Декан географічного факультету УжНУ попросив Азарова та Табачника припинити замовні перевірки

Звернення декана УжНУ до прем'єр-міністра України Миколи Азарова та міністра Табачника

Декан географічного факультету УжНУ попросив Азарова та Табачника припинити замовні перевірки

                       Прем'єр-міністру України п. Азарову М. Я.

Міністру освіти і науки, молоді та спорту України п. Табачнику Д.В.

 

Звертаюсь до Вас публічно, користуючись можливостями сучасних інформаційних технологій з проблем, які, впевнений, хвилюють не тільки мене, але й є важливими для всього суспільства. Йдеться про те, що під гаслами реформ вищої і загальноосвітньої школи, деклараціями про боротьбу з корупцією та вдосконалення роботи дозвільних і контролюючих структур, відбувається постійна і тривала в часі руйнація колись визнаної світом добре налагодженої системи освіти, а брудні політтехнології перенесено у «розборки» центральних органів управління, дозвільних та контролюючих структур з керівниками освітніх закладів. Окрім низки спричинених цим проблем щодо підриву духовності осередків освіти це призвело до того, що в державі за останні два десятиріччя створено безпрецедентну кількість вищих освітніх закладів різного рівня акредитації та форм власності (в т. ч. «містечкових» університетів), їх численних* філій та навчальних центрів. При цьому в умовах реформування економіки не реалізовано збалансування на регіональному рівні потреб ринку праці і освітніх послуг. Моя спроба у 2005 році щось змінити у цьому напрямку у Закарпатської обласної завершилась успішно, завдячуючи активній підтримці тодішнього голови обласної адміністрації В.І. Балоги та ректора УжНУ проф.М.Вегеша, а також державницького підходу до вирішення справи Міністра В.Ніколаєнко та заступника М. Степка. Для потреб пріоритетних галузей економіки області було відкрито географічний факультет УжНУ з метою підготовки фахівців зі спеціальностей туризмознавство, землеустрій та кадастр, географія, лісове господарство. Однак становлення і розвиток новостворених кафедр, що здійснюють підготовку з цих спеціальностей фахівців вкрай необхідних для області потерпає від протистояння керівництва міністерства і вузу. Ми усвідомлюємо, що державних коштів нам не виділять на створення матеріально-технічної бази кафедр, тому опираємось на допомогу зацікавлених землевпорядних, лісогосподарських та інших структур області. Хотіли би при цьому, щоб нам хоч не заважали. Однак тільки за останні два роки кафедри факультету уже вдруге перевіряє Державна інспекція навчальних закладів. Перша перевірка відбулася комісією із 8 членів під керівництвом першого заступника голови Держінспекції навчальних закладів Горинь М.О. 11-15 травня 2010 року, друга під керівництвом Рудешко О.І проходить зараз 13-22 лютого 2012 р.). Додам, що за цей же період з одних і тих же питань діяльність кафедр перевіряли за відповідними міністерськими наказами чотири комісії з акредитації спеціальностей за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», чотири комісії з ліцензування цих же спеціальностей за ОКР «Спеціаліст і «Магістр», а потім ще два рази по чотири комісії з акредитації цих же спеціальностей. Всі вони, як і комісія Держінспекції, зробили позитивні висновки щодо відповідності якості підготовки фахівців із зазначених спеціальностей та наявності в УжНУ належних умов підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів з усіх вищезазначених чотирьох спеціальностей. Тому виникають запитання, на які, надіюсь, Ви доручите відповісти підлеглим:

  • Для чого це робити знову, відриваючи студентів від занять, а викладачів від роботи, вносячи напругу в колективи, які волають не заважайте, ми свою справу і проблеми знаємо без вас?. Хто і з якою метою замовляє такі перевірки?
  • Чому дозволяється таке марнотратство державних коштів на відрядження для численних комісій з перевірки одного і того ж підрозділу при відсутності зауважень попередніх перевіряючих, а також неоправданий відрив від роботи численних провідних фахівців вузів?
  • Якщо така прискіплива увага до національного університету, то чому в Закарпатській області діє кілька десятків філій різних вишів України, у яких готують фахівців сумнівної якості? Чи перевіряють їх так часто?

