Як повідомляє офіційний сайт Президента України, про це сказав на брифінгу уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.
За даними Ю.Павленка, минулого року 136 дитячих закладів відновили свою діяльність, в інших освітніх закладах почало працювати 316 груп і введено в дію 20 новобудов.
«Таким чином у 2011 році кількість дітей дошкільного віку, які відвідують дитячі садки, збільшилася на 61 тисячу – з 1 мільйона 272 тисяч (у 2010 році) до 1 мільйона 333 тисяч… За попередніми даними можу сказати, що вперше за роки незалежності відсоток охоплення дітей дошкільною освітою перевищив показники 1990 року», – заявив уповноважений Президента з прав дитини.
Ю.Павленко також звернув увагу на проблему завантаженості дошкільних навчальних закладів. За його словами, нині в дошкільних закладах у середньому на 100 місць претендує 108 дітей (у 2010 році – 112). У міських дитсадках цей показник – 123 дитини на 100 місць, у сільських – 83. Найбільший дефіцит місць у дошкільних закладах в Івано-Франківській, Волинській, Сумській, Полтавській та Закарпатській областях.