Закарпатська ведмедиця Роза стала зіркою телебачення в Австрії і Німеччині

З твариною, яку визволили з клітки у Літині і доставили у центр реабілітації бурих ведмедів у Закарпатті, ветеринари мають нову проблему.

Закарпатська ведмедиця Роза стала зіркою телебачення в Австрії і Німеччині

- Бачили б ви нині свою Розу! – із захопленням розповідає журналісту Наталія Цендра, прес-секретар Національного природного парку «Синевир», де створено центр реабілітації ведмедів. – У неї з’явилася радість в очах. Коли забирали її з Літина, тварина була сумна, особливо видавали її стан очі. Нині тішиться, як мала дитина.

Сама нагорнула сіна

Пані Наталія каже, що майже кожен день бачить ведмедицю. За її словами, ведмеді мають властивість звикати до людей, які часто потрапляють їм на очі. «Я ще здалеку підходжу до території центру, як Роза починає бігати взад-вперед, ледь не пританцьовуючи при цьому, - каже співрозмовниця. – Зазвичай пригощаю її яблуками або рибою. В Рози дуже змінилися очі. А вони, як відомо, видають стан душі. Ведмедиця стала веселою. Свою радість виказує, стаючи на задні лапи, виляє хвостом».

Тепер наша Роза має власне помешкання. Вона самотужки облюбувала одну з штучних барліг, які спеціально підготовлені на території заповідника. Сама наносила сіна.

- Як це робила? – перепитує співрозмовниця. – Трохи горнула лапою, а то набирала в рот і несла, щоб було м’яко спати. Так цікаво було за цим спостерігати.
Харчують ведмедицю, як і ще двох поселенців нового центру, тричі на день. В раціоні каша, овочі, фрукти, риба. Частину харчів беруть у магазинах мережі «Метро». Крім того, овочі і фрукти постійно є у годівницях. А ось медом не балують. Його дають не більше як один раз на тиждень. І то небагато. Щоб не псувалися зуби. Бо їх складно лікувати.

До клітки зовсім не підходить

- Спочатку ми не знали, як Розу виманити з клітки, а тепер все навпаки – вона обминає її десятою дорогою, - розповідає ветеринар центру реабілітації ведмедів «Синєвир» Михайло Маслей. – Маємо нову проблему з ведмедицею.
Медичні обстеження тварин у центрі обов’язкові. Для їх проведення ведмедів заманюють у клітку. Роблять це простим методом – кладуть мед і тварини спокушаються на таке. На відміну від інших ведмедів, Роза не піддається на хитрощі ветеринарів.

- У перші дні ми хвилювалися за Розу, бо не могли виманити з клітки, - продовжує пан Михайло. – Тварина перенесла стрес. Ніяк не наважувалася змінити звичні для себе умови проживання. Здавалося, що та клітка для неї є золотою. Тільки через два дні, врешті, повільно вийшла на волю. Будемо думати, як надалі її знов заманити в клітку для обстеження. Поки що візуально бачимо, що тварина здорова. Ведмедиця багато ходить. У неї гарний апетит. Сподіваємося, буде купатися. На території центру є басейн. Коли потепліє, напустимо воду.

Стала зіркою телебачення в Австрії і Німеччині

Як повідомила Наталія Цендра, починаючи з лютого місяця, міжнародна організація «Чотри лапи» продовжить проект з визволення ведмедів, яких утримують у неволі. Їх так само, як нашу Розу, доставлятимуть в новостворений центр реабілітації клишоногих. Хід реалізації проекту максимально пропагують у засобах масової інформації. Під час визволення з неволі нашої ведмедиці також були присутні зарубіжні журналісти.

Амір Халіл, керівник міжнародної організації «Чотири лапи», передав у прес-службу Національного парку «Синєвир» відео із сюжетами, які транслювали на телебаченні в Австрії і Німеччині про звільнення з неволі, перевезення і адаптацію літинської ведмедиці Рози.

У нинішньому році планується створення у Національному парку «Синевир» екооствітнього центру. Він займатиметься, зокрема, організацією туристичних подорожей до реабілітаційного центру бурих ведмедів.

Довідка: Центр реабілітації бурих ведмедів створено у Міжгірському районі Закарпатської області поблизу відомого озера Синевир. На 12-гектарінй території лісу планують розмістити усіх визволених з неволі ведмедів. Проект реалізує міжнародна організація «Чотири лапи» за підтримки Міністерства екології та охорони навколишнього природного середовища. За їхніми даними, в нашій державі в неволі утримують приблизно сто ведмедів.

24 січня 2012р.

Теги: ведмедиця, Синевир, Центр реабілітації ведмедів

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

04:31
10 мільйонів для закарпатських лікарів-підприємців
04:05
Андріїв у суді вимагатиме від Волошина 8 млн грн на "коронну" реконструкцію площі Театральної
03:11
Зеленський призначив на Закарпаття двох суддів
03:08
У Закарпатській ОДА говорили про вакцинацію, освоєння коштів на сільську медицину та розбудову профілактичної мережі
17:55
/ 1
В Ужгороді відбулася зустріч із ліквідаторами аварії на ЧАЕС
17:28
"Історію Закарпаття в персоналіях","Гомін Красного поля" та "Літературне Закарпаття 2018" презентували в Ужгороді
16:55
У Хусті презентували проєкт "Відновлення туристичної привабливості історичного "Соляного Шляху"
15:35
Пам'ять Миколи Бандусяка вшанують в Ужгороді
15:34
В Ужгороді визначили місця для тимчасової дрібнороздрібної торгівлі ялинками та новорічними прикрасами
15:33
На Закарпатті змінять маршрути руху великогабаритних вантажівок у напрямку Дякова
15:30
В Ужгороді представили фотовиставку робіт людей, які зазнали цькувань однолітків
13:33
На Міжгірщині влаштували "ялинковий ярмарок"
13:30
На Мукачівщині звільнили очільницю освіти району
12:14
/ 1
В Ужгороді затвердили Кодекс етичної поведінки працівників комунальних підприємств
12:12
Ужгород – із бюджетом на наступний рік
12:02
За переобладнання авто на газ закарпатці можуть повернути частину витрат
11:55
/ 1
У Мукачеві перевізники пропонують збільшити тариф на перевезення до 7 грн
11:54
/ 1
З 1 квітня 2020 року механізм фінансування закладів охорони здоров’я Закарпаття змінюється
09:17
4 кандидати претендують на посаду голови Зарічанської сільської ОТГ на Закарпатті
09:11
У Мукачеві лікарня перейшла на кейтерингові послуги харчування
03:06
/ 5
В Ужгороді визначили тарифи за перебування іншогородніх в медзакладах міста (ТАБЛИЦЯ)
02:30
/ 2
Папа Франциск зустрівся з паломниками з Закарпаття
01:48
/ 1
На Закарпатті – найнижчий рівень щеплення у країні
01:40
/ 1
У ході медреформи всі лікарні на Закарпатті будуть збережені
01:26
/ 3
У Берегові презентували книжку про життя Шандора Петефі в Сибіру
» Всі новини