Є вагомі підстави вважати частину таких перевірок замовними, скерованими не на покращення якості освіти, а на розв'язанні інших проблем, втягування вишів у політичні перегони, а тому прошу прийняти управлінські рішення, які б унеможливили ці негативні тенденції.

 

З повагою,

Декан географічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет», д. ф.-м.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України  Поп С.С.

18 лютого 2012р.

Теги: перевірка, УжНУ, Табачник

Коментарі

Юдашкін 2013-06-21 / 19:30:25
Звертаюсь до табачника, яка перша буква у вашому прізвіщі такий і ваш рейтинг, Коли в виші стається трагедія то з людської моралі яка не присуща як вам так і вашим підлеглим викладацько-проферсорський а напевно профферсорський склад УжНУ повинен був поділити сум загибелі студента, однак тільки студенти прикладної математики 2-гого курсу перейнялися трагедією, самі організували перенос екзамена в день похорон їхнього одногрупника, організували фото з траурною стрічкою і свічкою, ви всі циніки і скоти,

2011 2012-02-23 / 13:31:36
ПОДЯКА


Шановний Степане Степановичу!



Ми, випускники географічного факультету УжНУ спеціальності „Туризм”, гордимося, що саме Ви звернулися до Прем`єр-міністра України та Міністра освіти і науки, молоді та спорту з наболілим питанням.
Ми від усієї душі дякуємо Вам за ті знання, які ми здобули на факультеті, за ті можливості, які в нас були, за Вашу підтримку у вирішенні питань, за готовність допомогти.
Дякуємо за небайдужість до нас, за вкладені сили та терпіння.
Ми завжди пам`ятатимемо все те хороше, що Ви зробили для нас і сподіваємося, що про нас Ви також згадуватимете лише найкраще.









З любов`ю та повагою,
студенти кафедри туризму
Випуск 2011 р.

Вася 2012-02-22 / 10:34:07
А сам Ващук - взагалі не людина. Цей покидьок забув, хто йому видав колись єдиного в його поганому житті не купованого диплома. Давайте вже всі разом скажемо "ні" цьому "ректору і академіку".

Cnel 2012-02-22 / 09:47:05
Думаю на голову перевіряючої комісії можна подавати в суд за підміну документів. Дані, які зачитала голова не збігілися з результатами, які надходили з факультетів з підписами перевіряючих. А що зробить ректорат?...

Елена Васильевна 2012-02-22 / 09:23:24
УКРАЇНО, ВСТАВАЙ, ТАКОГО ТЕРПІТИ НЕ МОЖЕМО. ГОВОРЯТ, ЧТО В ВЫВОДАХ КОМИСИИ НАПИСАЛИ , ЧТО САМИ ХОТЕЛИ. КТО ВАМ ДАЛ ПРАВО. СТУДЕНЫ, НЕ ДАЙТЕ НА СЕБЯ НАКАКАТЬ. Я ПЕНСИОНАРКА, НО Я С ВАМИ. НЕТ ДУРНЫХ У НАС СТУДЕНТОВ. КТО ВЧСЕРА ЭТО ПОЗВОЛИЛ СДЕЛАТЬ. С ДЕКАНАМИ НАДО РАЗОБРАТЬСЯ. КТО ПОДПИСЫВАЛ?! НЕ ПОТОМУ, ЧТО У МЕНЯ ВНУЧКАЕП УЧИТСЯ, А ПОТОЛМУ, ЧТО УНИВЕРСИТЕТУ ЕСТЬ УНИВЕРСИТЕ. А ТАБАЧНИК - ЭТО бЕЗДАРЬ. ВЫБОРЫ В ЖОПЕ ИГРАЮТ. ОСТАВТЕ СТУДЕНТОВ В ПОКОЕ, ЗАЖРАВШИИЕСЯ ЛЮДИШКМИ!

Назар 2012-02-21 / 21:27:35
Слава богу, у мене є можливість спілкуватися зі студентами-активістами УжНУ. Хочу сказати, що вони точно не дадуть себе образити. І чекай ще, Україно, від них слова!Коли треба буде, я впевнений, всі вийдуть і знесуть те міністерство, яке проти своїх же грає.
А ви, не сваріться. УжНУ чи ЗакДУ??? Ви-рівні, ви -різні! Студенти УжНУ вийшли б допомогти ЗакДУ.адже у вас вчаться наші друзі, брати і сестри.так само , як і в нас. Ми не можемо бути порізнь. ми повинні підтримувати одне одного, а не навпаки. Чому людей, які хочуть щось змінити на краще, вибачте, обкакуюь всякі какуни??? якщо можна обєднатися і діяти разом. і поки ви всі це не зрозумієте- буде точитися така війна.
Як то кажуть, какаєте у свій же город, товариші!

