На Закарпатті самовільними рубками лісу заподіяно шкоди на 9 млн. грн.

Прокуратура Закарпатської області провела перевірку додержання вимог законодавства України про раціональне використання, охорону та відтворення лісових ресурсів, в ході якої виявлено порушення вимог Лісового кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

На Закарпатті самовільними рубками лісу заподіяно шкоди на 9 млн. грн.

Упродовж останніх років виявляються сотні фактів самовільних рубок у лісах державної власності фізичними, юридичними особами лісозаготівельниками, а також працівниками Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства і Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства «Закарпатагроліс»

Так, у 2011 році самовільними рубками лісу на території області заподіяно збитків на суму більше 9 млн. грн., найбільше у лісовому фонді філій «Закарпатагроліс» це близько 5 млн. грн., решта суми збитків – підприємства Управління лісового та мисливського господарства.

У більшості випадків працівниками лісової охорони лісопорушники не виявляються. Так, із 803 випадків незаконних рубок лісу у 568, внаслідок яких заподіяно збитків на суму 5 млн. 370 тис. грн., винних осіб не встановлено.

Загалом упродовж 2011 року органами прокуратури області порушено 20 кримінальних справ за фактами порушень законодавства України про раціональне використання, охорону та відтворення лісових ресурсів. З них 10 кримінальних справ – за фактами зловживань та недбалого виконання своїх службових обов’язків працівниками державної лісової охорони підприємств Управління лісового та мисливського господарства і філій «Закарпатагроліс», що призвели до вчинення правопорушниками незаконних рубок лісу, якими державі заподіяно збитків на загальну суму понад 1 млн. 80 тис. грн. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 529 посадових осіб вказаних органів контролю.
Більше того, як засвідчили перевірки самі працівники державних підприємств Управління лісового та мисливського господарства і філій «Закарпатагроліс» вдаються до вчинення незаконних рубок лісу. За такими фактами прокуратура області у минулому році порушила 8 кримінальних справ.

Викликає суттєві зауваження й стан контролю підприємств згаданого Управління і філій «Закарпатагроліс» за додержанням лісового та іншого природоохоронного законодавства суб’єктами підприємницької діяльності, які за договорами підряду виконують лісозаготівельні роботи.

У більшості випадків посадові особи лісової охорони не запобігають вчиненню лісозаготівельниками правопорушень, а лише констатують факти протиправної діяльності. Неефективною є діяльність лісової охорони й щодо відшкодування підприємствами – лісопорушниками завданої шкоди.

Вищевказаними установами фактично згорнуто роботу щодо відшкодування правопорушниками збитків, завданих незаконними рубками лісу. У 2011 році з понад 9 млн. грн. завданих збитків відшкодовано лише 63 тис. грн., що становить менше 1 %.

Є також факти неправильного визначення працівниками лісової охорони розмірів шкоди, завданої лісу. Такі факти мали місце у філії «Тячівдержспецлісгосп» ГДСЛАП «Закарпатагроліс».

Враховуючи наведене прокуратура Закарпатської області направила Міністру АПК України подання «Про усунення порушень вимог законодавства України про раціональне використання, охорону та відтворення лісових ресурсів», з вирішенням питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників державних підприємств області, що уповноважені забезпечувати належну охорону лісів, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі прокуратури Закарпатської області.
 

13 лютого 2012р.

Теги: прокуратура, ліс, кримінал

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

17:37
/ 1
В Ужгороді уродженець Донеччини з працівниками банку вкрали 1,7 млн грн з рахунків пенсіонерів з окупованих територій Фото новина
11:21
/ 1
На Рахівщині "ухилянтів" доставляли до прикордоння хлібним фургоном Фото новинаВідео новина
17:52
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Желізкою Фото новина
02:32
/ 1
В Ужгороді позбавлений права керування та п'яний водій вчинив ДТП і втік Фото новина
18:36
У Виноградові раніше судимий чоловік обікрав водійку, що його підвозила Фото новина
17:11
/ 3
На Закарпатті військовослужбовицю за шахрайство з вигаданою вагітністю засудили до умовного терміну
16:14
23-річну закарпатку затримали за вербування українок для сексуальної експлуатації за кордоном Фото новинаВідео новина
15:44
НАБУ затримало розшукуваного ужгородського адвоката Есенова, підозрюваного в підбурюванні до хабаря голові Перечинського райсуду
15:10
27-річна ужгородка торгувала наркотиками вдома і з "доставкою" Фото новина
17:31
/ 3
"Залиті кров'ю підлога та двері": "Вітропарки" почали залякувати захисників унікального високогір'я на Закарпатті Відео новина
01:17
У Мукачеві водія, позбавленого права керування, з підробленим посвідченням водія та "під кайфом" оштрафували на 90 тис. грн Фото новина
00:23
/ 2
На Ужгородщині "безправного" і наркоп'яного водія ВАЗа оштрафували на 92 тис. грн Фото новина
00:13
/ 1
ВРП подала на звільнення підозрюваного у п'яній їзді суддю Монича з Мукачева
22:40
/ 4
"Військовослужбовця ЗСУ" Коржова, який "з мотивів ревнощів" напав на підприємця Жолтані, взяли під варту без застави Фото новинаВідео новина
14:22
На Берегівщині чоловік 2 роки не з'являвся за "бойовою" повісткою, бо "переплутав дату"
13:48
23-річного мешканця Колодного на Тячівщині затримали з $13 тис. за невдалу спробу переправити до Румунії "ухилянта" зі Львова Фото новина
22:29
/ 2
34-річного жителя Мукачівщини та 21-річного мешканця Тячівщини затримали на переправленні "ухилянтів" до угорщини Фото новина
22:11
/ 2
Поліція розшукала 23-річну мешканку Пийтерфолво на Берегівщині, яка до смерті знущалася над собакою
18:11
/ 2
На Рахівщині затримали молодика з Запоріжжя, який заподіяв 77 ножових поранень співмешканці та намагався втекти з України
15:31
/ 14
Підприємець, якого важко поранили ножем у Сторожниці – Жолтані, нападник – Коржов Фото новинаВідео новина
11:21
/ 5
Увечері середи житель приужгородської Сторожниці під час сварки завдав численних ножових поранень місцевому підприємцю та втік Фото новина
02:48
/ 2
Воловецький суд ув’язнив чоловіка за систематичне домашнє насильство над дружиною
02:26
Під виглядом вживаних запчастин генеральний менеджер угорської компанії намагався вивезти у вантажівці нові автодеталі з росії, Білорусі та Китаю Фото новина
17:56
На Закарпатті за контрабанду героїну турка ув'язнили на 9 років Фото новина
14:41
/ 1
44-річного уродженця Рахівщини затримали на спробі переправлення "ухилянта" до Румунії Фото новина
» Всі новини