Закарпаття: На Рахівщині від вогняної смерті врятовано п’ятьох людей

Так уже повелося, що в людському житті завжди є місце для здійснення подвигу. І не обов’язково, що це повинен бути виключно професіонал, діяльність якого продиктована виконанням службових обов’язків. Не рідко, в буденному житті першими виявляють ту ж пожежу, чи надзвичайну ситуацію, де існує загроза життю чи здоров’ю людей, саме пересічні громадяни, які здійснюють вчинки удостоєні називатися героїчними.

Закарпаття: На Рахівщині від вогняної смерті врятовано п’ятьох людейПожежа, яка сталася вечірньої пори на вулиці Київській, що в Рахові, мало не закінчилася трагедією одразу для п’ятьох громадян. На щастя їхньому життю вже нічого не загрожує, адже вчасна допомога випадкового перехожого Віталія Поповича, оперативність місцевих вогнеборців та лікарів стала на заваді вогняній стихії.

Того вечора 30-тирічний Віталій повертаючись із гостей від сусідів 33-охрічної Марії помітив клубки диму, що виходили через вікно будинку горе-господарки. Зрозумівши, що коїться щось недобре, заходився кликати по допомогу та спробував зайти в будинок. Однак зробити це одразу не виявилося можливим, оскільки вхідні двері були зачинені.

Сусідський хлопець, який прибіг на допомогу, повідомив, що в помешканні можуть бути люди, адже кілька годин тому він бачив, що в будинок разом з власницею заходило троє людей.

Тоді Віталій разом з 21-річним Ярославом Тафійчуком заходилися виламувати двері. Зробивши це, зайшли у вщент заповнене димом помешкання. У кімнаті, в якій саме й був осередок пожежі, побачили нерухомі тіла трьох людей. Не гаючи часу заходилися транспортувати їх на свіже повітря. При повторному огляді помешкання в іншій кімнаті виявили ще двох людей – 33-річну власницю будинку та її знайомого. Щоправда тут вже почалися неприємності. Прокинувшись, жінка аж ніяк не хотіла виходити з будинку. Тільки застосувавши силу вдалося її евакуювати на свіже повітря.

На той час на місце події прибули вогнеборці та карета швидкої допомоги. Вогнеборці заходилися приборкувати пожежу, а лікарі почали оглядати погорільців. На щастя все обійшлося. Як встановили медики, всі п’ятеро людей перебували у стані сильного алкогольного сп’яніння. Жоден з них не потребував медичної допомоги.

Наразі п’ять людських життів та майно на сімдесят тисяч гривень врятовано. За цей час вогонь встиг поживитися лише ліжком та постільною білизною на 300 гривень, проте якби не уважність випадкового перехожого в особі Віталія Поповича та оперативних дій вогнеборців, хтозна як би все обернулося для цих громадян та сусідів, будинки яких знаходяться під одним дахом з погорільцями.

В головному управлінні МНС України в Закарпатській області вважають, що вчинок цих людей заслуговує на подання для участі у Всеукраїнській акції „Герой-рятувальник року”, яка проходить щорічно з ініціативи Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Коли готувався матеріал, стало відомо, що Ярослав Тафійчук 21 травня відбув виконувати свій конституційний обов'язок, зокрема поповнив лави Збройних сил України.
Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області
22 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

17:22
У Мукачеві горіли два гаражі в гаражному кооперативі Фото новина
17:15
У районі Петроса рятувальники допомогли підлітку, що хворий пішов у похід Фото новина
00:14
/ 1
На місці зруйнованого мосту між Жденієвом і Підполоззям облаштували тимчасову переправу Відео новина
17:35
В Ужгороді внаслідок зіткнення 3-х авто одне, з двома дітками у салоні, перекинулося на дах Фото новина
17:11
/ 3
Через обвал мосту між Підполоззям і Жденієвом на Мукачівщині 2-річного малюка з температурою 40°С і судомами на руках переносили через річку Фото новина
16:34
У приужгородських Оноківцях вогонь з покинутого будинку перекинувся на сусідську оселю Фото новина
01:06
/ 1
У дозволі для руху вантажівок зі щебенем через міст, що обвалився, було відмовлено, а на місці НП аврально споруджують тимчасову переправу Фото новина
22:26
У Перечині разом з навісом згорів легковий Citroen Фото новина
20:01
/ 7
У Жденіївській громаді вантажівки, що возять каміння для "бюджетної" дороги для вітропарків, обвалили міст Фото новина
15:18
У Розтоках на Рахівщині розшукали зниклого 2-річного хлопчика Фото новинаВідео новина
15:03
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка з Мукачева загинула під час спалювання сухотрав'я Фото новина (РОЗШИРЕНО)
11:22
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка згоріла, спалюючи сухостій
00:07
У Нижній Апші на Тячівщині у гаражі згорів ВАЗ 2109, а поруч обгорів Ford Mondeo Фото новина
17:23
Уночі між Перечином і Кам'яницею мотоцикліст із пасажиркою травмувалися, зіткнувшись з оленем Фото новина
12:56
У Чорній Тисі на Рахівщині зранку неділі згорів Jeep
11:57
У суботу закарпатські рятувальники тричі вирушали в гори на допомогу травмованим
11:47
В Ужгороді в каналі виявили потопельника
22:20
У горах на Прикарпатті розшукали туристок з Ужгорода з песиком Фото новина
13:54
У Мукачеві патрульним довелося допомагати дівчині, яка різала вени на руці Фото новина
11:21
Молодий чоловік з Новоселиці на Тячівщині потрапив до реанімації з опіками половини тіла
11:15
У Бороняві Хустської громади в штучному ставку виявили тіло 83-річного чоловіка
11:04
У Хусті горіло Peugeot, а в Мукачеві – Volkswagen Фото новина
11:30
У Берегові врятували від вогню будинок, де горіло в одній кімнаті Фото новина
15:26
У Руській Мокрій на Тячівщині 16-річний мотоцикліст в'їхав у місток на узбіччі, його пасажир-одноліток загинув Фото новина
13:07
У Лінцях на Ужгородщині через пожежу в надвірній споруді загорівся будинок Фото новина
» Всі новини