кокот 2012-02-21 / 19:39:16
Леся чи як тебе там?Раз такі сміливі так може зустрінемось у неформальній?Заодно зможете мене розстріляти.Пропонуйте місце і час.Чекаю з нетерпінням!

femida 2012-02-21 / 19:20:56
Я навчаюсь в УжНУ, і той холод на парах, чи відсутність електроенергії я готова терпіти, готова ще з того часу як закінчувала школу, і бачила схему вступу в цих двох вишах, освіта в ЗакДУ як на ринку продається, купується, ще комусь і торгуватись вдається. За які кошти Ващук робить ремонти? ви, студенти-ващуківці хвастаєтесь ремонтами, зробленими за хабарі!Ваш ректор не керівник і не господар, він - бізнесмен, який як і багато хто в Україні перетворює освіту в бізнес. Так, в УжНУ є подібні екземпляри, але не на такому рівні, як в ЗакДУ. А декан географічного, молодець!!! Один з не багатьох, хто може говорити вголос про замовні перевірки!

МАКСИМ 2012-02-21 / 18:55:11
ЖАЛЬ МЕНІ ОСВІТА Є ЗАРАЗ ТОВАРОМ ХТО БІЛЬШЕ ПОНІС ТОГО ПЕРЕВІРЯТИ ЗЯСЬ.А ЖЕБРАКІВ ДАВАЙ ТРУСИТИ.

леся 2012-02-21 / 17:09:33
Кого, паскудо, нехай трясуть, ти файно себе обізвав "кокот". Я би тебе потряслі за те, чим ти себе назавав. Нас трясіть , студентів. І всі викладачі, і всі суденти чим завинили, лише тому, що Ващук хоче очолоити новостворений. Об’єднаймося?! З ким об’єднуватися, із тими, що нічого не мають крім Піару. Коли у Ващука була така кількість докторів, про яку він заявив у Міністерстві. Ніхто навіть і не уявляє про розміри тієї брехні!!!!! Вірю, що є невелика частина добрих студентів і порядних викладачів у Ващука. А що в УЖНУ ті, по яких можна топтатися. Прямо так, всі у кориті, не хочуть здавати позиції, бо зажралися. Де? Хто? Будуть перевибори, то переоберемо. У інших усе так добре?! Уже набридли перевірки і увесь цей абсурд.Спробуйте дома кожен день бити кішку, чи підійде вона до Вас через тиждень. Так і ми вже дивимося на ці перевірки. Рядовому викладачеві і студентові усі ці перевірки набридли!!!!!! Дайте спокійно працювати і вчитися. Я поважаю студентів і поважаю колег, які приїхали до нас, але таке напруження не може бути. РЯТУЙТЕ ВІД ПЕРЕВІРОК! ЦЕ ЩО 37-Й РІК??????

lesorub 2012-02-21 / 14:14:57
naj perevirat Palinkasha, osh jak krade i bere

трохи професор трохи лопух 2012-02-21 / 00:28:38
Я переконаий весь галас який здійнявся навколо превірок це лише гра на публіку. Просто є група людей на чолі з ректором Вегешом, яка не хоче віддвати владу, бо за 7 попередніх років вони до неї дуже звикли.Ви всі тут говорити про хабарі в ЗакДУ, а чому ж тоді не згадаєте про те як цього літа на хабарі у 800 дол. впіймали одного із деканів УжНУ, і це тільки крапля в морі, це не найпрестижніші юридичний,економічний,медичний факультети, де також це є і всі про це знають. Ужгород невелике місто і кожен з нас добре знає в яких умовах живуть студенти цих двох ВУЗів, ми знаємо як студенти УжНУ мерзнуть кожної зими, як по декілька днів поспіль сидять без електроенергії, про ті душові в яких ремонту не було вже 15 років. Чи Ви шановні вважаєте що все це сприяє навчальному процесу,а можливо такі умови загартовують майбутніх спеціалістів, привчають їх до жорстких умов сьогодення.Чекаю відповіді.....

