Ледида перед виборами пообіцяв «розрулити» проблеми обласних газет (ФОТО)

У п’ятницю, 17 січня, голова Закарпатської ОДА Закарпаття Олександр Ледида зустрівся з головними редакторами найбільших обласних газет. Спільні проблеми друкованих видань обговорювали разом з директором видавництва «Закарпаття» Сергієм Варцабою та керівником закарпатської філії «Укрпошти» Миколою Ростовим.

Ледида перед виборами пообіцяв «розрулити» проблеми обласних газет (ФОТО)

Перше з обговорених питань: якість та вартість друку газет у видавництві «Закарпаття». Сьогодні більшість обласних видань друкуються на Львівщині й Тернопільщині. За межами області виходять «РІО», «Закарпатська Правда», «Старий замок», «Неділя», «Європа-центр», «Закарпатські оголошення» - загалом, більше 100 тисяч екземплярів. Левова частка тих, що друкуються в області, комунальні – «Новини Закарпаття», «Карпаті Ігоз Со» та «Ужгород». Головний редактор газети «Неділя» Михайло Носа, пояснив: його видання одним з перших «втекло» друкуватись до Львова, адже ціни там удвічі, а то й утричі нижчі за закарпатські. До того ж, нашому видавництву не вистачає технічних можливостей – друк тільки двоколірний.

Якщо питання ціни на друкарські послуги, як запевнив директор видавництва «Закарпаття» Сергій Варцаба, можна врегулювати (йдучи назустріч редакціям), то на закупівлю нової поліграфічної машини грошей катма. Натомість, всі редактори друкуватись на Закарпатті згодні за умов справедливої ціни та можливості повноколірного друку.

Очільник краю Олександр Ледида запропонував можливий вихід:

– І редакціям, і області вигідно, щоб закарпатські газети друкувались тут. Вам не доведеться платити за доставку з інших регіонів та перейматись її вчасністю, а область – отримає додаткові надходження до бюджету. Тому варто розробити пропозиції стосовно вирішення проблеми та подати їх на розгляд депутатам облради.

Але, перш ніж приймати якісь рішення, треба докладно вивчити ситуацію. Найперше завдання – визначити реальну вартість якісної поліграфічної машини, яка б змогла друкувати всі тиражі обласних газет. Цим питанням пообіцяли займатись редактори «ФЕСТу» Василь Ільницький та «Неділі» Михайло Носа.

Багато питань журналісти поставили й директору закарпатської «Укрпошти». Чи не найголовніше – вчасність доставки газет до пунктів продажу та великі обсяги списання (подекуди воно перевищує половину тиражу). Микола Ростов пообіцяв взяти до уваги всі зауваження та усунути недоліки.

Аби досягти порозуміння у цих та інших питаннях, редактори обласних газет та керівник закарпатської філії «Укрпошти» вирішили зустрічатися щокварталу, повідомили Закарпаття онлайн в прес-центрі Закарпатської ОДА.

Від Закарпаття онлайн:

Залишається сподіватися, що близькі вибори додадуть нашій владі розуміння того, що перелік закарпатських ЗМІ не обмежується виключно газетами і телебаченням, і що існують інтернет-видання – не такі керовані, але читацька аудиторія яких сумарно вже переросла тиражі друкованих мас-медіа.

17 лютого 2012р.

Теги: газета, редактор, журналіст

Коментарі

Адмін 17.02.2012 / 18:31:50
Дякуємо за пильність. То було випадково... ))

qwerty 17.02.2012 / 18:24:35
шо то за перша фотка зустріч з мадяронським послом? до чого вона тут?

НОВИНИ: Соціо

18:28
У Хусті в ДТП за участі автомобіля та скутера травмувався чоловік Фото новина
11:22
/ 1
У Мукачівському замку «Паланок» триває лицарський фестиваль Фото новина
08:14
Закарпаття стало частиною нового міжрегіонального маршруту «Карпатський етновайб» Фото новина
16:37
Після понад трьох років полону на Закарпаття повернувся оборонець Маріуполя Фото новина
12:27
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Савком Фото новина
18:36
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Закарпаття на святкові вихідні
14:02
У Доробратові на Мукачівщині попрощаються із полеглим Героєм Василем Боговичем, який майже два роки був безвісти зниклим Фото новина
09:25
/ 9
На війні з рф поліг відомий хірург із Закарпаття Олег Наконечний Фото новина
15:31
/ 1
На Закарпатті перевізника оштрафували на понад 86 тисяч гривень за 203 порушення Фото новина
12:17
/ 1
У румунських Карпатах врятували 23-річного українця, який чотири дні блукав біля кордону Фото новина
11:06
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Сасово на Берегівщині Михайло Тимканич Фото новина
10:04
У передмісті Ужгорода зупинили водія з 2,26 проміле алкоголю Фото новина
09:01
Закарпатців попереджають про ускладнення руху через КПП «Вилок – Тисабеч»
16:09
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь загиблого захисника Ярослава Шляхту, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:01
/ 5
Закарпатські прикордонники затримали трьох чоловіків у горах неподалік Словаччини Фото новина
15:48
/ 1
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Олексієм Фролкіним Фото новина
14:42
На Закарпатті медики терміново транспортували немовля з підозрою на ураження мозку Фото новина
13:35
/ 3
Біля місця падіння метеорита на Закарпатті планують нові вело- та піші маршрути Фото новина
11:01
На Рахівщині 11-місячний хлопчик отримав важкі опіки гарячим супом Фото новина
10:14
Закарпаття отримає нові та прискорені поїзди в літньому розкладі Укрзалізниці
17:59
/ 3
На дорогах Закарпаття проводять покіс трави та розчищення узбіч Фото новина
17:00
/ 1
На Пагорбі Слави в Ужгороді поховали військового Івана Бабуку Фото новина
15:58
/ 1
На Закарпатті жінка наколола руку на кілок під час роботи на городі Фото новина
14:41
У Мукачеві сталася пожежа в покинутому будинку Фото новина
14:02
В Ужгороді три дні безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин проти сказу
» Всі новини