники обласної влади – Іван Балога та Іван Бушко. Учасникам фестивалю було вручено грамоти від обласної ради та адміністрації. Також Іван Балога вручив спільну відзнаку ради та адміністрації «За розвиток регіону» голові оргкомітету фестивалю Йосипу Галайді.

Опісля, відбулася церемонія прийняття нових лицарів винного ордену святого Венцела. Окрім інших, лицарями ордену стали  голова обласної ради Іван Балога та перший заступник голови ОДА Іван Бушко.

Загалом, цьогоріч на звання кращих претендували 86 закарпатських виноробів. 30 з них були нагороджені бронзовими, срібними та золотими грамотами фестивалю. Всі 30 виноробів отримали цінні подарунки від голови обласної ради Івана Балоги. Окрім того, спеціальні призи вручено виноробу Карлові Шошу та представникам виноробних компаній «Котнар» і «Айсберг».

У коментарі для представників ЗМІ Іван Балога відзначив: минулорічний урожай винограду став найкращим за останнє десятиліття, а звідси і чудова якість вин, представлених на фестивалі.  «На фестиваль приїхали тисячі туристів, в тому числі й з Євросоюзу. Приємно, що область може організувати такі масові заходи. Фестиваль має велике майбутнє. Але маємо думати і про перспективу Сьогодні поки що нема законодавчих ініціатив, які б сприяли домашньому виробництву вина. Винні фестивалі є і ринками збуту, але потрібно йти на зустріч виробникам і в інших питань, в першу чергу прийняти спеціальний режим оподаткування продукції приватних виноробів», – резюмував Іван Балога.

Прес-служба Закарпатської облради

18 лютого 2012р.

Теги: фестиваль, винороб, Берегово, вино

Коментарі

турист 2012-02-21 / 13:23:41
"Ахтунгу" - «Берегівський фестиваль не можна навіть порівняти ні з Мукачевом, ні з Ужгородом. Дуже слабкий оборот. Зізнаюся, я прийшов сюди тільки тому, що я житель Берегівського району, і це було би ганьбою проігнорувати його», – наголосив винороб.
Це оцінка фестивалю Карла Шоша, одного з кращих виноробів краю, дійсного й повноправного члена ордену Венцела)

Ахтунг) 2012-02-21 / 11:10:39
Шановні критики!

1.Є почесні члени лицарського ордену, які не мають право голосу при діяльності даної громадської організації. Ці люди не повинні мати прямого відношення до виноробної галузі, але завдяки своєму соціальному, політичному статусу можуть підтримувати даний фестиваль, рекламувати його та брати під свій патронаж.
2.Уважно слухайте, кого і в якому статусі приймають до будь-якої організації, партії чи спілки.....і буде вам добро) В цому році прийнли лише 2-ох повноправних члена лицарського ордена, які є приватними виноробами.

Започаткуйте своє дійство, зможете краще, змістовніше, феєричніше, за законами ринкової економіки та конкуренції ви будете чемпіони! Пі...ть не мішки ворочати.

турист 2012-02-19 / 17:27:53
До Петра: популяризувати продажем? Цікаве рішення. Розумію навчанням, практикою, історією, культурою це популяризація. Коли покажуть виноградники, підвали, роботу винороба, як вино "зріє", як вино зберігається, як, коли, де, з чого робиться. А продавати/пити, хіба то популяризація галузі? популяризація вживання - так, а галузь то зовсім інше. Аби галузь популяризували то й програму було б чим наповнити і винороби нові були з часом і гловне вино нове було б за купажем, смаками, рецептурами і т.д.

Петро 2012-02-19 / 16:48:15
А який мені тут лицар із Балоги?!

бодя 2012-02-19 / 15:45:04
ці шапки не роблять дурнуватими обличчя тих, кому вони належеать по праву. а який винороб і тим більше лицар з бушка?

Українець 2012-02-19 / 15:33:34
Дійсно, ці шапки роблять обличчя лицарів тупими і дурнуватими, як у блазнів. Цирк по угорськи.

Петро 2012-02-19 / 14:49:57
Галімо сфоткали Бушка так як це і треба було Балозі.
Балоги поділилися хто де буде йти і в яких округах, все відразу видно хто на які фестивалі ходить.
Потрібність цих фестивалів заключається у популяризації цієї галузі у нас в краї. Хоча могли програму зробити набагато обширнішою, але певно це не дуже можна зробити в таку погоду.

А щодо переможці, то ви мені будь ласка скажіть за рік повинні з'явитися нові винороби у нас у краї.

гуцул 2012-02-19 / 13:54:39
шось Буушко Йванко синьо-жопий керманич Закарпаття геть дешевий,може му Балога шось нефайне сказав на Ушко,то з горя випив мадярськой паленочки,бо видко шо вгашений як Свиня

1939 2012-02-19 / 13:28:52
шапки у цих лицарів, як у гонедів у 1939. Так і хочеться пройтись по ним із шмайсера. А ті двоє керовників, взагалі якісь неадекватні.

12345 2012-02-19 / 13:08:20
І зійшлися два ЛИЦАРІ Івани в останє на дружню пянку, бо уже дуже скоро доведеться поконкурувати по мажоритарці на виборах до Верховної Зради.

бомк 2012-02-19 / 12:33:08
Ну шо тут скажеш? Лицарі, мля. Настояшші

свой 2012-02-19 / 10:59:33

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

василю 2012-02-19 / 10:01:28
одна пянка то точно. що там робити у вихідні сім/єю загадка. дітей вином споювати? Два роки на стадіоні роблять свято всьому місту з розвагами, соревнованіями, концертом для всіх. І прекрасно без вина обходяться. А тут за пять років нічо нового даже переможці все однакові і вина.

Василий 2012-02-18 / 23:30:36
Сами себя наградили ! Бабло срубили и все !))))
Одна и таже програма пять лет ! Програма....... нет слов одни выражение

Абсурд 2012-02-18 / 22:22:04
І який сенс у цих винопиттях? Що це дає області, краю? Яка тут новина, аби виносити її на центральну сторінку?

1238 2012-02-18 / 22:04:33
у бушка і без півдеци фейс прости господи)

іван 2012-02-18 / 22:01:04
Бушко вгашений повністю

виноградівець 2012-02-18 / 21:57:31
бушко, видко, вже доста вклюканий :-))))))))))))))))))))))

йовжика 2012-02-18 / 21:37:24
а шо то Балога держить???? палицю геби ужарити Свища по Жопе??

НОВИНИ: Соціо

18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 2
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
18:40
/ 1
Загинув Герой з Вишківської громади Святослав Корнійчук
11:17
/ 1
У Берегові діти принесли додому з річки стару протитанкову міну
» Всі новини