лісівник 2012-02-20 / 22:04:44
На якій базі випускаєте спеціалістів лісового господартва? Національний лісотехнічний університет України у Львові єдиний достойни ВУЗ кий має гідне право випускати таких фахівців, а що маєте ви у порівнянні, хто працює над випуском тих спеціалістів,не путайте ботаніків з лісогосподарями, закривати треба ті лавки...

Маруся 2012-02-20 / 21:39:34
Не забувайте, що разом з Ващуком прийде і його команда. Цих "людей" в УжНУ ще не забули. Так що перспектива сумна.А про матеріально-технічну базу за рахунок хабарів - абсолютна правда

4975 2012-02-20 / 21:32:31
кокот 2012-02-20 / 20:02:18
...ректор Ващук зможе підтягнуть матеріально-технічну базу УжНУ...

Ага, шляхом запровадження тотальної корупції, несусвітнього хабарництва, "системних" поборів зі студентів і викладачів

Нектар 2012-02-20 / 20:20:27
Цілком підтримуємо Вас, Степане Степановмчу!

кокот 2012-02-20 / 20:02:18
І правильно нехай трясуть,нехай потрясуть всі факультети-повірте знайдуть багато цікавого та нового.І нехай обєднають ВУЗи бо це тільки на користь,а ректор Ващук зможе підтягнуть матеріально-технічну базу УжНУ,він добрий господарник.

правильний 2012-02-20 / 19:59:30
А чому тут не можна додати коментар на підтримку Ващука?

викладач-пенсіонер 2012-02-20 / 12:49:56
Пропрацювавши до пенсіїї в університеті, такого хамства ніколи не бачив. У чому полягає суть перевірки? Чи я каліграфічно записав тему лекції яку провів? Від цього студент буде краще знати матеріал? Чи староста дав мені підписатися у журналі обліку відвідування? А якщо студент не був у мене на парі, то це він зробив злочин? Може він самостійно вивчить краще, ніж я подаю,я ж не Бог. Чому не перевірили пана Ф.Ващука, коли у нього закінчився термін перебування на посаді ректора? В УжНУ з наступного навчального року буде переакредитація, а тодій так приїдуть перевіряти всі кафедри. Чому міністерство так нераціонально витрачає кошти? Краще б закупили комп’ютерний клас! Експертів же оплачують. Чому треба було виривати із скороченого семестру (через Євро 2012)10 днів. Наші студенти - це квіт нації, вони розумні, вправні, а ще - на відміну від нас - старшого покоління, не мають радянського синдрому боягузства. Чому бояться декани сказати, що усе це незаконно? Чому у довідках експерти пишуть будь-що і не показують деканам, а вони, як вівці, мовчать Чому міністерство не перевіряє ті університети, які відкрилися на базі ПТУ і в приміщеннях дитсадочків? Д.Табачник - нездара, він знищить усю систему освіти в Україні. Видавши диплдом доктора медичних наук "швачці" Слюсарчуку, він став учасником не лише злочину з фальсифікації документів, але опосередковано причетний до смертей тих людей, яких оперував "доктор Пі". Стдентсво - молодлці!!!! Керівники, рухайтеся, беріть приклад з небайдужих студентів. Думаю, що вся інтелігенція Закарпаття стане на захист УжНУ. У ЗакДУ теж совісні студенти, я знаю, що вони теж незадоволені цією перевіркою і співчувають студентам УжНУ, бо знають, що це передвиборні технології. Пишаюся крайовими студеннтами, які виявилися мудрішими і толерантнішими за керівників ЗакДУ й УжНУ. Федоре Григоровичу, під Богом ходимо, не збирайте гроші по області, про що говорять люди. Вас використають і викинуть, як непотріб. Ви їм не непотрібні. Потрібні результати виборів. Будьте громадянином, невже Ви хочете й надалі жити в державі з такими порядками. VIVAT СТУДЕНТИ!!!!!!

викладач 2012-02-20 / 12:40:14
Якщо вже знімуть Вегеша, то потрібно вернути РУСИНА, якого колить незаконно зняли помаранчеві. Вегеш про це повинен сам сказати публічно, бо сам це зробив. А виявився пустим і нікчемним алкоголіком

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 3
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн